Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet a kutyától való félelmet...

Lehet a kutyától való félelmet családon belül örökölni?

Figyelt kérdés

:D

Az öröklést úgy értem, hogy van a szomszéd csaj, és fél a kutyáktól, de ha megyünk az utcán, és meglát egy kutyát, akár egy tacskó is lehet kóborolni az utcán, ledermed, és inkább megfordul, és megy egy másik utcán.

És sikoltozik, ha elindul felé egy kutya.

És az anyja is ugyan ez.

De én kikmérdeztem őket, még nem támadta meg egy kutya sem. Akkor mire ez a jhatalmas rettegés?

A csaj örökölte a félelmet, vagy áatvette vagy van ilyen?



2013. dec. 1. 10:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem örökölte, hanem tanulta.
2013. dec. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Nem hiszem hogy ezt örökölte volna, de a hajlamot rá lehet... Mármint azt hogy félősebb. De ezt inkább csak eltanulta. Az agy már csak ilyen. Lassan meg kell tapasztalnia hogy nem veszélyesek, vagy legalábbis nem annyira mint ahogy ő képzeli, és akkor elmúlik. Főleg egy kisebb kutya esetében nem természetes, persze ott is megijed az ember, hogy beleharap a lábszárába, azok is tudnak elég agresszívek lenni, de le lehet rúgdosni őket a lábról. Általában ha kóborolnak a kutyák, akkor legtöbbször valami eltereli a figyelmüket, nem az emberrel foglalkoznak.
2013. dec. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
persze a lerúgdosást csak viccből írtam, de ha erre gondol valaki, akkor nyugodtabb lehet :) és persze kóbor is lehet veszélyes, de a legtöbbször nem rontanak az embernek neki. Ha mondjuk egy házból kijött, annál is előfordul hogy csak keres valamit, rá se hederít az emberre. De ezt persze nem érdemes tesztelni, ha nagyobbról van szó... Meg vannak erre is az óvintézkedések, a megfelelő viselkedés, stb.
2013. dec. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet. Félelmet nem lehet örökölni. SEm családon belül, sem egyébként. Rákot sem lehet örökölni, csak a rá való hajlamot (genetikai alap+ szomatizáció).


Nézd meg a csecsemőt: egy egészséges kisgyerek nem sikoltozik egy kutyától (sem!), sőt érdeklődéssel fordul felé, mint ahogyan mindne felé a világban. Sikoltozni akkor fog, amikor az ostoba liba anyjától ezt tanulja (érzelmi szintű tanulás: azonosulás).


Azonosult anyukával - amiért is anyukát jól fenéken kellene billenteni. Ahelyett, hogy nyugtatná a gyereket, még hergeli is azzal, ő maga "jobban fél", mint a gyereke. Mezei ócska hisztérika, aki azt tanítja a gyereknek, hogy a Világ az borzasztó és rettenetes, és félni kell tőle, el ne hagyja anyukát egy oercre sem! (A kutya is a világ része) A másik verzió: anyuka fél a kuytától, ha a kisfia vagy a kislánya nem, akkor tessék neki anyukát megvédeni. (a lényeg ugyanaz: anyukával kell foglalkozni, nem a világgal és önmagaddal).


Sajnálom, hogy otthon nem vették át az itt nagy sikerrel futó Hundeprofi c. doku-sorozatot. Van egy srác, aki mindenféle kutyaproblémákkal foglalkozik. És mint mindig itt is hamar kiderül, hogy a gazdival van a baj, nem a kutyával - éppen úgy, ahogyan a gyerek baja (néhány genetikai kivételtől eltekintve) a mama és a papa nevelésének az eredménye.

2013. dec. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a félelmet minden bizonnyal eltanulta - egy ilyen hisztérikus módon félő anyával nem lehetett nehéz, hisz ráadásul kutyával ma már jó eséllyel találkozik az ember minden nap. Ha pedig valaki születésétől fogva ezt a viselkedést látja az anyjától (aki ugye a kislányoknak a "minta" normál esetben), akkor azt ő is átveszi. Nyilván persze egyébként sem született nagyon állatbarátnak - pl az én anyám és nővérem is hasonló módon fél az egerektől, én mégse félek tőlük (bár nem is volt alkalmam élőben megfigyelni az egérre adott reakciójukat, kutya esetében lehet nehezebb dolgom lett volna). De más jellegű viselkedésmintát én is eltanultam az anyámtól - mint minden más nő az ő saját anyjától.
2013. dec. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Akiteki ***** válasza:
100%

Semmilyen félelem nem örökletes, hanem tanult viselkedés.

Velem ugyanezt csinálta Anyukám a kígyókkal. Egyszer ő megijedt egy vizisiklótól, mert egy táborban humor címén beletették az ágyába. Utána sikítófrászt kapott minden csúszómászótól. És rám is átragasztotta. Ha az újságban meglátok egy kígyót, dobom is el.

2013. dec. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
hogy irták már, a félelem nem örökletes hanem tanult viselkedés
2013. dec. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Arról van szó, hogy a szülők, főleg az anyukák sok esetben elriasztják a gyerekeiket a kutyáktól, mivel ők maguk félnek, így ezt nevelik bele a gyerekekbe is: pl. felkapják ölbe az utcán a kisgyereket, ha közelít egy kutya (akár kóbor, akár pórázon gazdával), vagy épp a gyereket rögtön félrehúzzák, maguk mellé húzzák, vagy hangot is adnak félelmüknek, stb. Az én egyik uncsitesóm azt csinálta (mivel fél tőlük és utálja is a kutyákat), hogy mikor jött nálunk a gyerekkel, és a kutyám a közelükbe ment, akkor már rögtön emelte a lábát, hogy belerúg (persze ha belerúgott volna, akkor páros lábbal rúgom ki én is őt az utcára), és így a gyerek ezt eltanulta tőle és mikor nagyobb lett, ő is így próbálta távol tartani magától a kutyát.

Nagyon sok a buta, félős, "nem szeretem a kutyákat" szülő és ezért sok gyerek ilyenné válik, sajnos.

2013. dec. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nálunk pont fordítva van. :D Valamiért rólunk mindenki azt hiszi, hogy extra barátságosak vagyunk, de ez sajnos csak az egyik kutyámra igaz. Amikor egyedül sétáltatom őket, van, hogy rá kell szólnom anyukákra, hogy fogják meg a kis totyisukat, mert az egyik kutyám csak azért nem fssa össze magát tőlük, mert kölyök kora óta terápiázom gyerekre. xD De volt olyan is, hogy mentünk egy fesztiválon, egyszer csak látom, hogy egy kisgyerek megfogta a kutyám farkát, apuka meg ott vigyorog mögötte. Még szerencse, hogy pont a majdnem-terápiás kutyámat találta meg.

Szóval valahogy nehéz megtalálni az arany középutat.

2013. dec. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.


Igen, sajnos olyan is van, amit a 9-es ír. A két véglet: "Ne félj, nem harap, menjél simogasd meg!", "Jajaj, ott egy kutya, gyere kislányom, mert megharap!".

2013. dec. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!