Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 éves menhelyi keverék...

2 éves menhelyi keverék került hozzám pár hónapja, eddig nem mertem elengedni mert kicsit domináns, de flexin már nem feszül, hallgat rám. Akkor el is engedhetem?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert ha mondjuk jön egy kutya akkor figyeli, eleinte oda akart szaladni, de mára elég egy-két rászólás és mellettem marad. Ez azt jelenti, hogy elengedhetem, vagy simán érzi hogy rajta a póráz és ezt tudja, ezért nem próbálkozik?
2013. dec. 2. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. Én nem engedném el még. Nem bíznék még benne teljesen, mivel ki tudja összetörik hirtelen valami ijedelem éri, elrohanhat. Ne reckérozd még. Még hónapok után nem biztos hogy elengedném.
2013. dec. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Inkább valami félreeső helyen engedd el először, ahol szinte semmi nincs, csak te meg ő. Ha ott már szépen visszajön, akkor lehet növelni az ingereket. Több ember, több kutya... Sok gyakorlást igényel és én a helyedben végigcsinálnék vele egy kötődési tréninget is.
2013. dec. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Akiteki ***** válasza:
Nem. A kutyák teljesen tisztában vannak a póráz lényegével. Ha elengeded, megint megsüketül és hiába szólongatod. Vegyél egy 10 méteres zsinórt (hegymászókötél, függönygurtni) és azzal gyakorold a behívást.
2013. dec. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor egyelőre marad a pórázon! Vettem már 10 méteres kötelet, de azt is érzi szerintem, legalábbis én úgy látom. Sokszor engedem el haverkutyákkal, akkor visszajön de mindig velük, nem tudom rám hallgat vagy őket követi. A flexin is sokat gyakorolunk, de szerintem sokszor azért jön vissza, mert várja a jutalmat, amúgy nem érdekli mit beszélek. Ingerszegény környezetben remekül hallgat rám, amúgy nem vagyok biztos benne, de nemsokára megyünk suliba is!

A kötődési tréning milyen? Bocsi hogy ennyit kérdezek, de eddig menhelyi kutyám nem volt, csak olyan akit én nevelek és így egész más a dolog.

2013. dec. 2. 22:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Biztonságos helyen elengedném, nagy szabad területen, nem akkor mikor a legtöbben vannak.

Kísérletezni kell, akkor derül ki, mi a helyzet.

2013. dec. 3. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kötődési tréningről ebben a kérdésben olvashatsz bővebben: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2697298-kotod..

Vagy az interneten rákeresel és mindent elolvasol.

2013. dec. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!