Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatenyésztők milyen egyetem...

Kutyatenyésztők milyen egyetem melyik karán végeznek? Sima állattenyésztés?

Figyelt kérdés
2013. nov. 30. 14:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekel. (bocsi, csak szeretném ha nem veszne el a kérdés hanem benne lenne a megválaszoltjaim között :)
2013. nov. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%

Nem kell hozzá egyetemet végezni.

Tök laikusból is válhat kiváló kutyatenyésztő.


Eldöntöd, hogy kutyát akarsz tenyészteni, rengeteg szakkönyvet olvasol, sokat beszélgetsz gyakorló tenyésztőkkel, tanácsot kérsz tőlük, majd biztosítod a tenyésztés feltételeit (pénz, pénz, pénz és megfelelő hely, tenyészkutya, stb), kiváltod az engedélyt aztán hajrá. Viszed a kutyát tenyészszemlékre, versenyekre, meg orvoshoz szűrésre stb.

Rengeteg meló, de azt tudni kell, hogy ebből nem lehet megélni, a tenyésztés mifelénk tulajdonképpen egy hivatás, amit a jó értelemben vett kutyabolondok csinálnak.

A mai piaci helyzetben sokan örülnek, ha nullszaldóra kijönnek vagy egy kis haszonra, ami fedezi a további tenyésztést.


Persze vannak nagymenők, akiknek komoly, stabil üzletkörük van, általában külföldre adnak el kutyákat (nem csak kölyköt, hanem növendék vagy felnőtt, kiképzett kutyákat), meg különböző felszereléseket, tápokat stb.

2013. nov. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
A kutyatenyésztés nem egy szakma, hanem egy hobbi, így nem KELL hozzá végzettség. Nyilván tudás az kell, de azt máshol is meg lehet szerezni. Az állattenyésztő szakok egyébként ha jól tudom elsősorban a haszonállatok tenyésztésére specializálódtak.
2013. nov. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%

ahogy előttem is írták, teljesen így van

egy állatenyésztői diplomáért meg nagyon nem érdemes egyetemre menni (mármint erre a szakra), mert kb 10% szól az egész a kutyákról, ez inkább a haszonállatokra korlátozódik, aminek nincs túl nagy jövője ma Magyarországon - ergó ha csak ennyi végzettséged lenne, akkor éhen is halnál

2013. nov. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
2013. nov. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából pályaválasztás előtt állok, és kiskorom óta szenvedélyesen kutyázom, de csak hobby szinten. Szeretnék ezzel foglalkozni, de akkor azt mondjátok ebből nem lehet megélni? Természetesen nem szaporítani akarok, hanem valóban tenyészteni, az anyagiak egyelőre adottak hozzá egy nagyobb örökség révén, ezt gondoltam félreteszem ahhoz, hogy ha elég képzett leszek "beindítsam" a dolgokat. Volt már két német juhász a családban, velük nőttem fel, a szüleim mindkettőnek komoly képzést adtak, és versenyeztették őket. Aztán kaptam egy "saját" kutyust is, ő most 6 éves, vele még nem szeretnék tenyészteni, egyelőre még jobban próbálom megismerni a fajtát. De ezek szerint megélni ebből nem lehet? Plusz anyukám szerint az 1000 nm-es telek a tenyésztéshez nem elég, nem tudom igaza van-e. Ő azt tanácsolta, hogy kutyaiskolát+panziót vezessek egyszerre amiből megélek, mellette pedig egy kb. 5X ekkora helyen már tenyészthetek kutyákat. Mit gondoltok? Csak jövőbeli tervek, de egyszer el kell kezdeni. (:
2013. nov. 30. 15:38
 7/21 anonim ***** válasza:
59%

Állattenyésztő mérnök,de ez nem csak a kutyákról szól.Valóban lehet végzettség nélkül is kutyát tenyészteni,viszont a magam részéről inkább veszek egy drága kutyát egy tanult embertől,mint egy kezdőtől,aki elolvasott pár könyvet.


Másik lehetőség,hogy nem tanulta egyetemen,de van mögötte 20-30 év tapasztalat és elismerés.


Végzettség nélkül,kezdő "tenyésztőtől" nem vennék kutyát.

Az első pár alom úgyis "kísérletezgetés",amiért én nem fizetek annyit.Igaz,ők valamivel olcsóbban adják.

Bár,ha családi hobbi kutya kell,ivartalanítással,akkor talán.De akkor meg inkább hozok ki menhelyről,vagy fajtamentőktől,szóval nálam a végzettség nélküli + kezdő kombináció nem játszik.

2013. nov. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nézelődtem és a SZIE-n láttam az állattenyésztést (Állattenyésztés-tudományi Intézet), de külön kutyás nincs, csak szarvasmarha, azzal meg nem sokra megyek...
2013. nov. 30. 15:40
 9/21 A kérdező kommentje:
Nálam a végzettség nélküli tenyésztés és az OKJ is kizárva, valahogy nem tudom komolyan venni őket, de ez csak az én hibám. Viszont így nem tudom merre induljak el, alapképzésre jelentkezem gimiből, de nem találok megfelelő szakot. Mesterképzésen van, de a 3 évet hol végezhetném?
2013. nov. 30. 15:42
 10/21 anonim ***** válasza:
82%

Megélni ebből sosem fogsz.De még csak a kutyaiskola és panzióból sem.Ez Magyarország.A panziót kb. csak a fővárásban vagy nagyobb városokban ismerik,a kutyaiskola kezd elterjedni,de még mindig siralmas a helyzet.

Tenyésztésből meg SOHA nem lehet megélni,mert bármilyen jól is csinálod,mindig több a befektetés,mint a haszon.Sőt,a hasznot vissza kell forgatnod,hogy fejlődni lehessen,tehát haszonról nem igen beszélhetünk.


Szerintem Magyarországon kutyás hobbiból nem lehet megélni,bizonyítja ezt a millió fajtamentő szervezet is,hiába a "fajtatiszta" kutya,a magyar ember azt sem becsüli meg.Kidobja,megveri,elhagyja,láncra köti stb.

Az ingyen kutyával meg még rosszabb a helyzet...


Keress egy jól fizető szakmát,és mellette lehet tenyészteni,de alapok akkor is kellenek.Tenyészteni meg 30 kutyával kell egyszerre,tehát első sorban a telek mérete nem releváns.

2013. nov. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!