Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyussal? Már...

Mit tegyek a kutyussal? Már teljesen az idegeinkre megy!

Figyelt kérdés
Van egy 8hónapos fajtiszta pekingi palota pincsi kiskutyánk.Kisgyerek miat boxba vannak zárva a roti keverék kutyánkal aki már 6éves.Nem kis boxuk van a fél udvar az övék.Na ez a kiskutya edig állandoan megszökött vagy az udvar felé vagy ki az utcára.képes volt beásni az udvar felé ott nincs alapja a boxnak.na ezt megcsináltuk.akkor jött az utca ott nehezebb dolga volt mert az alapja beton,itt szépen széjjel ráncigálta az uj drot keritést és lelépet a kiskapunkig ahol vinyogot hogy engedjük be.a párom beidegeset kapott a boxba egy szép láncot ez semmit nem oldott meg igazán mert igy is lelépne 2naponta csak igy a láncal együtt meg ki a drot alat igy felakad én meg kinlodok hogy kiszabaditsam.mit csináljunk vele?már gondoltak a páromék a szöges drotra hátha azt nem szedi széjjel.A másik meg ez a kutya nem ugat hanem vinyog de ez már rettenetes,ha meglát valaki ismeröst sikitva vinyog mintha vernénk.hogy szoktasam le eröl?
2008. júl. 11. 07:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ajándékozzátok el ! A pincsi szobakutyának tökéletes! Ez egy kuka fajta , nevelhetetlennek minősítem én , mivel nekem is volt , addig érezte jól magát amíg úgy bántunk vele mint egy gyerekkel .Szereti a dédelgetést , babusgatást...ha viszont kirakod az udvarra akkor folyton megszökik és a szomszédok feljelentenek mert megtámadja őket! Szerintem add oda olyannak aki tud vele foglalkozni és maga mellett tartaná lakásban!
2008. júl. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elöttem lévőnek igaza van!Add valakinek aki télleg tud vele foglakozni!Nemvolt jó ötlet egy udvaron egyedül hagyni!De azt ajándlanám hogy a vinnyogás miatt orvos nézze meg!Szoktak a kutyák vinnyogni de nem mindig!
2008. júl. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kutya nyilvánvalóan szenved ebben a helyzetben! Nem kinti kerti dísznek való, hanem társállat. Arra van szüksége, hogy a gazdája mellett lehessen. Ha Veletek nem lehet, igaza van az előttem szólóknak, ajándékozzátok olyannak, aki tud vele törődni, maga mellett tudja tartani.Ezt a helyzetet így semmiképp nem szabad hagyni, mert a kutyának is önkremennek az idegei, és gondolom, kínozni Ti sem akarjátok. Mindketten jobban fogtok járni.
2008. júl. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mi probáltuk a lakása télen de egyszerüen nevelhetetlen,állandoan be piszkit.legutobb 2hónapja probálta a férjem mig mi a mamánál voltunk a kicsivel.szépen el volt bent de viszont nem kiment kakálni hanem be a szobába(nyitot ajtonál),igy a férjem kirakta.....Sajnálom elajándékozni meg a környezetünkbe senkinek se kell(pedig nem sokat kértünk)csak annyit amenyiért mi vettük.
2008. júl. 11. 12:06
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Vegyél egy kutyanevelő szakkönyvet,s tanitsd meg magadat,hogy megértsd a kutyát.Mig nem érted,mit miért csinál,olyan,mintha a kinai akarna beszélgetni veled,mutogatás nélkül.
2008. júl. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
utolso hozzászolonak.van "jobb"dolgom mint magamat tanitani hogy "megértsem a kutyát".arra nincs idöm hogy nyugodtan elvégezem a nagy dolgom a klozeton,mert valahogy egy 15hónapos kisfiú mellett az ember nem unatkozik.amugy meg a kinaiak csepet se érdekelnek,tanuljanak meg ök magyarul elvileg ök jöttek be az országunkba!!!!!!!!!!
2008. júl. 12. 08:21
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nincs időd rá, valóban jobban jár a kutyus, ha kerestek neki új gazdit. Neki az kell, hogy foglalkozzanak vele! És ha tényleg szereted, akkor megadod ezt neki, ha Te nem tudod, akkor úgy, hogy keresel neki másik gazdit.
2008. júl. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha ilyen sok problémát okoz, akkor a legjobb, ha elajándékozzátok! A lánc az csak a kutyának tesz rosszat sőt, buzdítja a szökésekre. A legjobb, ha odaadjátok egy olyan embernek akinek van ideje és türelme nevelni a kutyust. :)
2008. júl. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elöttemlévő tökéletesen kifejezte, amit szerettem volna mondani.Nekem német t.pincher kutyum van. az is szobakutya hetente 1x vagyok nála (nyáron majdnemminden héten) és mindent megveszek neki:ruhát,kaját, kifizetem az oltásokat (ami sok pénz) stb.stb. Foglalkozz a kutyáddal!!Ja és nem hiszem el hogy nincs egy pár perced (lakásban) játszani a kutyáddal.Hiába piszkít be,hiába ez hiába az feltörlöd felszeded(zacsival) és megtanítod h ne piszkítson be. Ha meg nem érsz rá, hirdesd a kutyád ezen az oldalon:www.slando.hu ha nehezedre esik foglalkozni vele, akkor nem kell kutya.ennyi azegész
2008. júl. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Szia! Nekem is pekingi palotakutyám van. 5 évig laktunk laktunk lakásban, most kertesházban. Már kinti kutya lett. szerintem az nem kínzás, hogy nem lakásban van, hanem kertben! Nem tudom mennyi idős a blöki, de kb. 6-8 hónap alatt le lehet szoktatni arról, hogy bepisiljebn/bekakiljon. Amikor ezt csinálja oda kell vinni, megmutatni n eki (esetleg picit belenyomni az orrát) és egy kis maflás. Aztán kitenni az udvarra.

Nálunk is udvaron szabadon, nem szökik és nem ássa ki magát szerencsére. Az szerintem sem szerencsés, hogy láncon van. Valóban jobb lenne mindannyiótoknak megválni tőle. Ha pénzért nem megy, akkor ajándékozzátok el, interneten szerintem hamar elkelne. Ne a pénz legyen most fontos, hanem mindkettőtök lelki állapota!! Gondolom, hogy sokat fizettetek a kutyusért, de pénzért egy már nem kölyök kutyát sosem fogsz eladni..

2008. júl. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!