Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Visszaugat rám a kutyám ha...

Visszaugat rám a kutyám ha fegyelmezném, valamin bepörög, rohangál fel alá. Mit kell tennem?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám, akivel mostanában gondok vannak, serdülő kan kutyáról van szó és ha rászólok valami miatt nem mindíg, de sokszor előfordult már, hogy hátrább megy les rám furán és elkezd ugatni, majd fel alá rohangál, teljesen bepörög.Nem akarja elfogadni, hogy nem teheti meg azt a dolgot és visszaugat.Ilyenkor nagyon mérges leszek rá, tudom nem kéne, de volt már hogy jól rásóztam egyet a fenekére vagy a fejére.

#kutya #visszaugató
2013. nov. 29. 23:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
De edes:)DE fegyelmezni ugy,hogy fizikailag bantod nem szabad,mert forditva is elsulhet(vedekezni fog,es neki fogai vannak:) ),es a masik,amiert nem szabad nem tesz jot a kis lelkenek.Inkabb probalkozz meg a kutyasulival,ha kicsusznak a dolgok a kezeid kozul,vagy vegyel egy konyvet ami errol szol.Tudom nem konnyu,de probalj higgadt maradni,mert o is erzi,ha ideges vagy,es rosszat csinal,mert o is ideges lesz.(Szerintem pont azert futkoz,hogy levezethesse).
2013. nov. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
mennyi idős most és milyen fajta? kölyökkora óta nálad van?
2013. nov. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Csak ne "pattogj" előtte.

Az én kutyám is serdülget, ugyanezt csinálja, csak lány verzióban: hisztizik. :D De ugyanez megy nálunk is: nem akarja tudomásul venni, hogy nem csinálhat akármit. Pl séta közben, ha pórázzal viszem.

Rajtam az segít, ha nála akaratosabban elhatározom, hogy mi lesz, és nem törődve semmivel, kivitelezem. Hihetetlen, de egy szó nélkül működik a dolog.

Jó tréning egyébként, plussz szórakoztató. De csak akkor tudom kicselezni, ha higgadt vagyok, amúgy olaj a tűzre bármilyen tett.

2013. nov. 30. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
1 éves lett pár napja.Tacskó keverék.5 hós kora óta van velünk.
2013. nov. 30. 08:21
 5/14 anonim ***** válasza:
56%

1 évesen nem serdül. Akkor csak szimplán tojik a fejedre.

5 hónaposan serdült, mikor hozzád került.

2013. nov. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Utolsó.Akkor légyszi mond meg mit csináljak ha épp rám ugat, dumáljak hozzá vagy rá se nézzek maradjak csöndben?
2013. nov. 30. 09:49
 7/14 anonim ***** válasza:
Tiltószót ismer?
2013. nov. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Amúgy ha még ilyen kis porblémával állsz szemben, és még nem fajult el a helyzet, sokszor ez is elég a megoldáoz:

[link]

2013. nov. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ismeri a NEM szót, be is szokta fejezni a helytelen dolgokat, ha rászólunk.Olyankor ugat vissza, ha szembe nézünk vele, szinte farkasszemet és akkor ránk ugat meg szugerál vagy nem is tudom, hogy mondjam.Ha mondjuk kiakarom sajátítani a bejárati ajtót, hogy ne menjen oda ha mondjuk jön vendég és eléállok akkor "felháborodik" és elkezd ránk ugatni, majd berohan a szobába és az ajtó és a szoba közt rohangál, gondolom levezeti a feszültséget.Nah ilyenkor nem tudom, hogy mi a jobb.Ha kihúzom magam, rá se nézek...akkor is ugat vagy ha rászólok és kergetem...igazából ez sem jó mert akkor azt hiszi játszunk.Amikor csöndben vagyok és rá sem nézek akkor egy idő után méregből rászólok, hogy csönd legyen, de akkor közelebb jön és ugat tovább.Áhh enm tudom mit csináljak, nagyon zavaró.A falkavezérségi poziciót az utóbbi időben próbálom megerősíteni.Séta előtt csak akkor teszem rá a pórázt, ha lenyugodott, csak akkor nyitom az ajtót ha magától leül és nyugodt.Én lépek ki az ajtón elsőnek, séta közben korrigálom, ha nem úgy viselkedik.Mellettem kell jönni, evésnél csak akkor kap kaját, ha leül magától és lenyugodott, eljátszottam vele már sokszor a gesztus evést.
2013. nov. 30. 10:15
 10/14 A kérdező kommentje:
Ha a fésülést nem akarja hagyni akkor is muszáj neki, nem adom fel, ha játszani akar erőszakosan nem foglalkozom vele, ha ugrál rám elfordulok, amikor hazajövök szintén nem vele foglalkozom rögtön... meg ilyenek.
2013. nov. 30. 10:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!