Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a 2eves kutyammal,...

Legionner kérdése:

Mit tegyek a 2eves kutyammal, ha nem akar lab mellett jonni. Nagyon kivancsi seta kozben, es mindent meg akar szagolni. Seta elott hadjam, hogy szaladgalja ki magat, es aztan kezdjem a gyakorlast lab mellett? Milyen gyakorlatokkal segithetek ezen?

Figyelt kérdés
2013. nov. 27. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Felnőtt korában került hozzád a kutyus?
2013. nov. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálam is detto ugyanez van.

Hozzám közel 3 évesen került a kutyám (ja és nagytestű).

Minden kis fűszálat, bokrot, stb, meg akar szagolni.

Ha épp nincs sehol semmi, akkor normálisan jön mellettem, de látszik rajta, hogy nyugtalan.

Ha erdős részre viszem (vagyis csak erdő sáv), akkor még jobban ez van.

Ha futnék vele, akkor ok fut, de ha megszimatol valamit a levegőben, akkor hirtelen megáll.


Póráz nélkül meg még nem engedem, mert egyenlőre nem 100%-ig behívható.

2013. nov. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Imola Ágnes ***** válasza:
SZerintem különböztessük meg a sétát és a láb mellett haladást. A séta az, amikor a kutya szaglászhat, ismerkedhet a környezetével, kutya lehet. Ez a séta lényege. Ha sétálunk, akkor az a szabály, hogy szaglászhat nézelődhet, de a tempót én diktálom, ha nincs kedvem fél órát tölteni egy bokornál, akkor elhívom pár perc után és megyünk tovább. A póráz ilyenkor hosszabb, de soha nem lehet feszes. A láb mellett haladás pedig csak nagyon forgalmas helyen van, akkor nincs se szaglászás, se kis vagy nagydolog, közvetlenül mellettem jön, szintén laza pórázzal. Amikor kilépsz vele a házból, főleg ha ritkábban van lehetősége kint "tombolni", akkor először kell hagyni szaglászni, a dolgát végezni...persze laza pórázzal. Erre érdemes beszerezni egy 2-3 méteres textil pórázt. A kutya nem robot, azt akarom, hogy a sétát ő is élvezze, plusz ha tudja, hogy van lehetősége majd szaglászni, akkor nem ő akarja megszabni majd neked sem, hogy mikor szaglászon.
2013. nov. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!