Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » B. A. R. F-os kérdés?

B. A. R. F-os kérdés?

Figyelt kérdés
A 7 hónapos kutyusommal szeretnék átálni barfra,tudom hülye kérdés de hogy álljak neki?4kg mennyit kell hogy egyen? Ti hogy kesztétek?Válaszokat előre is köszönöm.Bocsánat a hülye kérdésért de olvastam a neten is az össze állitásról csak mivel kölyök...Nagyon parázos vagyok nem szeretnék elszúrni semmit.

2013. nov. 30. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia. sok mindent nem lehet elrontani rajta szerintem.

5 hónapos volt a kutyusom mikor átálltunk, tápokkal való szenvedés után.

Legfontosabbak az arányok. Neten ha rákeresel, többfélét írnak, mindenkinek más jön be, nagyjából egy középérték, ami meg van adva.

Nálunk ez így néz ki:

az egész kaja kb 10%a pürésített gyümi, zöldég

kb 50-60% hús

30 % csontos hús.

ha ennél több csontosat kapott a kutyám fehér volt a széklete, ezért csinálom így.


Húsnak csirke/pulyka/marha nyesedék mix

zöldnek: sütőtök/répa/alma/banán/cukkini/saláta

(ezekből két félét vegyítek 1 pépbe)

csontos húsnak farhát/nyak


Az egész kajába szórok némi pacalt is, jót tesz az emésztésnek.

Valamint, hetente egyszer kiváltható a hús belsőséggel, pl marhamáj.


Mennyiségnek többnyire a kutya testtömegének 2-4%át javasolják. Én inkább a 4% ot tartom, mivel kölyök kutya.

Amúgy, ha többet is adsz neki, nem fog elhízni. Kb egy hét alatt láthatóak lesznek a pozitív változások, és az is, hogy valamiből többet, esetleg kevesebbet kell adnod a kutyusnak.


Sok sikert hozzá. :

Az enyém most 8 hónapos, és 20kb, de még így is egyszerű összeállítani neki a kosztot.


Miért döntöttél a váltás mellett? :

2013. nov. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ami az átállást illeti, nos egyik nap még tápot evett, másik nap már nyerset.

Nálunk, nem volt hasmenés, és nagyon hamar rákapott a nyers kosztra.

2013. nov. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítőnek, zöldkagylót, lucernaport halolajat kap.

Valamint, néha kap egy egy evőkanál aludttejet a kaja mellé.

Nem utasította még vissza, soha. :D

2013. nov. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm szépen a válaszokat:)azért döntöttem a barf mellet mert a kutyám rémesen nézki sovány,vakarózik stb...Az orvos azt mondta nézek utának a barfnak mert szerinte a táp hulladék bármilyen ``hiperszuperprémium is``
2013. nov. 30. 21:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát, ezzel maximálisan egyetértek. :D

Jó fej orvosod lehet. :) Kérdezz tőle is rá, biztos tud valami irányvonalat mondani.


Én azért váltottam, mert szuperprémium tápok mellett is sántikált a kiskutyám a hátsó lábaira. Túl fiatal volt, hogy diszplázia azonosítható legyen, engem pedig nagyon nyugtalanított. Nyers etetéssel már 1 hét múlva látszott változás a mozgásán is. Mára pedig teljesen rendben van.


Szerintem, a ti gondjaitok, is meg fognak szűnni a tápváltással. Ha hízlalni szeretnéd, adhatsz neki kicsit "zsírosabb" kosztot. Pl olyan farhát, amin van nyak is , bőrrel.

2013. nov. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak majd ne lepődj meg, ha egy hét múlva nem ismersz rá a kutyádra, mert egy kirobbanó kis energiabomba lesz, tökéletes formában. :D
2013. nov. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!