Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11 honapos kutyam szokesrol...

11 honapos kutyam szokesrol valo leszoktatasa?

Figyelt kérdés
Ha kiszokik, atrohan az uton es mindig ugyanott talalom meg, egy masik csalad udvaran, es macskaknak van kiteve ott kaja, amit a kutyam behabzsol. Utana meg futkoraszik kicsit, mire elkapom. Hiaba szidom le, mindig megcsinalja, ha lehetoseg adodik ra. Hiaba kint jatszok vele, elfordulok vagy csak nem nezek oda, mar ugrik is at a kapun es direkt elfut elolem.
2013. nov. 26. 20:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Mar volt, hogy megdobtam azzal,ami epp a kezemben volt /fresbee/ az ugras pillanataban, akkor megijedt es visszalepett. Raorditas nem er sokat. Mit tegyek?
2013. nov. 26. 20:50
 2/7 anonim ***** válasza:
13%

Tudom,hogy nem a legegészségesebb,de szerintem próbáld meg,hogy legyen ő előtte is kaja,amikor egyedül van(lehetőleg nem tápláló),mivel úgy tűnik,hogy a kajáért is átszökik.

A másik lehetőség,hogy valahogy nem engeded ki.

Próbáld ki mindkét módszert,hátha valamelyik segit,esetleg egyszerre mindkettőt.

2013. nov. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12%
akassz rá láncot
2013. nov. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Benti kutya. A kertben csak felugyelettel van kint, epp a szokes miatt, de meg igy is kicselez. Jateknak tartja, de ez egyaltalan nem vicc, atszalad az uton, majd egyszer elutik.
2013. nov. 26. 21:07
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Mennyit sétáltok naponta?


Nem a kaja miatt szökik,az csak "jól jön". Kaját ne tegyél ki elé,semennyit,mert a kaja nem lehet a kutya előtt 0-24.

Naponta sétáltasd és foglalkozz vele.

És ha elkapod ne szidd le,mert ilyenkor ő azt hiszi azért szidod le,amiért elkaptad.Sőt,ha magától hazamegy,akkor se szidd le,mert azt is azzal köti össze,hogy hazajött és leszidtad.


Ha naponta sétáltatod és lemozgatod nem fog elszökni.

Nem írtad a nemét,de az ivartalanítás is segíthet.

2013. nov. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Alacsony feszültségű villanypásztor! A kutyának nem lesz baja tőle és az állatvédők sem szólhatnak bele. :)
2013. nov. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szuka. A szokdosest setatol fuggetlenul csinalja, van, hogy a reggeli hosszu seta elott indul meg, van, hogy utana. De nem rendszeresen, havonta kb.3x, teljesen kiszamithatatlan, de legalabb tudom, hol talalom:-)
2013. nov. 26. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!