Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyi táp elég neki? Félek...

Ennyi táp elég neki? Félek hogy keveset kap.

Figyelt kérdés
Van egy shih tzu keverékem, 4 éves nyolc kg és kint él az udvaron. Pro Plan Adult Sensitive lazac & rizs-t kap napi 150 g-nyit. Most váltottam erre a tápra,eddig Scotty konzervet kapott,a kicsit. Olyan kevésnek tűnik nekem,de az van ráírva,hogy 105-175 g-ot adjak neki

2013. nov. 27. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Add neki két adagban (2 x 75g mondjuk reggel meg délután vagy este)

Azért tűnik kevésnek,mert a régi tápotok beltartalma annyit ért,mint halottnak a csók.Tehát,fél kilótól is ugyanolyan éhes maradt a kutya...


Ez olyan,mintha mekiben eszel,degeszre tömöd magad (ott hagysz vagy 3-4 ezret) majd 2-3 óra múlva baromi éhes leszel.

Ellenben 2-3 ezerből,ha otthon főzöl valamit (amibe igazi hús is kerül) azzal jól tudsz lakni és annyi pénzből akár 3-4x is tudsz étkezni.


A tápok között is itt mutatkozik a különbség.Kevesebbet kell adni,mert ezerszer jobb minőség.És ilyenkor ha utána számol az ember,látja majd,hogy anyagilag ezerszer jobban járt.


Mi a macskánál váltottunk nemrég.Eddig anyukám szentül meg volt győződve,hogy a whiskas mekkora jó táp.Kb. hetente vett 1 kilót. 1000 Ft volt kb. Azaz 1 hónapban 4-5 ezer volt a kaja és éhes is volt sokszor.

Vettem végre rendes tápot a macskának (Brit) 6 ezer ft-ért vettem 15kg-ot! és 6-7 hónapot bírt ki.

2013. nov. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Jöhetnek még válaszok! Ja,felpontoztalak!
2013. nov. 27. 18:31
 3/6 anonim ***** válasza:
annyit adj amennyitől jól néz ki a kutya. Ilyenkor télen ha kint él a kertben nem baj ha egy kicsit ducibb, kell neki a zsir.
2013. nov. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

az enyém is ennyi bár az enyém csak két éves lesz...viszont a doki meg közölte, hogy dagi, kicsit fogynia kéne, mert az izületeivel gond lesz...

nekem ugyan fajtiszta, de a tiédre is jellemző lehet, hogy addig eszik amig szó szerint ki nem pukkad...nos az én mamám ezt ugy értelmezi, hogy annyira éhes a kutya és kell neki a táplálék..pedig nem, ezek a fajták csak simán szó szerint felzabálnak mindent...és mivel mamám etette ezért most dagi:) nekik nem kell sok kaja...pláne ha tényleg olyan minőség:)

2013. nov. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A mi kutyánkat annyira nem foglalkoztatja a kaja,hogy amikor kimegyek megetetni odaadom a kaját neki,és visszakísér az ajtóig és cask utána eszi meg jóízűen. Bár ez lehet azért van,mert nagyon hűséges.
2013. nov. 29. 20:04
 6/6 anonim válasza:
hát nem tudom, mivel nem fajtiszta shihtzu ezért lehet, hogy pont ezt a részt nem "örökölte"...erre a fajtára borzasztóan jellemző, hogy zabálnak mindent mint a malacok:) a doki külön felhivta erre a figyelmem...ha nem vékony a kutya, nincs lerombolodva, jo testformában van, játékos és nem látsz rajta semmiféle gondot akkor elég neki az ekkora mennyiség:)
2013. dec. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!