Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie VS Golden retriver?

Border collie VS Golden retriver?

Figyelt kérdés
Melyik az okosabb jobban tanítható,még nem tervezem hogy kiállításra, csak hobbira szeretném

2013. nov. 28. 18:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%

Én inkább a border javasolnám, de csak azért, mert a golden már annyira agyon van tenyésztve, hogy még a legjobb kennelekben is baromi könnyen bele lehet futni beteg kölykökbe.

Egy bordernek még a szaporított változata is kisebb rizikóval jár. (nem támogatom a szaporítást, csak példának írtam)

Szóval ha van elég időd rá, akkor én a bordert javasolnám.

Egyébként mindkettő okos és jól tanítható, ha értesz a kutyákhoz.

2013. nov. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
hát ballagásra kapnám és hát gimibe megyek és még nem tudom hogy hogy fogok tanulni + mennyi időm lesz de köszönöm a választ
2013. nov. 28. 18:56
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod, hogy mennyi időd lesz rá, akkor ne olyan fajtákat válassz, amelyeknek sok foglalkozásra van szükségük. Válassz kevésbé foglalkozásigényes fajtát, s ha mégis több időd lesz, abból nem lesz baj, ha többet foglalkozol vele. :)
2013. nov. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
de ha pl. minden nap ki viszem sétálni 1 szer 100 m2 kennel plusz 500m2 füves rész plusz két utca és itt van a bánya
2013. nov. 28. 19:02
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

Border Collie nem való akárkinek.Igényli azt hogy a nap 24 órájában a gazdájával legyen, nem egy oylan kutya akit kennelbe zárhatnak!

A Golden Retriver nem annyira aktív mint egy Border, de ő is rettentően igényli a hosszú sétákat,játékot,tanulást.

Ha Goldent akarsz én a Tikotta kennelt ajánlom.

De gimi mellett jól gondold át!!! Egy érző lényről beszélünk, nem plüss kutyáról.

Szerintem várj még ezzel, és várd meg hogy a gimi mellett mennyi szabad időd lesz aztán dönts!

2013. nov. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%

"A border collie nagyon intelligens juhászkutyafajta, ennek összes elônyével és hátrányával. Ideális társ, ha az ember családtagnak, társnak, barátnak tekinti. Ha képes arra, hogy mindennap foglalkozzon vele, ha ki tudja elégíteni fizikai, de fôleg szellemi igényeit. Nem elég neki a napi séta, tanítani kell, közös programokat szervezni, rendszeres elfoglaltságot találni a számára. Rengeteg kutyás sport közül lehet választani, terelés, agility, flyball, mentôkutyázás vagy bármilyen egyéb tevékenység megfelel.

Azok viszont, akik nem tudják biztosítani a rendszeres együttlétet, nagyot fognak csalódni,mert ha mi nem foglaljuk le szellemi kapacitását, keres magának elfoglaltságot. Rendkívül találékony ugyanis abban, hogyan tudja magára felhívni a figyelmet: amit lehet, megrág, a kertben ás, az ételt ellopja az asztalról, bármilyen elöl maradó tárgyat tönkretesz. Nem rosszaságból! De nem bírja a semmittevést. Ha nem készül fel a gazdi arra, hogy az új családtagra rengeteg energiát kell szánni, ha nem a kutyázást választja egyedüli hobbinak, csupán egy kedves társat keres, aki mellette van, NE válasszon border collie-t! A borderesség életforma. Nem érdemes sem a saját, sem a kutya életét megnehezíteni a rossz fajtaválasztással."


forrás: bordermania.hu

2013. nov. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Ezekkel a feltételekkel én lebeszélnélek ezekről a fajtákról. Egyik sem kennelbe való és nem elég nekik ha csak sétáltatva vannak.

És így, hogy nem tudod mennyi időd lesz rá... A border eleve egy külön életforma és akárki akármit mond, szerintem a golden sincsen sokkal lemaradva utána.

2013. nov. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

A bordernek ez édes kevés.

A golden egy jó tenyésztőtől remek családi kutya,hobbi célra.Bordert nem kell ballagásra kapni,azok munkamániás kutyák,napi 3 óra aktív mozgás,és nem lehet pihenni mellette.Minden nap mozogni,tanulni.A gimi sok időt és energiát elvesz...


Amúgy egy menhelyre is elmehettek,ott is vannak remek kutyák.És még fajtatiszta is akad.

2013. nov. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm de azt ki felejtettem hogy tanítanám játszanék vele nyáron pedig még többet tudnék vele foglalkozni plusz ezt nem egy kicsi kennelnek kell elképzelni mikor haza jövünk a kutya ki mehet az utcára szaladgálhat nem kicsi helye lenne.
2013. nov. 28. 19:21
 10/21 anonim ***** válasza:

Én a helyedben menhelyről hoznék egy max. közepes mozgásigényű, kezdőknek való kutyát. A menhelyen elvileg segítenek a választásban.

Vagy esetleg retriver fajtamentőknél is szétnéznék, ha ezek a típusú kutyák tetszenek. Még kölykök is vannak náluk, és a fajtamentésnél az ideiglenes befogadónál lévő kutyákat nagyon jól ismerik.


Nem tudok mást mondani: ilyen bizonytalan körülmények közé ne akarj nagy mozgásigényű fajtát, amennyiben szeretnél jó, felelős gazda lenni. Vagy válassz másik fajtát, vagy halaszd el a kutyatartást (akkor már az egyetemet is várd meg vele szerintem).

2013. nov. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!