Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van vkinek angol bulldogja?

Van vkinek angol bulldogja?

Figyelt kérdés
Érdekelne milyen természetű, gyerekek mellé lehet e, és tényleg nagyon sokat betegek? Köszönöm!
2013. nov. 26. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van

Igen valoban betegesek, ugyhogy csak akkor vallald ha megvan ra a megfelelo penzkeret

Gyerekek melle pedig ajanlom mert nagyon baratsagos, van egy kisebb testverem sohasem bantotta... meg akkor se amikor esetleg megutotte, altalaban csak elbujik, elmegy onnan. De sosem bantott senkit.

2013. nov. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém nemrég hagyott itt, nem volt még hat éves sem.

Igen, nagyon betegesek. Egy egészséges egyed 400 ezer forint körül van, és ez bármennyire rosszul hangzik, az igazság az, hogy ennek legalább a dupláját ráköltöttem a beteg egyedre, de nem lett egészséges :(


Ha megnézed a FB-on bármelyik bulldogos csoportot, látni fogod, hogy mindenkinél mindig van valami gond.

Egyébként szerintem a legmókásabb kutyafajta, hihetetlen fazonok tudnak lenni, óriási arc volt az enyém is.

Gyerekekkel maximum az lehet a baj, hogy olyanok, mint az elefánt a porcelánboltban, és véletlenül merő jóindulatból felborogatják őket.

2013. nov. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nevelés kérdése.Az angol bulldog fájdalomküszöbe igen magas,ezért nem reagálnak olyan érzékenyen,mint a szobacirkálók például,így jobban bírják a kisgyerekek "szeretgetését" is,viszont ehhez hozzá kell szoktatni őket,meg persze a gyereknek is meg kell tanítani,hogy nem bántjuk és nem ütjük a kutyát.


Ami a betegségeket illeti,hajlamosak jó pár betegségre,de itt is igaz,mint bármely más fajtánál,ha jó helyről veszel kutyát (tenyésztőtől,kennelből) akkor kicsi az esély az örökletes betegségekre.

Macerás fajta,oda kell rájuk figyelni,főleg nyáron.A nyomott orruk miatt akár 23-25 fokban is hőgutát kaphatnak,ami halálos is lehet.

Nyáron,amikor 25 fok fölé megy tartósan a hőmérséklet,akkor csak kellő óvatossággal lehet kimenni velük,illetve csak este és reggel szabad intenzívebb mozgást csinálniuk.

Egyébként nem lehet őket kint tartani,teljesen lakáskutyák,valamint a redőjüket a pofájukon is mindig tisztán kell tartani.


Az angol bulldog egy drága fajta (150-200 ezertől kezdődik egy egészséges egyed) és macerás is,valamint a tartása is elég költséges.Akik nem engedhetik meg maguknak,ne vásároljanak ilyen kutyát,mert nekik is szenvedés lesz és a kutyának is.

2013. nov. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A természetével nincs gond,a gyerekeket is szereti,ha időben,megfelelően szocializálják.Ellenben amilyen jó természetű,olyan beteges fajta,az állandó hortyogás-szörcsögés-pukizás-röfögésről már nem is beszélve.A régi,valódi bulldoggal semmi baj nem volt,egészséges,életképes kutyák volták,a mai angol bulldogok külleme,egészsége viszont katasztrófa.Tudom,ezzel a hozzáállásommal nem leszek népszerű,de én betiltanám az olyan fajták tenyésztését,amelyek életképtelenek és egész életük jóformán szenvedés az örökletes és a kialakuló betegségektől.A természet persze szelektálna,nem engedné az ember hülyeségét színre vinni,ezek a kutyafajták császármetszés nélkül a világra jönni sem tudnának.Tudom,sokaknak tetszik,mondván milyen aranyos a kis ráncos pofijával,nyomott orrával,stb stb,csak sajnos az ember önző és arra nem gondol,hogy hiába cuki,ha a tömzsi orra miatt levegőt sem kap rendesen.Pár napja voltam a kutyámmal állatorvosnál és épp előttünk hoztak ki egy angol bulldogot a rendelőből...Szegény kutya,el is volt hízva,orra,orrnyerge semmi,egyszerűen mint egy barna-foltos henger,kidöcögött nagynehezen,miközben fuldokolt,szörcsögöt,röfögött a szó szoros értelmében.Tudom,ízlések és pofonok,de én sajnálom az ilyen kutyákat és nem támogatnám a további tenyésztésüket.Ha már bulldog,legyen amerikai,annak van orra,vannak lábai s az egész kutya életrevalóbb.Ezzel nem az angol bulldogok jellemét szeretném lehúzni,mert valószínűleg éppolyan kedves,nagyszerű,gazdiimádó kutyák,mint más fajta,csupán a küllemi és egészségügyi szempontokra szerettem volna rávilágítani.
2013. nov. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hát akkor meggondolom a betegségek miatt.
2013. nov. 27. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!