Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász vs Golden retrive...

Német juhász vs Golden retriver? Taníthatóság szempontjából melyik vinné el a pálmát?

Figyelt kérdés

Három német juhászom volt eddig, és mindig tisztelettel adóztam az intelligenciájuk előtt. Bevallom, nagy barátja vagyok a fajtának.

Mostanában viszont egy retrivert bíznak rám hétvégékre, és azt kell látnom, hogy ringbe szállhatna a német juhásszal.

Tudom, hogy mindkettő másban jeleskedik, de szerintetek taníthatóság szempontjából melyik okosabb?


2013. dec. 1. 10:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kb. egy szinten állnak intelligencia terén. Persze egyedfüggő is a dolog.
2013. dec. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy goldenből van-e külön munka és küllemvonal.

Nj-ból a jó munkavonalas kutyákat azért kevés fajta tudja elérni. Mert ugye kérdés az, hogy mit értünk taníthatóságon.

Vannak olyan kutyák, amelyek nagyon könnyen tanulnak, de rosszul terhelhetőek. Szerintem a munkavonalas nj-k kb ugyanolyan gyorsan tanulnak, mint egy jó golden, de a terhelhetőségük jobb.

De nem munkavonal esetén ez nem áll fenn a legtöbb esetben.

2013. dec. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Meg persze attól is függ, mit akarsz tanítani.

Azért egy goldent megtanítani vadászni könnyebb. :D

Vagy ha a boldog együttélésről van szó, akkor abban egy nem munkavonalas kutya jobb, könnyebben alkalmazkodik az átlagos gazda életének szabályaihoz. A munkavonalas is hamar felfogja ezeket a szabályokat, csak épp majd' szétreped a tenni akarástól, ezért nehezebben teljesíti az ilyen jellegű elvárásokat, a munka, a versenyzés testhezállóbb számukra.

2013. dec. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát totál más karakter.Ha azt veszed,hogy a goldenek terápiás kutyák is,és ott mi mindenre meg vannak tanítva,a sétától kezdve (lámpás zebrák stb.) az ajtónyitás,villanykapcsolás,hűtőből kivenni holmikat,odavinni...


A német juhászoknak is van rengeteg hasznos tanítása.


Nem lehet összehasonlítani.

2013. dec. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az segítő (vakvezető / mozgássérült segítő) kutya. :) Ami elsősorban labrador retriver, utána uszkár, aztán labradoodle, nj, és golden. Igen, német juhászt is gyakran alkalmazzák segítő kutyának. Terápiás kutya bármiből lehet. Én mondjuk mudis vagyok, de gyakran elámulok azon, hogy a nj milyen sikeres fajta, mint a legszélesebb körben alkalmazott fajta.
2013. dec. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Szia, nekünk volt mindkettő. Más azért a két kutya. Kérdés az, hozzád melyik jellem áll közelebb?
2013. dec. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Melyik jellem áll közelebb hozzám? E pillanatban nem tudnám megmondani. A nj volt az életem szerelme, de most megbicsaklani látszik a hűségem.
2013. dec. 1. 22:28
 8/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Lehet sokan nem értenek velem egyet, de szerintem taníthatóság szempontjából a németjuhász. Általánosságban sokkal figyelmesebbek a gazda mozdulataira, gesztusaira, parancsaira. Aki tanított már goldent, az tudja, hogy imád szaglászni, és nehéz a figyelmét a gazdára irányítani. Ez nem azt jelenti, hogy kevésbé inteligensek, csak a vadász kutyára jellemző szagok iránti megszállottság benne van. Az, hogy annyira kedvelt segítőkutya, elsősorban annak köszönhető, hogy kutya és ember -kompatibilis fajta.
2013. dec. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem mindket fajtahoz volt szerencsem :) Abszolut mas a ket faj temperamentuma, viszont a golden lehet egy hajszallal konnyebben tanithato, ugyanabba a kutyasuliba jartam mindkettovel, viszont a tanulas gyorsabban ment a goldennek, mint a nj-nak. A nj igazi hazorzo, a golden pedig egy szeretetbomba
2013. dec. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!