Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen hidegbe levihetem a 9...

Ilyen hidegbe levihetem a 9 hetes kutyám sétálni?

Figyelt kérdés
Azt szeretném, ha minél hamarabb szoba tiszta lenne de ahhoz minden evés játék és alvás után le kell vinnem nem? Kis palotapincsim lesz és panelban lakunk, mennyi időre vihetem le? Nem fog felfázni majd ha esni fog a hó? És miket adhatok neki enni ennyi idősen és hány óránként etessem körülbelül? Meg én reggelente olyan 6óra körül szeretném majd levinni pisilni de ahhoz h tudnám szoktatni h mondjuk este 9től reggel 6ig kibírja? Ja és itthon elég sok az elérhető vezeték amikkel nem tudunk mit csinálni, hogy ne férjen hozzá de még is hogy lehetne megtanítani rá, hogy ne rágja meg és, hogy az nem játék?
2013. dec. 1. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:

ezekre még a kutyus érkezése előtt kellett volna gondolni


azt egy 9 hetes kutyától ne várd el hogy egész este szobatiszta legyen. nyugotdan leviheted, szaglászik egy picit, kakil pisil és mentek fel. de nem fogja egész este kibirni... még a felnőtt kutyát is első napokban 2 óránként ajánlatos levinni, hogy szobatiszta legyen...

2013. dec. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
még nincs meg a kutyám azért most kérdezem, 3nap múlva lesz meg
2013. dec. 1. 15:02
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Én megvárnám, amíg megkapja az összes szükséges oltást, és csak utána vinném ki. Egyébként a hideg miatt ne aggódj, a kutyák nincsenek cukorból, még a kölykök sem. A palotapincsiknek amúgy is dús bundájuk van, de egy kis ruhát nyugodtan ráadhatsz, ha nagyon aggódsz miatta. Ne legyél lent vele sok időt, ha nagyon hideg van, inkább többször vidd ki rövidebb időre. De amíg mozog, játszik, szaladgál, addig nem fog fázni.

Egy kölyöknek napi 5-6 séta kell ahhoz, hogy gyorsan megtanulja a szobatisztaságot. Reggel az legyen az első dolgod, hogy fölkelsz, felöltözöl, és gyorsan leviszed őt, még mielőtt nekiállna a lakásban elintézni a dolgait.

Séta után jöhet a reggeli. Ez fontos, mindig a séta UTÁN kapjon enni, mert ha teli hassal mozog, gyomorcsavarodást kaphat. Mondjuk ez nagytestű kutyáknál gyakoribb, de akkor is érdemes odafigyelni, mert a gyomorcsavarodás pár óra alatt végzetes lehet.

5 hónapos koráig nyugodtan adhatsz neki naponta 3x enni, utána elég 2x.

A száraztáp nagyon fontos, lehetőleg prémium tápot kapjon, és ne a televízióban reklámozott Chappi, Darling, Pedigree és ehhez hasonló tápokat.

Ezek között a tápok között érdemes nézelődni: Acana, Orijen, Taste of wild, Brit premium, Brit care, Pro Plan, Hills, Eukanuba, Royal Canin, Josera (próbáltam sorrendbe tenni, szerintem Acana és Orijen a legjobb)

Én a tápfutártól rendelem, szerintem náluk vannak a legkedvezőbb árak. Ráadásul minden hónap első hétfőjén (tehát holnap!!) leadott rendeléseket ingyen szállítják ki.

A vezeték és kábel dolgot úgy tudod megoldani, ha van más játéka, amivel el tudja magát foglalni. De szerintem emiatt ne aggódj, nekem még egyik kutyámmal sem volt ilyen gond. Ha mégis bántaná, tegyél rá egy pici csípős paprikát, utána biztos nem fogja bántani :)

Szóval minél több séta, az utolsót én olyan 22 órára időzítem. Alvás előtt még lemegyek vele pár pillanatra, akkor már tényleg csak annyi időre, hogy pisil egyet, és megyünk is fel. Reggel pedig fél6-kor megyünk le.


Ha van még 3 napod a kutyus érkezéséig, akkor olvasd el addig Jan Fennel, Kutyapszichologia című könyvét.

Amit a kutya etetéséről ír, az nagyon fontos, azt az első naptól tartsd be. Csak akkor kezdhet enni, ha Te megengeded neki. Ha végzett, akkor tedd el a tálat. Azt meg kell szoknia, hogy ha evés van, nincs játék, és elmászkálás. Ezek fontosak, az evés egy kutyánál nagyon meghatározó. A későbbi nevelésben sokat fog segíteni.


Most ezek jutottak eszembe, ha van még kérdésed, nyugodtan írj :)

2013. dec. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

# 3/3


igen, és ezek a kölykök lesznek később félelem agressziósak, mert az életük legfontosabb szakaszában "hermetikusan" el vannak zárva a világtól...

2013. dec. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na akkor ezt elmondom a kutyámnak is, mert ő szerintem nem tudja, hogy félelem agressziósnak kellene lennie.

Igaz 3 éve down kóros gyerekek mellett dolgozik terápiás kutyaként...

2013. dec. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ilyen kis babakutyáknál szerintem felesleges a gyomorcsavarral fenyegetőzni, és pont azért, mert ők ébredés, és evés, ivás után üritenek legfőképpen. Én beszereznék egy szobakennelt, ezzel kizárod, hogy elrágaj a vezetékeket, magában sem tud kért tenni, és sokkal hamarabb rászokik a szobatisztaságra.
2013. dec. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!