Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi juhász kiskutyát...

Kaukázusi juhász kiskutyát hogyan és mikre kell megtanítani?

Figyelt kérdés
Leírnátok részletesen pl a szabadon kovetést, meg hogy hogyan szoktassam hozzá más kutyákhoz meg hogy engedelmes legyen? Meg nincs meg a kutyus csak szeretnék felkészulni és mindent tudni! 19L
2013. nov. 26. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
olvasd el a 101 kutyatrükk című könyvet, illetve én erősen ajánlanám a kutyasulit, ott tud találkozni más kutyákkal és téged is megtanítanak mindenre
2013. nov. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
19 éves lányként egy kauval kezdj a kutyaoviban, és ott az összes ilyen kérdésedet felteheted olyan embereknek, akik téged is ismernek és a kutyát is egy idő után.
2013. nov. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Első kutyának könyörgöm, NE válassz kaut!!!!!!

Millió más, akár őv fajtájú kutya van.

2013. nov. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szilvivel karöltve én is csak azt tudom mondani, hogy nem neked való egy ilyen kemény kutya.Van más, ugyanilyen csodaszép és hasonló feladatokra való kutya, kérlek ne vegyél kaukázusit.Még egy tapasztalt, szigorú gazdinak is kemény dió ez a fajta, nem hogy egy fiatal lánynak.Nagyon gondold meg, mert ha egy kaut elrontanak, ott kő kövön nem marad.
2013. nov. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Akiteki ***** válasza:
Kaut ne! Nem való ilyesmire. Szabadon követés nála azt jelenti, hogy szabadon rohan a mezőn és tereli a nyájat! Más kutyákhoz sem fogod szoktatni, mert nem egy falkatípus, jól elvan magával meg a terelnivalóval. Igen kemény férfikéz kell hozzá és még akkor sem biztos a nevelése. Nem fiatal lányoknak való!
2013. nov. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
abszolút egyetértek mindennel, de egy ellenpéldát (lehet kivételt) leírnék, én 20 voltam mikor életem első kauját megvettem. lány vagyok, vagyis voltam 10 éve:-) igaz előtte már voltak a kezem alatt mopszok westiek kezdésnek aztán jöttek a nagyok sárhegyi, káj, de ezek nem voltak az igaziak. aztán megláttam őt:-) vagyis akkor még csak a szüleit...hát anyám...akkorák voltak mint a ház. Majosházán vettem a kölyköt szóval nem gagyi helyről. akkor még inkább kauztak. 5!hetesen hoztam el a legszebb kant! szóval még csak nem is szuka volt. azt kell mondjam nem bántam meg. életem legjobb kutyája volt. soha egy rossz pillantás sem volt a szemében igazi megbízható kutya volt, az életemet is rábíztam volna. igaz én vad kutyát is akartam nevelni belőle aki úgy őriz mint senki más. tépte is a vaskerítést rendesen. de én ha csak mérgesen néztem rá egy szó nélkül hasravágta magát és laposkúszásban volt míg meg nem nyugtattam hogy nem kap ki:-) soha nem kellett verni vagy ilyesmi. imádtuk egymást. igaz hogy napi 12-14 órát együtt töltöttünk.a kajájában turkálhattam soha nem gondoltam rá hogy akárcsak mordulna egyet...hozzáteszem kájom csinált ilyet. azt viszont hogy láb mellett jöjjön póráz nélkül soha nem csinálta volna, mert ment előre hátra stb behívható volt, de soha nem kockáztattam nagyobb korában hogy póráz nélkül viszem mert amire ő azt hiszi fenyeget engem és megtámadná én meg nem tudom behívni...hát ő nem munkakutya szóval nem rizikóztam. de annyira ismert hogy amúgy megengedtem neki parancsra hogy a vállamra ugorjon mikor terhes lettem a közelembe se mert jönni, érezte. nyalakodni egy kutyámat sem engedtem soha, puszit vezényszóra az ujjamat a szája elé téve megnyalta, de ennyi. szuper kutyus volt. sajna már csak múltidőben, de most ennyi idő után tavasszal vár ránk az új kölyök, ezúttal egy szuka, izgalommal telve várjuk, most már gyerekkel együtt. szóval nem azt mondom hogy vegyél kaut, csak azt hogy lehet jó kutyát kifogni és lehet jól csinálni ( ja és sztem ilyen kutya csak egy van egy életben...)
2014. jan. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!