Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? :" ( /többi lent! /

Mit tegyek? :" ( /többi lent! /

Figyelt kérdés
Most szeptemberbe a szülinapomra kaptam egy kutyust,már régóta vágytam egy saját kutyuhoz...Mivel én vizslát szerettem volna,így keresgéltünk,és találtunk egy olyat akinek a szülei "tk-sek"...elkövettük azt a hibát,hogy a 'gazdival' egy közös ponton találkozunk mert messze lakunk egymástól...nem kértem el a kutyus szüleinek a tk-jét és nem láttam a "szülőket" csak képen...itt jön a hiba.. A kutyus igaz,olyan színű volt de egyáltalán nem akkora amekkoránal kell lennie( pincsi méret,és most 6hónapos.) és nem hasonlít egy viuslához sehogyan.picikorába pedig jobban.... Az állatorvosunk azt mondta hogy majd nőni fog..ahha..de nem így nézne ki... Szóval nagyon keverék a kutyám...Sokszor sírtam ezmiatt,hogy átvertek,anyukáméknak nemtudom hogy mondjam meg....És a baj az,hogy nem vagyok annyira oda érte,azt érzem,hogy nemtudom megadni neki azt a szeretetet amire szüksége lenne... Mit tegyek? :"(((

2013. nov. 27. 13:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem tudod szeretni, add oda olyannak, aki igen. Szegény kiskutya nem tehet róla.

Legközelebb pedig legyetek körültekintőek a vásárlásnál, de gondolom, ezt már tudod.

Mondjuk nem értem hogy lehet egy 2 hónapos kutyát vizslának eladni, ha 6 hónaposan is még csak pincsi méretű. Nem tűnt fel rögtön?

2013. nov. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 sippara ***** válasza:
90%
Kétmillió helyen le van írva, itt is évek óta tépjük a szánkat,hogy ilyen helyről NEM veszünk kutyát. Olcsó, jó egészségű fajtatiszta kölyök NINCS, jó tenyésztő esetében kettőt (fajtatiszta és egészséges) választhatsz, szaporítónál egyet (olcsó). Arra, hogy neked mostazonnalderögtönésnagyonolcsón kellett kutya, megkaptad a keverékedet egy kocsi csomagtartójából (nem tudom, mit vártál), és most képtelen van szeretni csak azért, mert keverék, egyszerűen nem tudok mit mondani szitkozódás és gyűlölködés nélkül. Remélem, az ismerőseid egy fokkal jobbak nálad, és egyik sem fog otthagyni azért, mert barna a hajad, nem szőke...
2013. nov. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Tudsz róla képet feltenni?
2013. nov. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

Bocsi hogy ezt írom, de megérdemelted ami történt. Legalább megtanultad, hogy (sajnos) a legtöbb ember hazudik, azért hogy pénzt csaljon ki a zsebedből, és hogy vásárlás ELŐTT kellene utána nézni a dolgoknak. De már mindegy, gondolom megtanultad a leckét. Csak a kutyust sajnálom, ő nem tehet semmiről.


Mindenek előtt mond ezt el anyukádéknak, előbb ezt velük kell megbeszélned, mert ezek után nem biztos hogy lesz kedvük gürizni azért hogy új gazdát keressenek a kutyának (bár ha bírjátok, akkor 2 kutya is lehetne), meg hogy még kifizessenek 100 ezret egy igazi vizslára.

2013. nov. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem való neked kutya. Azért, mert nem olyan a formája, amilyennek elképzelted, ennyi idő alatt egyáltalán nem kötődtél magához a kutyához? Ha meglenne a magassága a te elképzelésed szerint, akkor már szeretnéd? Hisztis egyén vagy te, nem kutyagazdának való.
2013. nov. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

Hogy mondd el anyudéknak? Ezek szerint vagy soha nem találkoznak a kutyával, hogy nem látják milyen, vagy pedig azt sem tudják milyen egy vizsla.

Másrészt elvileg 2 hónaposan kellett megkapnod, akármilyen keverék is. 4 hónap alatt képtelen voltál megszeretni? Most pedig csak azért nem szereted mert nem vizsla?

Keress neki egy jó gazdát, neked pedig ne legyen kutyád többet.

2013. nov. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 intense ***** válasza:
73%
Szerencsétlen kutya... Szerinted ő tehet arról, hogy te béna voltál és sz@@@r helyről vettél kutyát? Ő tehet róla, hogy te nem láttad a szüleit, nem láttad a törzskönyvet? Amúgy azt is tudhatnád, hogy ha NEKI nincs törzskönyve, akkor gyakorlatilag csivavától kezdve a német juhászon át német dogig minden lehet benne. Talán egy kis vizsla is keveredett bele az idő során, de ha pincsi mérete van akkor nem hiszem. Egy 6 hónapos vizsla minden, csak nem pincsi méretű. Ettől függetlenül a kutya továbbra sem tehet róla, nem ő akart hozzád kerülni, te akartad őt. Ezek után felelősséggel tartozol érte, egészen a haláláig. Felháborít hogy magadhoz veszel egy kutyát aki megszok, megszeret téged, majd "nem tudod szeretni" mert nem úgy néz ki ahogy akarod. Ha tenyésztőtől vetted volna szerződéssel, garanciával, akkor azt mondanám vidd vissza és téged sajnálnálak amiért átvertek, de ugye ez nem is fordulhatna elő, mivel tenyésztő nem ad el egy pincsit vizslának. Így viszont azt mondom NEM VALÓ NEKED KUTYA. Nem csak ő, semmilyen. Keress neki olyan gazdát aki szereti és megbecsüli, te meg leghamarabb 10-15 év múlva vegyél magadnak.
2013. nov. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
mutatsz fényképet? www.kepfeltoltes.hu
2013. nov. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%
nem való neked kutya, ha 4 hónap alatt nem alakult ki benned a legkisebb mértékű kötődés sem a kutya iránt...
2013. nov. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

Csak van valami telefonszám, vagy név, vagy cím, ahonnan a kutyát vettétek. A minimum, hogy a kutya árát visszaadják.

A továbbiakat pedig Neked kell eldöntened, hogy akarod e azt a kutyát, vagy úgy érzed soha nem fogsz tudni kötődni hozzá. Akkor jobb lenne, ha másik gazdit keresnél neki.

A szüleidnek pedig mond el, meg fogják érteni szerintem.

2013. nov. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!