Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász kutyát szeretnék...

Német juhász kutyát szeretnék venni, legkorábban jövő nyáron. Munkavonalas és kiállítási kutyák árában van különbség?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék vele kiállításokra járni, ez esetben munkavonalra gondoltam. Szeretném őrző-védőnek kiképezni, megfelelő idő ráfordítás mellett így is lehet lakásban? Egyedül élek egyelőre, de a családom szerint a későbbiekben a gyerekvállalásnál lehet gond ha őrző-védő van a háznál. Szerintem ez úgy hülyeség ahogy van, de azért megkérdeznélek titeket is. Ezen kívül a kérdésem az lenne, hogy árban van köztük különbség? Illetve van olyan tenyésztő aki kifejezetten csak munkavonalra ad el kutyát? És ha igen akkor az őrző-védő feladat elég neki, vagy mást is nyújtanom kell?

Köszönöm a válaszaitokat!


2013. dec. 3. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

Különbség árban nem tudom hogy van e, gondolom kifejezetten a kennelek közötti árkülönbség csak ami meghatározó.

Show németjuhászt én nem vennék mert szörnyen néznek ki.


Mit takarna nálad az örzővédő feladat? Heti egy esetleg 2őv foglalkozás nem elég egy kutyának sem. Mellette bőven kell még valamit csinálni. Egy munka nj-nek 3-4óra aktív foglalkozás is kellhet(mint a legtöbb munka vonalas fajtának)

Ezt nem fogod kiváltani hétvégén kétszer 10perc őv-vel

2013. dec. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért, mert nem járnál kiállításra, még nem kell munkavonalas. A "munkavonal" azt jelenti, kiemelten figyelnek a magas ösztönök meglétére. Fokozott apport készség, öv hajlam,nagy szellemi és mozgás igény, stb.

Az öv-s kutya nem azt jelenti, hogy kielégíted a harapási kedvét, aztán onnantól él békésen a következő alkalomig.

Napi foglalkozásra van szüksége, ami nem egyenlő csak a sétával.

Árban nincs különbség.

Amíg lesz kutyád, élj a net adta lehetőségekkel és olvass a fajtáról. Van mit.

2013. dec. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Volt már német juhász kutyám, öt éve pusztult el, akkor volt 14 éves. Apámtól kaptam, aki ingyen hozta valahonnan, akkor még nem tudtuk mi az a szaporítás, most meg nem szeretnék újra belefutni ebbe. Ő kertes házban volt, nemrég költöztem egyedül panelba.

Én úgy gondoltam, hogy hétköznap a szokásos lenne a menetrend, az igényeihez igazítva 3-4 akár 5 óra a szabadban, rengeteg futás, tanulás, ahogy bármelyik kutyával tenném, hétvégén pedig végig az övé vagyok, vinném kiképzésre, stb., tehát egész napos elfoglaltság lenne hetente 2X. Kérlek ne oltsatok le egyből, lehet hülye kérdéseim vannak, de pont azért teszem fel őket mert szeretem az állatokat, és nem akarok rosszat egynek sem. Nem véletlen várok 5 éve egy kutyára, pedig megvehetném 20 ezerért is az expresszről azonnal, de eszem ágában sincs. Tudnátok segíteni, hogy egy munkavonalas kutyának pontosan mire van szüksége? Mondjuk kertes házban folyamatosan őrizhetné a telket, úgy jobb lenne neki? Az folyamatos elfoglaltság? Persze amellett meglenne a napi X óra a telken kívül is, ez nem vitás.

Vagy hozzak el inkább a fajtamentőktől egy felnőtt kutyát, próbáljam ki milyen vele, és majd utána gondolkozzak munkavonalas, jó kennelből való kutyán? Írtam már amúgy több tenyésztőnek is, de egyelőre nem válaszoltak, azért teszem fel itt a kérdéseimet. Bocsánat ha hülyének tűnök, de egyszer el kell kezdeni, még nem tudok mindent.

2013. dec. 3. 10:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez az oldal azért van, hogy kérdezni lehessen. Nagyon is tudatosan készülsz a kutyára.

Munkásoknál is tudsz olyan kutyát választani, amelyik nem a leg minden ösztönben. A tenyésztő még azt is megmondja, haver, ebből az alomból ne kelljen neked kutya. Sőt, almon belül is széles skálán mozog a kölykök természete.

Viszont valóban jó ötlet lenne a fajtamentés. Bőven van már sajnos munkás is náluk. Ismerik a kutyáikat, tudnak neked megfelelőt ajánlani biztosan. Nálunk is jár most 2 mentett nj, sőt, Illatosról kihozott is. Van köztük, amelyik nagyon sok sikerélményt ad a gazdájának.

Iskolában a befogadott kutyáddal megismered a foglakozás mikéntjét és a következő alkalommal már tudatosan tudsz majd egy kölyköt felnevelni magadnak.

2013. dec. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Imola Ágnes ***** válasza:
Én is a fajtamentést ajánlanám, illetve azt, hogy ha van lehetőséged, fogadj be ideiglenesbe egyet. Azzal segítesz a szervezetnek, a kutyának, és tapasztalatot szerzel. Az ö.v. foglalkozás nem vadítja el a kutyát ez tévhit. A kutyák nagy része védi a területét, ösztönből. Az ö.v. foglalkozás során megtanítjáka kutyádnak és neked kontrolálni ezt az ösztönt. Egy átlag németjuhász megharapja a betörőt, de sokszor nincs felkészülve a feladatra, így nyakra harap, ha te közbelépsz nem engedi el, stb. Az ö.v. képzés egyik legfontosabb feladata, hogy megtanítsa a kutyának hogy karra menjen (a legtöbb esetben karra irányítják a harapást, vagy más végtag felé, nem létfontosságú szerv irányába) és parancsra engedjen. Az, hogy veszsélyes-e a gyerekre, az nem az ö.v.től függ, hanem attól mennyire vagy te a falkavezér, és mennyire tudod ezt érvényesíteni a saját babád tekintetében. Ha a kutya téged tekint vezérnek, és a babát saját tulajdonodnak vezeted be, amit tisztelnie kell, nincs gond, ö.v ide vagy oda.
2013. dec. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!