Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott a kutyám mi a teendő?

Megharapott a kutyám mi a teendő?

Figyelt kérdés
üdv most 1 jó órája kiharapott az ujjamból egy kisebb "darabot" a kiskutyám(husky). Hogy miért? Felkapott egy szivacsot elrohant vele, kiakartam venni a szájából majd megharapott erősen. Ezután megfogtam a szőrétől-bőrétől fogva , és felemeltem és rászóltam . Anya azt mondta nyomjam le a földre ha bántani akar, vagy valami rosszat tesz, rá már hallgat. Anya szereti nem az a gond csak ő "szigorúan" fogja?Én nem akarom bántani mert engem sokat vertek és tudom ,hogy rossz érzés mit tegyek? Sokat foglalkozok vele . Velem alszik egy szobába. Nagyon szeretem!! Mit tegyek ,hogy leszoktassam a gazdija bántalmazásárol? Bunkó parasztok és kioktató emberek kiméljenek.

2013. nov. 27. 16:09
1 2
 1/17 sippara ***** válasza:
68%
Most mennyi idős is lehet? 8 hetes?
2013. nov. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
igen 8 hét 2 nap.
2013. nov. 27. 16:17
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Hát pedig időnként muszáj határozottnak és keménynek lenni(főleg egy huskyval), hogy lefektesd az alapszabályokat, mert aztán még inkább elfajul a dolog. Pláne hogyha még nagyobb lesz és ezzel együtt még nagyobb kárt tud okozni az emberben.

Azt írtad édesanyádra már hallgat...hát tedd azt, amit ő!

Gondolj arra, hogy a kutyának is sokkal jobb lesz, ha megtanulja mit tehet és mit nem, megnyugtatóbb a számára is, ha biztosan ismeri és érti a szabályaitokat. Magatokat is sok idegeskedéstől és ezáltal a kutyust is sok stressztől óvjátok meg.

Hajrá! :)

2013. nov. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm ,rendben!! Ez erőt add .!! És értékelem a válaszotokat.
2013. nov. 27. 16:22
 5/17 sippara ***** válasza:
82%
Erről beszéltünk, amikor elhoztad 4-5 hetesen. Ez nem történt volna meg, ha az anyja és az alomtársai, vagy legrosszabb esetben egy HOZZÁÉRTŐ neveli őt 8 hetes koráig. Ezt a (kutyádból hiányzó) képességet hívjuk GÁTOLT HARAPÁSnak. Fogalma nincs róla, mekkora erőt tud kifejteni az állkapcsával, élete végéig tarthatod földre nyomva szerencsétlen CSECSEMŐT, akkor sem fogja felfogni. Ha az elválasztás óta nem sikerült még kiölni belőle mindent, amit a saját fajával való kommunikációról sikerült megtanulnia a rövidke idő alatt, akkor ha harap, egyszerűen felvonyítasz/visítasz, és otthagyod. Nem ráüvöltesz, nem lenyomod a földre, OTTHAGYOD. Komolyan nem sikerült azóta sem olvasnotok SEMMIT kutya témában (mondjuk anyádéktól amúgy se várnék sokat, ha gyereket is veréssel sikerül nevelni)?
2013. nov. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 intense ***** válasza:
79%

Ha én a helyedben lennék (hála az égnek nem vagyok ekkora barom) már rég elmentem volna a könyvtárba, és elolvasom a fellelhető ÖSSZES kutyaneveléssel kapcsolatos könyvet, és nem a gyakorin kérdezném meg naponta háromszor, hogy mit csináljak a korán elválasztott kutyámmal. Na mindegy, ha kicsit nagyobb lesz és darabokra tép valakit a családból majd elgondolkoztok, hogy legközelebb hány hetesen és milyen kutyát hoztok el. Őszintén sajnálom szegény állatot, mert a husky az egyik legcsodálatosabb és értelmesebb kutya, megfelelő kezekben.

Előttem mindent elmondtak, ez a kutya egy csecsemő szintjén van még, azzal ha keménykedsz meg lenyomogatod a földre semmit sem érsz el. Ki kell jelölni számára a határokat de a saját nyelvén, ahogy az alomban történt volna.

2013. nov. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Akiteki ***** válasza:
62%
Erről írtam hetekkel ezelőtt. Szocializálatlan, a jelekből nem értő, és még sorolhatnám milyen bajai lesznek még. És ez még csak a kezdet. Lesz ez még rosszabb is.
2013. nov. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 intense ***** válasza:
61%

Most megnéztem az első kérdéseid egyikét, amiben írtad hogy visszaviszitek 8 hetes koráig. Most akkor mi van? Persze már akkor se hittem el, mert egy ilyen mocsok féreg nem fogja visszavenni aki elpasszolja négy hetesen, csak olyan nagy hévvel állítottad... Na mindegy. Gondolom szerencsétlen kölykök közül hány van még életben.

Azon meg ne csodálkozz ha soha nem lesz normális a kutyád.

2013. nov. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%
Ha harap, jelezd neki, hogy fáj! " Au" és ott hagyod... Próbáld megtanítani neki, hogy mikortól fáj a harapás. Pl amikor nyugodt, akkor játssz vele, ráadásul azt is meg kellene szoknia játékosan, hogy belenyúlsz a szájába, megnézed a fogait... Ezt mindig akkor csináld, amikor nyugodt, nincs felpörögve, és jó érzésnek kell ennek lennie neki, jó élménynek, pl kapcsold össze jutalomfalattal, dícsérettel. De ha tényleg harap, mert mondjuk túl heves a játék, hagyd ott. Amúgy se hagyd túlpörögni. Neked kell azt mondani, hogy mikor elég a játékból, ne hagyd, hogy ő legyen a főnök. De nem kell lenyomni vagy ilyesmi, csak hagyd ott, fordíts neki hátat. És ha lenyugodott, dícsérd meg!
2013. nov. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%

Lesznek itt még gondok... Nem baj, igyátok csak a levét a felelős döntésnek. Egyébként kerítsetek sürgősen egy házhoz járó kiképzőt, aki tanácsokat ad, mert nem sétagalopp lesz felnevelni egy totál szocializálatlan huskyt.

-kispalikee-

2013. nov. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!