Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Zajfóbiás a kutyám? Bővebben...

Zajfóbiás a kutyám? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
2 és fél éves rotti szukám van. Soha nem volt a bátorság mintaképe, de mostanábban szinte retteg a forgalmi zajoktól (villamos, vonat, sziréna). Pánikba esik, én közömbösen vezettem tovább, mintha semmi nem történt volna a forgalmas helyeken, de egyre nehezebb, nem hogy megszokná a zajokat, napról-napra jobban retteg, ha az adottt forgalmas útvonalon haladunk át. Utána ha kiérünk a parkban jót játszik egy órán át, hazafele a forgalom miatt ismét kezdődik a rettegés. Jól teszem ha erőltettem a hangos helyeken a sétát, vagy keressünk inkább csendesebb helyeket, ahol stresszmentesen közlekedhet?
2013. nov. 26. 21:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%

Valami trauma érhette, amit te nem vettél észre.

Megijedt és azóta is fél.

Emlékezz vissza, történt-e valami a közelmúltban.


Néha az én kutyám is összerezzen egy hangos és/vagy nagy darab autótól/kamiontól/busztól, ami váratlanul, gyorsan elhúz mellettünk, szóval teljesen normális, ha ösztönből, reflexből hátrál.


Nem tudom jót tesz neki, ha direktbe zajos helyre viszed.

Ilyenkor kis időközönként állj meg vele, hajolj le hozzá, simogasd, nyugtatgasd, adj neki jutalomfalatot, hogy jó élménye legyen, megnyugodjon.

2013. nov. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Eddig nyugodtabb helyen jártunk sétálni, póráz nélkül is simán ment az autó út mellet, kutya baja volt, de ezen a forgalmas főúton ahol több a zaj nagyon pánikol. Jutifalat szóba sem jöhet , csak a kocsikat figyeli, és húzz ezerrel... Nem tudom, letudom-e szoktatni róla...
2013. nov. 26. 22:36
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

véletlenül se símogasd, és nyugtatgasd, ha stresszel.

Az én kutyim is parázott a zajoktól... én annyit csináltam, hogy leültem vele egy forgalmas helyre, egy padra, nézelődni. nem nyúltam hozzá, semmi. Egy jó fél óra elég volt, hogy felengedjen a zajok közepette, ezt néhányszor megismételtem vele, itt ott.


A park előtt ez én kutyám is hisztériás rohamot kap, egyébként. Bár, nem a forgalom zajától, hanem attól, hogy menne játszani, és türelmetlen.

2013. nov. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
sőt, ha csak sétálni megyünk, szépen jön. Ha a park az úticél, akkor az egész séta sokkal nehezebb. Türelmetlen, ugrál, sietne... érdekes.
2013. nov. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én adnék neki egy kis időt, és a csendesebb helyen vinném.

Ha ott minden rendben, akkor fokozatosan, akár cikk-cakk útvonalon szoktatnám vissza.



Miért fél ennyire? Mindig csak te sétáltatod? Nem lehet, hogy amikor más vitte, volt rossz élménye?

2013. nov. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló! Thx a jó ötletet, megerősítettél, én is próbáltam, leültettem, hogy nézze a forgalmat, érezze, nincs mitől félnie, de erős volt a gyalogos forgalom, így ez csak pár percig tartott... eddig... de ez szerintem is beválhat. Holnap neki is állok nyugodtabb helyen!
2013. nov. 26. 23:23
 7/12 A kérdező kommentje:
Solemijoo Neked is köszi! Nyugodtabb helyen nincs vele gond, póráz nélkül sem, csak nem akarom stresszelni feleslegesen, viszont szeretném ha nem félne a zajoktól. Ezen az útvonalon csak én viszem minden este, más agresszió a vonat, villamos, busz, kamion, stb. járművek hangjain kívül nem érte.
2013. nov. 26. 23:28
 8/12 Akiteki ***** válasza:

Eddig jól csináltad, hogy nem foglalkozol a félelmével.

Amit semmiképp ne csinálj, hogy simogatod, babusgatod és ezzel erősíted benne, hogy milyen jó dolog félni.

2013. nov. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%

Eltérek a témától, de szerintem fontos.

Póráz nélkül sétáltatni kutyát, pláne autóút mellett egyrészt nagy felelőtlenség, mert még a legfegyelmezettebb kutya is letévedhet az útra (ha bepánikol vagy macskát/kutyát lát) és kész a tömegkarambol.


Másrészről a törvény előírja, hogy kötelező a póráz.

2013. nov. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Csak ismételni tudom magam; köszi a válaszod utolsó. Rendkívül hasznos volt, s most már biztos jobban is alszom el.
2013. nov. 27. 00:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!