Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összeverekedett a kutyám...

Összeverekedett a kutyám (pórázon) egy másikkal (szabadon), a másik kutya megkapta a lábam mikor szétszedtem őket, a szüleim szerint én vagyok a hibás, igazuk van?

Figyelt kérdés
Tegnap a délutáni játékból jöttünk haza a shar pei kutyámmal. Észrevettem, hogy felénk tart egy kutya amelyik mindig szabadon van, de nagy ívből tojik a gazdájára, sosem megy oda hozzá, ha az közeledik ugrálni kezd, játszik. Próbáltunk kerülni, de ő szemtelenül körbe ugrálta a kutyámat, az enyém meg az ilyet nem szereti, fáradt is volt, megmorogta. (Sosem verekszik, de mikor elég neki valamiből annak hangot ad.) A másik kutya gazdája kb. 300 méterre volt tőlünk egy társasággal és cigizett, kiabált párat a kutyájának, de nem mozdult meg. Összeverekedtek, de nagyon megijedtem mert a másik egy olyan magasságú, de harmad olyan széles keverék kutya, féltem nehogy baja legyen. Közéjük nyúltam, mire a keverék összekarmolta a kezem, majd nekem ugrott és elszakította a nadrágomat. Ugyan csak megkapott, de kicsit vérzett a helye, nem is ez a lényeg. Egy másik kutyás pasi segített nekem, ő vitte vissza a csajhoz (aki még mindig nem mozdult meg!) a grabancánál fogva a kutyáját, és kérdezte nem akar-e esetleg bocsánatot kérni tőlem, mire a csaj közölte, hogy "Most mit problémáznak, nem is harap akkorát?"... Kaptam tetanuszt, de mikor elmeséltem a szüleimnek a dolgot még engem szúrtak le, hogy miért nem engedtem rá a kutyámat, az elintézte volna! Ti ilyenkor mit tettetek volna a helyemben? Nem az volt a helyes reakció, hogy egyből próbáltam védeni mindkét kutyát? Úgy el vagyok keseredve, hogy ezek után még le is szidtak, nem elég hogy a tetanusz nagyon fájt. :( Talán rosszul reagáltam?
2013. nov. 30. 17:13
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

# 30/30


ez attól függ hol lakik az illető... van olyan város ahol bejelentesz bűncselekményt és a rendőr végzi a munkáját, akár milyen piti dologrol van szó, és van ahol még a rendőr téged küld el a fenébe, mert papir munkát csinálsz neki...

2013. nov. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Nem szabad ilyenkor közéjük nyúlni,mert nagyon súlyos sérülésed lehet belőle.Hibás nem vagy,a nő viszont gyomorforgatóan viselkedett.Mint szülő,ilyenkor felkutatom az illetőt és elbeszélgetek vele és minimum elkérem a kutyája oltási könyvét,és ha nem adja,bizony rendőrt hívok.Ha nincsen a kutyája oltva,chipezve,megbirságolják.
2013. nov. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Nem vagy hibás :)

DE! Legközelebb ha köztudottan ilyen neveletlen, antiszoci kutya jön, főleg gazda nélkül, akkor messziről kiabálj oda, hogy "fogja meg a kutyát, mert ha idejön, felrúgom!!!!". Ha nem tudod kikerülni, akkor kutyát helyben lefekteted ha megy, ha nem, akkor pórázzal magad mögé húzod és a másik kutya FELÉ gyalogolsz lassan, de határozottan és hanggal-testtel zavarod vissza gazdijához. Lényeg, hogy a két kutya NE érintkezhessen egymással. Persze normális, gazdival jövő kutyával ismerkedhessen a kutyád: VAGY MINDKÉT KUTYA SZABADON, VAGY MINDKETTŐ LAZA PÓRÁZON!!!

Ha egyik pórázon van, másik szabadon, ott szinte tuti lesz vmi probléma!

Az, hogy verekedő kutyák közé ne nyúljunk, alapszabály elvileg, igen...de vhogy véget kell vetni a balhénak, mert sokszor valóban komoly a szitu...ha így egyedül maradsz a kutyákkal, az nagyon gáz :(

Volt, hogy pórázról elszabadult labi féle kutya támadott a szabadon sétáló kanomra, miközben velem volt még másik 5 kutya is, és én mentem át a túloldalra, mikor jöttek szemben...de gazdit elrántotta a kutya és nekiment Arginak...útra keveredtek. Argit elkaptam a hámjánál, eresztett is, de labika nem...ekkor én is elengedtem, gazdi csak messziről óbégatott. Újra megfogtam Argos hámját, felém húztam, közben a másikba egyet rúgtam és kiáltottam...ez elég volt hogy abba hagyja.

Volt, hogy kapun rontott ki kutya ránk, elég volt egy üvöltés.

Volt, hogy haver kutyával kaptak össze játékon és nem álltak le rászólásra, ilyenkor lábbal billentem meg, ekkor leáll.

Mindig szitutól függ.

De nekem elsődleges a balhé megelőzése, rosszabb esetben mielőbbi beszüntetése, hogy ne sérüljön a kutyám és a másik se...illetve sorozatos támadások után a kutyám is már kezdett antiszocin viselkedni...ezt is el akarom kerülni!

2013. dec. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!