Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ismerösöm kutyajá megölte a...

Ismerösöm kutyajá megölte a másik kutyáját! Többi lent Vélemény? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

ismerösöm kutyajá megölte a másik kutyáját

nem ez volt az első alkalom hogy nekitámadt

Nem nevelési gond mert a párja teljesen nyugodt

Mi az elaltatás mellett vagyunk!

Vélemény Tapasztalat ?



#ismerős #kutyajá #megölte a másik kutyáját
2013. dec. 2. 08:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
86%

normális körülmények között, egy minimális szinten is hozzáértő gazdánál egyáltalán nem kéne gondot jelentenie. Egy ilyen egyszerű dologhoz nem kell kiképzőnek lenni, csak szimplán foglalkozni kéne a kutyákkal.

Gondolom a 10 hónapos kölyökként került hozzátok. Valamit nagyon elrontottatok, hogy nem szoktak össze, mert én a nagyon domináns kanom mellé betudtam szoktatni egy másik kutyát...holott nem vagyok kiképző.

Kérdez, ne altassátok el a kutyát! ő nem tehet arról, hogy sajnos képtelenek voltatok akár egy minimálisan is foglalkozni vele. Aki itt büntetést érdemelne az a gazdája, akire ezek után egy bolhát sem bíznék rá.

Az altatásnál még az is humánusabb megoldás, ha kirakjátok az út szélén... akkor legalább még van esélye egy új családra.

Egyébként normális orvos egy fiatal, egészséges kutyát csak ezért nem fog elaltatni. Hivatalosan nem is lenne szabad. Inkább keressetek fel fajtamentőket, menhelyeket, alapítványokat, hirdessétek facebookon, meg ahol lehet, és próbáljatok meg neki mihamarabb egy új helyet találni.

A fajtáját nem írtad le, de ha pl olyan fajtájú,(kaukázusi, moszkvai, stb...) akkor telephelyet is kereshettek neki amit őrizhet. Megoldás lenne vagy 100, csak egy kicsit akarni is kell, hogy találjatok.

2013. dec. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Little Red: az én 10 hónapos ideiglenes rotim mellett is van szuka, mégsincs probléma, közömbösek, néha játszanak. Nem nem kérdése, hanem hozzáértésé, felkészültségé. Amiből itt nyilván nagy hiány volt.
2013. dec. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Mert a tiéd gondolom nevelve is van.
2013. dec. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Inkább megnevelni kellene.Sok előzménye van egy ilyen eseménynek,ha nincs kezelve,fajul idáig a dolog.Emiatt altatni?Nem.Inkább másik,alkalmas gazdát keresni neki.
2013. dec. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom a hátteret.. de egy tacsit véletlen is megölhet egy nagyobb kutya. 10hónapos szertelen ráesik rosszul fogja meg akármi lehet. Persze ettől függetlenül mindenképpen a gazda hibája. Egy 10hónapos kutyát helyre lehet tenni bőven(idősebbeket is) nem altatni kell hanem elvinni olyan helyre ahol segítenek a nevelésében.


A kutyával bármi történik bármikor az a gazda töketlensége, a kutyára sose lehet fogni semmit. Aki ezt teszi menekül.

2013. dec. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen fajta a szuka és a kan kutya?

2 választás van: a gazdi felköti a gatyát és kinyitja a pénztárcát - eljár suliba a kutyákkal, vagy házhoz járó kiképzőt fogad és napi szinten sétál-tanul-foglalkozik a kutyákkal...vagy a szukának új gazdát keres

2013. dec. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!