Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hete vásároltam egy yorki...

Erika0807 kérdése:

2 hete vásároltam egy yorki kiskutyát. Tegnap elvittem az állatorvoshoz. Közölte velem, hogy a kutyus nem fajtiszta mert a nyakánál és az egyik lába végén van egy pici fehér folt. A foltoktól eltekintve lehet e fajtiszta a kutyusom?

Figyelt kérdés
Akitől vettem állítja, hogy fajtiszta és a kisállat könyvében is (amit vásárláskor kaptam mellé) yorkshire terrierként van feltüntetve.
2013. nov. 27. 07:45
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
92%

A kisállat könyv csak oltási. Fel kéne fogni.


A doki aki kiállította meg megcsókolhatja a valagam, mert TK nélkül NEM írhatta volna bele, h yorkie.


Tk nélkül ha tetszik, ha nem, fajtajellegű keveréked van csak.

2013. nov. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
98%

Sajna valószínű átvertek.

Az oltási könyvébe meg azt írnak amit akarnak.Amúgy ha a dokinak fizetsz az oltásért beleírhat yorkit simán.

2013. nov. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
98%

Az oltási könyvbe azt ír be a doki amit csak akar, mert nincs semmi jelentősége azon kívül, hogy nem kell fejben tartanod, hogy a kutya milyen kezeléseket kapott addigi élete során (oltások, esetleges betegségek stb) és ezek igazolására.

Több hatalmas tévedés is van:

1 a faj a ló, kutya, sertés. A fajTA pedig a fríz, yorkshire terrier, mangalica. Tehát a kutyád fajtiszta, mert egy csöpp ló sincs benne, de nem fajTA tiszta, mert semmi garancia nincs arra, hogy az ősei között nincs mondjuk tacskó. Itt jön a második tévedés, ugyanis a "kisállat könyv" az oltási könyv, amit meg már leírtam, hogy mennyi jelentősége van. Amire te gondolsz az a törzskönyv, ami nektek nincs, tehát a kutyád nagyon maximum fajta jellegű keverék.

2013. nov. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
97%
Fajtiszta, hiszen kutya. Törzskönyv viszont nem fajtatiszta. A fehér foltok pedig fajtatiszta kutyánál is előfordulhatnak, ezeket ha jól tudom, kizárják a tenyésztésből.
2013. nov. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
91%

Törzskönyv nélkül*

Előző voltam, elnézést.

2013. nov. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
97%

Az oltási könyvben ("kisállat könyv"), tulajdonképpen azt nem írnak bele amit nem akarnak, tehát fordítva is igaz...


Mint ahogy jó páran már elmondták, van törzskönyv, vagy nincs?


Persze fajtatiszta lehet törzskönyv nélkül is,de mivel nincs neki törzskönyve ezért HIVATALOSAN nem számít annak.


Aztán, hogy mi kerekedik a kutyusból úgy is kiderül:)

2013. nov. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
98%

Megy a királyfi az erdőben, elé ugrik az ösvényre a banya:

− Szervusz fiam - üdvözli a vénasszony. Én egy elvarázsolt királylány vagyok, csodás idomokkal. Ha magadévá teszel, visszaváltozom szép, fiatal szexbombává, és attól kezdve azt csinálhatsz velem, amit akarsz.

A vénasszony meglehetősen visszataszító volt, de a lehetőség igen vonzó. A fiú legyűrte magában az undort, és ha nehezen is, de megtette, amit a szipirtyó kért. El is aludt rögtön, úgy kifáradt. Amikor felébredt ugyanaz a csúf, vén csoroszlya feküdt mellette, akit néhány órával korábban magáévá tett.

− Hé, te! – ébresztgette az öregasszonyt. – Azt ígérted, hogy gyönyörű szexbombává változol!

− Hány éves vagy te királyfi?

− Húsz.

− Na, ez szép! Húsz éves vagy, és még mindig hiszel a mesékben?


(mikor tanulják már meg az emberek, hogy mondani bármit lehet?)

2013. nov. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 A kérdező kommentje:
Tudom mi az a törzs és azt is, hogy mi az oltási könyv! Én ezzel arra akartam kitérni, hogy az a doki, hogy nem vette észre azt, hogy keverék,de néhány hasznos válasznak köszönhetően rájöttem ha korcs is beleírhatja a doki hogy FAJTA tiszta. :) Köszönöm a válaszokat, de igazából azt hiszem csak egy tartalmazta eddig azt az információt amire kíváncsi vagyok, hogy foltokkal lehet e fajtiszta.
2013. nov. 27. 09:55
 9/70 anonim ***** válasza:

SZŐRZET: A testen mérsékelten hosszú, tökéletesen egyenes (nem hullámos), fényes, selymes szerkezetű, nem gyapjas. A fejen hosszú, arany tan-színű, mélyebb árnyalatú a fej két oldalán, a gyökerénél és az orron, ahol nagyon hosszú.

A fej szőrzetének tan színe semmiképpen nem terjedhet ki a nyakra, a sötét vagy kormos színű szőrzet nem keveredhet a tan-színűvel.

SZÍNEZET: A nyakszirttől a farok végéig sötét acélkék (nem ezüstös kék) szőrzet borítja a testet, melybe nem keveredhet fakó, bronzszínű vagy sötét árnyalat. A mellkason sűrű, fényes tan-színű szőrzet. A tan-színű szőrzet a gyökerénél sötétebb, mint a szőrszál közepén, a vége felé egyre világosabb.

2013. nov. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ezt már én is olvastam! :) Keresgéltem már én is neten, de találtam arra utaló cikkeket is, hogy szőrszín szerint is több fajta yorki létezik pl.Biewer yorki.
2013. nov. 27. 10:17
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!