Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék érdeklődni magyar...

Szeretnék érdeklődni magyar vizsa tartóktól, hogy normális e ha a 2 és fél hónapos kiskutyám még nagyon eszetlen és minden felborít és megrág:D?

Figyelt kérdés
Azért érdekel a dolog, mert gondolom még pici ahhoz, h nevelni tudjam, de nem szeretném ha rossz szokásokkal elrontanám S: szeretnék tanácsot kérni, hogy mit tegyek.

2013. nov. 29. 07:43
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
24%
Nekem, mint laikusnak Olcsó János feelinget adna.
2013. nov. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
100%
Bocs, nem ide akartam, nem is értem, h került ide, nem is ennél a kérdésnél voltam.
2013. nov. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Akiteki ***** válasza:
91%
Milyen legyen egy ekkora kölyök? Ráadásul nem is neveled. Amint kinyílik a szemük, már lehet nevelni. Nem kutyaiskolában lábnál követést, hanem a megfelelő szabályokat megtanítani. Pl. hogy ne borítson fel és rágjon meg mindent.
2013. nov. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Nevelni mindig lehet (attól függ, mire), de még nagyon-nagyon kölyök. Még a "fogával ismerkedik", és rettentő kelekótya.
2013. nov. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
semmi gáz :) kedves második válasz adó, ha nem tudsz normális választ küldeni, akkor nem érdekel...nem erre voltam kiváncsi..nem is pazarlok rád egy percet sem... téged se neveltek rendesen az is biztos.... a rendes válaszokat viszont előre köszönöm, ugyan is azért írtam ezt a kérdést, h segítséget kérjek, nem bírálatot olyantól, akinek nagy a szája...
2013. nov. 29. 08:12
 6/23 anonim válasza:
0%

Amig picik addig szetragjak az egesz vilagot. Meg az autoguminak is neki esnek !! :)

Sokat nem tudsz tenni, tegyel fel nem elerheto helyre minden ertekesebb dolgot, es varjal turelmesen amig "megkomolyodik " a kutyusz. Sokat jatsszal vele ha van ra idod.

2013. nov. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
82%

Ne vicceljünk már, a kiskutyámat két és fél hónapos korában még simán lazán le tudtam fárasztani annyira, hogy otthon csak aludni legyen kedve, szépen meg is tanulta, hogy itthon maximum akkro van őrültkés, ha én kezdem, és a nem szót is szépen értette.

Hogyne lehetne nevelni? Amikor jól viselkedik dícséred, úgy alakítod az életvitelt, meg a környezetet, hogy a lehető legtöbbet tudd dícsérni, és így feleslegesen büntetni sem kell.

2013. nov. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%

Van a tanítás, és van a nevelés. Tanítani lehet nekik trükköket, bombakeresést akármit. Ehhez valóban fiatal még, de nevelni lehet, sőt kell is az első naptól kezdve. Első és legfontosabb a tiltás, nagyjából utána jön minden más. De a határokat ezzel állítod fel.

Gratulálok annak aki azt mondta, hogy várd meg míg megkomolyodik. Vagy nem nevelt még fel kutyát, vagy van egy neveletlen, elviselhetetlen kutyája. Nem úgy működik a dolog, hogy mondjuk 1 éves korában hirtelen már felnőtt lesz és egyből úgy megy láb mellett mint a parancsolat. Egyébként a vizsláknak hatalmas mozgásigényük van, rengeteg foglalkozást igényelnek, de nyilván ezzel tisztában vagy mert mielőtt fajtát választottál volna már töviről hegyére elolvastál mindent velük kapcsolatban.

2013. nov. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
kÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT, IGEN ELOLVASTAM, NAGY Z UDVARUNK IS, NEM FÉLEK TŐLE, HOGY NEM KAP ELÉG TERET, PÓRÁZRA HAMAR MEGSZOKTATTAM, SÉTÁLNI VISZEM LEGALÁBB 2-3 SZOR EGYHÉTEN. CSAK HIÁBA TUDJA MÁR, H MIT JELENT A NEM, NEM HAJLANDÓ ELFOGADNI ÉS KÜSZKÖDIK :) NAGYON SZERET ENGEM ÉS HALLGAT RÁM, CSAK AZ AZ IGAZSÁG, H MEGIJEDTEM, MIKOR VAGY 20 SZOR SZÓLTAM RÁ, H NEM ÉS AZÉRT IS CSINÁLTA. NAPKÖZBEN DOLGOZOM, ÍGY 4 ÓRA UTÁN TUDOK VELE FOGLALKOZNI ÉS ATTÓL FÉLEK, H NAP KÖZBEN HÜLYESÉGEKET CSINÁL, AMIT MAJD NEM TUDOK ELFDELEJTETTNI VELE. BIZTOS H KICSI MÉG ÉS AZÉRT CSINÁLJA, CSAK AZ ÉRDEKELT VOLNA, H EZ A KELEKÓTYASÁG AZ IDŐVEL ELMÚLIK E.
2013. nov. 29. 09:43
 10/23 sippara ***** válasza:
81%
Egyrészt Akiteki válasza hibátlan volt, másrészt egy tíz hetes babát nem sétáltatunk, maximum kertbe visszük ki szobatisztaság miatt (hiszen NYILVÁN nem kint él), ha nem jár be másik kutya, vagy macska. Egy VIZSLÁNAK heti 2-3 séta körülbelül a szarnak a pofon kategória, ennek esetleg kutyavásárlás ELŐTT kellett volna utánanézni, akkor most tudnád, hogy napi szinten kell sétáltatnod, mellette agyban is fárasztani, mellette megfelelően szocializálni és gyakran összehozni más kutyákkal.
2013. nov. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!