Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tartsam fenn a kutyám...

Hogy tartsam fenn a kutyám érdeklődését játék közben? 15 perc futástól tényleg elfáradhat ennyire? (Menhelyi masztiff típusú)

Figyelt kérdés
Masztiff típusú nagytestű menhelyi kutyám van. Talán sharpei és rotti keverék, némi bullmasztiff jellege is van. Most 3 éves, elvileg ereje teljében lévő kutyus. Orvos többször is látta, minden létező szűrést megcsináltunk, makk egészséges. DE NAGYON LUSTA! Illetve amikor indulunk sétálni még nagyon aktív, gyakran kell fordulnom is hogy ne húzzon, de ezt betudom annak hogy most szabadult egy kennelből. Aztán megyünk a futtatóra játszani, ha ketten vagyunk labdát vagy kötelet viszek. A labda után kétszer elfut és már nem érdekli, a kötél azért tovább tart főleg ha ő ugrál érte meg én fogom az egyik végét, ő húzza a másikat, néha közben eldobom, de ez is max. 15 perc. Utána már nem megy utána, csak szaglászik, nézelődik van hogy le is ül lihegve. Ha ott a többi kutya akkor valamivel aktívabb, de úgy 30 perc után így is kifullad. Ilyenkor mit tegyek? Szeretném ha lefáradna rendesen... Próbáltam hogy pihenjünk ilyenkor, de nem akar már utána sem szaladgálni. Akkor ő egy lusta kutyi, aki ennyit bír? Vagy majd ha jobb kondiban lesz?
2013. nov. 27. 21:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hallottál már arról, hogy fokozatosság?
2013. nov. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nálam van már 3 hónapja, eleinte csak 10-15 percre mentünk el mert félt mindentől. Mostanra sikerült elérnem hogy örömmel jön velem bárhová mert tudja, hogy az autók, a szél, a faágak nem bántanak. Váltottunk tápot is, most jó minőséget kap (Acana) amitől elsőre nagyon ment a hasa így kevertem neki a régi "táppal" amit kapott a menhelyen, de már átálltunk teljesen. Lehet ezeket el kellett volna mondanom mielőtt hülyének nézel?
2013. nov. 27. 21:30
 3/11 A kérdező kommentje:
Amúgy bocs, lehet tényleg félreérthető voltam, a most szabadult egy kennelbőlt úgy értettem, hogy gyakorlatilag 2 és fél éve oda volt bezárva, ahhoz képest a 3 hónap nem idő.
2013. nov. 27. 21:32
 4/11 anonim ***** válasza:
nem nézlek hülyének, csak a feltett kérdésedre válaszoltam .Eleve, ha masztiff jellegű a kutyád, már nem szabad hasonlítani a terhelhetőségét más fajtájúakhoz. Nagy test, amelyet a szív nehezen bír el. Még az egészséges kutyáknál is. Plussz a rövid orrjárat, ha olyan a kutyád feje. Az ilyen kutyák gyorsabban elfáradnak és hosszabb a regenerálódási idejük. Tartsd szikáran a formáját és idővel biztosan valamivel többet fog bírni. Nyáron pedig vidd úszni, amikor csak lehet.
2013. nov. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a tanácsot! Csak furcsálltam, mert 15 perc azért nagyon kevés idő. Oké, nem kell 2-3 órát rohangásznia mint egy szetternek, de 15 perc? Persze sosem jutna eszembe erőltetni, amint meglátom hogy fáradt hozom haza, csak azt hittem picit noszogatni kell ilyenkor különben ellustul. Azért köszi, és bocsi nem akartam bunkón válaszolni! :)
2013. nov. 27. 21:40
 6/11 anonim ***** válasza:
off a kérdésedhez, de mutatsz róla fényképet?
2013. nov. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok mimóza lélek :))

Valóban kevés 3 hónap ahhoz, hogy az izmai, a szíve , a szervezete hozzá szokjon a nagyobb terheléshez.Meglátod, tavaszra rá sem fogsz ismerni. Még fiatal, alakul majd. A labdával meg próbáld meg, hogy adsz neki jutit, ha visszahozza. Így talán rájön a labdázás ízére is annyira, hogy már egyszer csak a labda maga lesz a jutalom neki.

2013. nov. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy kis zöldkagyló kúrát a télen adhatnál neki.
2013. nov. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagytestű, masztiff jellegű. Ne várd tőle, hogy hiperaktív legyen. Játszani amúgy is csak addig szabad vele amíg még érdekli, a 15 perc az sok, ne ezzel akard kifárasztani. Még kiképzéskor is csak ilyen rövid időt javasolnak.
2013. nov. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát, én ismerek konkrétan egy kutyát, aki akkora, mint egy medve. Kell neki inger rendesen hogy belendüljön, de ha az megvan, akkor jobb nem az útjába kerülni. :D


Jó kérdés egyébként. Futtatóban mi sem nagyon tudunk játszani a kutyámmal, mert kicsi, bekerített, és unalmas.

Ha viszont parkba megyünk, ott le sem lehet lőni szinte.

Szoktam bíztatni játékra, kb úgy hogy nagyon lelkes vagyok én is, mert szeretek vele játszani. Ő pedig benne van minden mókában szinte, hamar rááll a dologra. De csak akkor ha én is szeretném, és ezt érzi is.

2013. nov. 30. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!