Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbefogadott, mentett...

Örökbefogadott, mentett kutyátok mikor, mennyi idő után engedtétek el először?

Figyelt kérdés
Hogyan, mennyi idő alatt alakult ki a kötődés?

2013. dec. 2. 23:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Már aznap hálás volt, hogy kihoztam a menhelyről. Az előző gazdája ütötte verte, szerintem tőlem kapta élete első simogatását.
2013. dec. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én az ideigleneseket néhány nap után el szoktam. Persze leginkább stabil falkában, ahonnan nem annyira lenne értelme elmenni, meg a többi kutya úgyis visszahozza.
2013. dec. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
13%

Miert kellene "elengedni" amikor a poraz viselese kötelezö?

Erdöben pedig lelövi a vadasz!

Nekem 30 eve vannak kutyaim, es soha sehol nem hagyon öket szabadon maszkalni. Viszont rendszeresen setaltatjuk öket es szep nagy kert is van nekik.

Komolyan, nem ertelek.

Tudod, hanyszor tamadt mar ram a setak soran poraz nelküli nagykutya? Egyszer pedig nyolc kisebb kutya egyszerre. A gazdaja csak röhögött.

2013. dec. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
A miénket az előző gazdája kivitte az erdőbe, és elengedte. Amúgy sosem sétáltatta, ez volt az első és utolsó kiruccanásuk. Velünk már lassan három éve él a kutyus, de még mindig nem hajlandó sétálni jönni. Nagyjából 100 métert jön pórázon, utána megfordul, és lecövekel. Ha elengedem, azonnal hazarohan. Itthon érzi csak biztonságban magát.
2013. dec. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Már bocs de nektek ott a szép nagy kert, és nekem mi van a panel harmadik emeletén az 50 kilós kutyámmal? Élje le az életét pórázon? Te sem gondolhatod komolyan, hogy egy 100%-ig behívható kutyát majd pórázon vezetek MINDIG, mert "ez a törvény". Igenis kiviszem olyan helyre ahol nem zavarunk, nagy a kutyás banda, és kirohangálják magukat együtt.
2013. dec. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Tavaly nyáron hoztam el a menhelyről, de azonnal pórázon fel akarta fedezni a kertet. Egy hétig meg volt kötve, első két napban a házába se ment be, nem ismerte. De már a harmadik naptól járunk sétálni, minden este, annak ellenére, hogy kertes házban él.
2013. dec. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%
mi nem menhelyről hoztuk, hanem az utcán találtuk, kb. fél éve. még nyakörve sincs, és póráza sem:) Esze ágában sincs elmenni ebből a Kánaán-ból:)
2013. dec. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én először 2 hónap után, erdőben. Letette az orrát, szagot fogott, és úgy ott hagyott, mint annak a rendje, úgy kellett becserkésznem. Legközelebb 1 hónap múlva próbáltam újra, kissé ingerszegényebb környezetben, akkor már minden rendben volt, onnantól kezdve bárhol elengedhettem.
2013. dec. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%
Egy tipp: én úgy szoktam, hogy az első pár napban nincs tálból kaja, csak kézből klikk után. Mindnfél dolgokra klikkelek, főleg szemkontaktusra, láb mellett jövésre, járdánál megállásra, stb. Amikor először elengedem, akkor nagyon ütős falatot viszek, és nagyon éhes kutyát, sűrűn behívom, sűrűn elszaladok, vagy elbújok, és mindig kap kaját, ha a közelemben van.
2013. dec. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Attól függ, a kölyköt 1-2 nap után elengedtem, de a mostani 2 éves múlt, előtte a sétát sem ismerte, még nem merem elengedni mert mindig mindent túlaggódok, viszont a párom 1 hónap után már elengedte, neki póráz nélkül is megy láb mellett. Lehet,hogy nekem is menne, de még nem mertem kipróbálni, mert mindig ott van a mi van ha...Futtatón, otthon teljesen behívható, még a macskáról is lehívtam az udvarban, egy szóra ugrott de ha tudom, hogy nem tud elmenni teljesen nyugodt vagyok és lehet csak azért reagál jól. Amíg nem szedem össze magam marad a futópóráz illetve a futtatón szabadon szaladgálás.
2013. dec. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!