Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám három éves, de éjszaka...

Kutyám három éves, de éjszaka még nem teljesen szobatiszta. Nappal mindig jön-megy velem, semmi gond nincs, ha hosszabb ideig nem megy ki. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Viszont most már hidegek az esték,szeretném bent tartani.Néhány napig működik is,de aztán kezdi letenni a csomagokat.Mivel a pisi felszárad és a kaki is szikkadt,kb.az esti és reggeli időtartam felénél rakjatja le,amit nappal ki szokott bírni.Egy makacs fifikás,ivartalanított,nyolc kilós terrier keverék leány.Az anyja négy évesen lett állítólag szobatiszta.Kutyasulit kijártuk,teljesen behívható,póráz nélkül jön láb mellett,alap parancsok közelről távolról is mennek,klikkerrel volt tanítva.Szeretne mindig a saját feje után menni,de minden próbálkozása azonnal korrigálva van,nincs olyan,hogy figyelmen kívül hagyhatja,mondjuk a lábhoz parancsot.Soha nem lett utólag leszidva,csak amikor rajta kaptuk,ami nem volt egyszerű,mert nagyon jól időzített /pl.hátat fordítottam a blökinek és mire néhány sec.múlva visszafordultam,a közvetlenül a mögém eresztett tócsába léptem-kutya meg sehol..de ez kisebb korában volt és éppen a pozíciómért küzdöttem/.Jó minőségű száraztápon és főtt kaján tartom,de az etetés időpontjától és az esti sétáktól függetlenül,mégis ez van.Még azt láttam nála,hogy nagyon ritka az,amikor egyben eresztené le a pisit,inkább non stop jelöléssel.Szerintem,bár makacs kutyáról van szó,a megoldás valamilyen etetési,szoktatási rendszerben lenne.
2013. nov. 29. 07:04
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Lehet,félreérthető,nem a lakásban jelöl,ott tócsát kėpez,hanem a kertben,meg az utcán,séta közben.
2013. nov. 29. 07:07
 2/12 ZsoltikaŐr válasza:
18%
Kedves kérdező. Nos fontos lenne tudni mennyi idős az a kutyus. Az természetes hogy nem egyik napról a másikra lesz szobatiszta. Nekem nagyon, talán a legmakacsabb kutyám van ami létezik az ebek között( Beaglee) . 5 éves. Olyan 1 éves kora körül lett teljessen szobatiszta. Az elején 5-7 hónapig napi 5x volt levive. Majd fokozatossan átálltunk a napi 3 levitelre. Persze óvatossan. Ha lehetséges jobb lassabban átszoktatni, csak mi sajna nem tudtuk megoldani csak a 3 levitelt. De nagyon szépen megszokta és szobatiszta lett. Ami szerintem nagyon fontos, főleg amig nem szobatiszta. Hogy lehetőleg mindig ugyanabban az időben vidd le. Ez fontos mert a kutya biológiai órája megjegyzi és igy nem pisil/kakil be a lakásba.
2013. nov. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 ZsoltikaŐr válasza:
46%
Bocs, most látom hogy a kuytus 3 éves. Nos akkor tényleg kicsit problémás a dolog. Nem elhetséges hogy összevissza van levive?? Mert sajnos ha az van akkor nem tud időhöz szokni, és nem tudja tartani a dolgait.
2013. nov. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 ZsoltikaŐr válasza:
Az hogy nem egyszerre pisil az utcán az normális. Csak akkor szoktak egyszerre sokat pisilni ha már nagyon kell nekik. A kutyák nagyon sokáig tudják tartani. Az én kutyán pl, neki az sem mindegy hová sz..ik:)) Képes vinni , látom már hogy nagyon kell neki de amig nincs megfelelő hely addig tartogatja. Még jó hogy a pisilés nem ilyen bonyolult:)))))))
2013. nov. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kertes házban vagyunk és valóban nincs rendszer,mivel gyakran kiengedem a kertbe,ill.viszem sétálni.Egy időben rendszeresen kivittem még este tíz órakor is az utcára sétálni,hajnali ötkor meg kiengedtem,mégis ott volt a tócsa,meg a potty.Sokszor előszőr csak a kakikat teszi le,aztán napok múlva a pisit is.Valahogy mintha a lakás egy pontja lenne neki a szobavécé.Arra is gondoltam,hogy valami boxba kellene betennem éjszakára.Etetése,itatása,hogyan lenne praktikus?
2013. nov. 29. 07:35
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy szobakennelt és éjszakára zárd be oda. Ha oda is maga alá végzi a dolgát akkor lehet valami egészségügyi baja is.
2013. nov. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Rendszeresség kell neki. Napi kimért kajaadag, pontos órában etesd, pontos órában mozgasd, pontos órában vidd ki sétálni, hogy elvégezze a dolgát. Azt javaslom a napi adagot oszd kétfelé. Reggel a felét, este mondjuk 8 kor a másik felét. Az esti etetés előtt alaposan mozgasd le, hagyd egy órát pihenni, utánna vacsi, rá egy órára még egy rövid séta. Ha száraz tápot adsz neki, közvetlenül etetés előtt ajánlott felengedni vízzel, így egyszerre eszi a tápot és a vizet, a táp után nem iszik amjd annyi vizet. Pár éjszakát szánj rá arra, hogy megneveld. Mutasd meg a helyet, ahol aludhat...lehetőleg legyen a közzeledben. Ha a szoba azon bizonyos pontja felé indul, ahol szokta végezni a dolgát, tiltsd le, és hivd vissza. Ha nagyon erőlteti, akkor vidd ki. Hamar felfogja, nyugi:)
2013. nov. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is az éjszakai szobakennelt ajánlanám. Azon kívül, hogy a legtöbb kutya imádja, mert egy tök jó kuckó, ha ráterítesz valamit, még valóban megmutatja, ha esetleg szervi baja van a kutyának, mert oda már csak akkor piszkít, ha tényleg nem képes visszatartani. Persze szoktatást igényel.
2013. nov. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szerencsėre mindig lemozgatom annyira,hogy az éjszakát a helyén tölti,csak éppen nem hallom,amikor "kimegy"wc-re.A szobakennel praktikusan mekkora legyen? Az utazások miatt összecsukhatót szeretnék,de a nagy műanyag boxok is szimpatikusak.A bringámon boxban utazik,csak kisebben és szerencsėre szereti.
2013. nov. 29. 15:32
 10/12 anonim ***** válasza:

"Valahogy mintha a lakás egy pontja lenne neki a szobavécé"

Tehát akkor mindig csak ugyanarra a helyre ürít a lakásban?

2013. nov. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!