Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy kb.40...

Mennyibe kerül egy kb.40 kilós kutya etetése havonta?

Figyelt kérdés
2013. dec. 2. 08:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Attól függ mivel eteted...
2013. dec. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha ügyes vagy 15 ezer körül megúszod, de nagyon max 20 ezerből megoldható. Függ attól, hogy mivel akarsz etetni, táppal vagy inkább BARF-oznál, ha táppal melyik márka mellett döntesz,mennyire aktív fajtát választottál, allergiás-e valamire stb.
2013. dec. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Mi az a BARF? Még nincs kutyánk, de a gyerekek nagyon szeretnének arany retrievert. Nekem is tetszik, gyönyörű, és kedves és kezes.. de félek, hogy túl drága. Havi 15-20 ezer tényleg sok. Szeretném max havi 10-ből megoldani. Inkább kisebb kutyát kéne venni azt hiszem..
2013. dec. 2. 09:22
 4/15 anonim ***** válasza:
42%

Kedves és kezes csak akkor lesz egy kutya,ha jól van nevelve...Minden kutyát el lehet rontani.


Amúgy én a 30 kg-os kutyámat táppal + hússal etetem,115-20 ezer /hó.


Ha olcsóbban akarsz kijönni,akkor valóban egy kisebb testű kutyát válasszatok,de ne csak a méret legyen a lényeg,hanem a kutya igényeit is tartsátok szem előtt.

Plusz a menhelyen is rengeteg kutya van,kistestű is.


Ha havi 10 ezret szeretnél költeni max. a kajájára,akkor a tenyésztőtől vásárolt 100 ezres kutya miért olyan fontos?

2013. dec. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

ha egy szuka goldent vesztek az közel sem lesz a 40kilóhoz :)


Nekem van egy 43kilós kutyám ő olyan 10-12ezerből etetem. De szarvast, lazacot(vagy más halat), bárányt és nyulat eszik.. ha ehetne csirkét kacsát libát akkor simán megoldható lenne olyan 7-8ezerből.


Én hússaletetek persze ezt kiderült :)


Tápból a táp minősége határozza meg a kutya etetésének a költségét. Meglehet oldani havi 3000ből is és havi 40ből is.

Egy normál táp(brit care) olyan havi 12ből kijöne egy goldinak simán.

2013. dec. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 13-15 ezer ft havonta. 42 kg, szuka.
2013. dec. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
az eleje a húzós, amig kitapasztalod, hogy mit és mennyit eszik meg szívesen...mi keverve adjuk nekik a szárazat és a konzervet ill. a szárazat és itthoni kaját (sült hús, leves, főzelék, húsfélék, persze nem maradék, hanem külön nekik adjuk oda), két kutyusunk van (francia bulldog mentett lányka, 7 év körül, belga juhász szuka 14 éves babakora óta velünk van, tenyésztőtől vásároltuk) és kb kijön a havi 10-11000 ft-ból. Mi nem csúcsminőségű táppal etetünk, hanem középkategóriással, de kapnak mellé kiegészítőnek vitamint. Soha semmi bajuk nem volt:)
2013. dec. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Goldie keverékek, és fajtatiszták is, nézd meg, van kisebb termetű: [link]


meseszépek

2013. dec. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ötezerből meglehet etetni egy kutyát, ha a piacon szemfülesen vásárolsz.

Én 1 nagytestűt és 2 óriástestűt etetek kb. nyolcezerből havonta, bár tény, hogy jóban vagyok a hentessel... De ötezerből mindenféle ismerettség nélkül is be lehet vásárolni a kutyának a piacon. Ha nincs mélyhűtőláda otthon, akkor is 3-4 napra előre meglehet venni.

2013. dec. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Áruljátok már el,miért lettem lepontozva,hogy leírtam a saját kutyám etetését..?


15-20 ezer / hónap.Ami nyilván nem kevés,de ez is egy vélemény.


Plusz csak engem érdekelt,hogy miért az a "döntő" szemszög,hogy mennyibe kerül etetni...?

Az orvosról,meg a vételárról nem beszél senki.

És az is tény,hogy egy kistestű kutya olcsóbban jön ki kajában...

2013. dec. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!