Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Engedelmes vizsgával kapcsolat...

Engedelmes vizsgával kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy kutyám, aki nem törzskönyves. Nagyon sokat foglalkozok vele, mind trükkök, mind engedelmes dolgokkal. Nagyon ügyes, bár nem tökéletes, szóval engedelmesség terén van hova fejlődnünk(ez alatt értem, hogy pl lábnál követésnél nem a szemembe néz, hanem szaglászik, meg menet közben ültetés fektetésnél nem rögtön ül fekszik, hanem még egy pár lépést még jön, és csak utána ül/fekszik le. (ebben ha tudtok tanácsot adni, hogy hogy érjem el, hogy rögtön feküdjön/üljön azt nagyon megköszönném)

Szeretnék vele a közeljövőben engedelmes vizsgát csinálni, de mivel, hogy nem tk-ves nem tudom, hogy mely vizsgákra mehetnék vele, és melyekre nem.

Illetve nagyon szeretném megtudni, hogy pontosan milyen feladatok vannak az olyan vizsgákban, amiket vele is csinálhatok. A BH vizsgáról már hallottam, de ha minden igaz, oda tk-ves kutyával mehetek csak. Ez valóban így van, vagy BH vizsgát tehet nem tk-ves kutya is?

Valamint, tudtok valamilyen internetes oldalt ajánlani, ahol pontosan leírják, hogy mit várnak el?



2013. dec. 1. 12:12
 1/9 A kérdező kommentje:

Amúgy egy szibériai husky kutyám van, és tényleg nagyon ügyes. Engedelmes, mindig azt csinálja, amit mondok neki, meg távolról,(úgy kb 50+ méterről) csak kézjelekkel is tudom irányítani, hogy pl feküdjön, vagy üljön. A helyben maradás tökéletes, ha kimondom a marad vezényszót, akkor bárhol ott tudom hagyni, mert tudom, hogy nem kolbászol el. Még, ha zavaró tényező van sem megy el, mert sokat gyakoroltuk. Az egyetlen problémám vele, hogy lábnál követésnél nem mindig néz rám, hanem néz mindent, és pl amikor hátra van nem veszi észre, mert nem rám figyel, és tovább megy, és csak egy pár lépés után csinál hátra arcot. Ezt klikkerrel próbálom formálni, hogy mindig engem nézzen, a kezdetekhez képest már jobb, de még mindig nem tökéletes.

Illetve, ahogy azt is írtam, a menet közben fektetés ültetés az, ami még nagyon javításra szorul. Az ültetés még nem is annyira, mint a fektetés, de pl ha lassú futásból próbálom ültetni, akkor vissza kell mennem normál tempóra, hogy leüljön, és ne jöjjön tovább. Valamint a fektetés olyan, hogy tényleg le kell lassítani, és mutatni neki, hogy fekszik, és úgy is jön még vagy 3 lépést, és csak lassan fekszik le, de nem szabályosan, mert kidől oldalra, sőt sokszor be is fordul, és nem menet iránynak megfelelően fekszik le, hanem máshogy. Ebben a problémámban tudnátok segíteni? Mert már sok mindent próbáltam, de sajnos hosszú távon egyik sem volt hatásos.

És, tudom, hogy egy husky azért nehezebb eset, mint mondjuk egy német juhász, de véleményem szerint egy ilyen okos fajta is képes lehet ugyan azokra engedelmes terén, mint ők, pl a kutyasuliban messze mi vagyunk a legjobbak, egótól függetlenül, a rotik, meg nj-k a közelünkbe sem érnek engedelmes terén, de én szeretném, ha tökéletes lenne minden, és nem csak jó.

Ezért kérlek titeket, hogy ha tudtok számomra tanáccsal szolgálni, akkor tegyétek meg, mert szeretném, ha minden a lehető legtökéletesebb lenne. Előre is köszönöm szépen

2013. dec. 1. 12:25
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

BH vizsgát is tudtok csinálni, ennek nem feltétele a törzskönyv, valamint az uj szabályzat szerint a pózosoknál meg kell állnod. Tehát meneteletek, megállsz, a kutya ugye automatikusan leül, majd kiadod az ül vezényszót, és ekkor távolodsz el 15 lépésre a kutyától. A szablyzatról itt olvashatsz


[link]

2013. dec. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
egyébként ugy tudsz neki a legkönnyebben segiteni, ha megfordulsz, igy a kutya a jobb oldaladra kerül, és magaddal szemben vezeted. Az ül, feksziknél simán adhatsz neki a vezényszó után kézjelet, és igy tudod kellő pillanatban jutalmazni, ha jól megcsinálta a gyakorlatot.
2013. dec. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Még nem olvastam végig a linket amit küldtél, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy tk-ves kutya kell a BH-hoz, mert nem egyszer említik az FCI-t meg egyéb olyan dolgokat, amik számomra azt sugallják, hogy a kutyámnak rendelkeznie kell törzskönyvvel.
2013. dec. 1. 13:00
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

BH-ban még versenyezni is lehet nem törzskönyves kutyával, hidd el. :))

A vizsgákhoz meg a leírtak szerint még van mit javítanod. Ne az anyagot csináld végig minden alkalommal, hanem egyenként gyakorold az ültetést, fektetést. Sokat-sokat. Persze, nem egy időben. Mire eljön a vizsga szezon, van idő javítani a hibákat.Be fog gyorsulni és nem lesz szükség kézjelre sem.

2013. dec. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Még IPO ban is tudsz versenyezni törzskönyv nélküli kutyával, csak az FCI rendezvényeken kérik. Arra figyelj, hogy mindig a gyakorlatok sorrendjében gyakoroljatok, ez segitség a kutyának:)
2013. dec. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

BH versenyeken még van BH2-3 szint is, bár nem hivatalos a szabályzat változás miatt.

Itt olvashatod el el a szabályzatokat:

Ez a régi, itt megtalálod a BH2-3-at is

[link]

Ez pedig az új:

[link]


Tanításban pedig a kiképzőidtől kérj segítséget...sokféle technika van :)

Sok sikert! Végre egy tanulós husky :)

2013. dec. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Tudom, hogy bőven van még hova fejlődnünk, azért is írtam :) De, tudom, hogy sikerülni fog, mert nagyon elhatároztam magam, és a kutyám is egy fantasztikus kutya. Igaz, kicsit nehéz eset, de ez teszi széppé az egészet, és még jobbá a sikerélményeket. Ezek szerint akkor BH-ra készülhetünk majd.

A kiképzőim segítőkészek, így is sok mindenben segítenek, meg ők is látják, hogy mindent komolyan gondolok vele, és interneten is tartjuk a kapcsolatot, szóval tényleg segítenek, de sajnos egy héten egyszer van kutyasuli, és így lassabban megy, mint ha többször lenne. Persze szoktam vele utcán, meg a lehetőségek szerint mindenhol gyakorolni, de a kutyasuliban lehet olyan jó kis zavaró tényezőket kreálni, amit azért utcán nem tudok egyedül.

Meg, még úgymond kölyök kutyám van, mert még nincs másfél éves, úgyhogy szerény véleményem szerint a korához képest nagyon ügyes.

Még egyszer köszönök minden választ, és a linkekért is külön köszönet :)

2013. dec. 1. 17:28
 9/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
Nincs mit! Hajrá :)
2013. dec. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!