Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaság ha csak 4x...

Szobatisztaság ha csak 4x tudom levinni?

Figyelt kérdés
Mozgáskorlátozott édesapámnak vettünk egy kutyát, hogy vissza adjuk kicsit az élet kedvét, a sétát megoldjuk, szépen meg lesz járatva naponta 4x, de amíg kölyök és nem szobatiszta addig is csak ennyiszer tudjuk levinni. Gond nélkül megtanulja így is hogy kint végezze a dolgát? 1 hete csináljuk, egyenlőre még nagyon sokszor bent végzi el a dolgát. 9 hetes a kutyus, labrador.
2013. dec. 3. 11:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát megmondom a frankót, nem volt a legjobb ötlet egy ilyen pici kutyát beszerezni.

Egy ilyen pici kölyök még nem tudja tartani 8 órán keresztül. Általában ébredés, játék és etetés után szoktak pisilni. De mivel sokat alszanak, sokszor pisilnek. Azt szokták mondani, hogy 2-3 óránként ki kell vinni őket. Ez a gyakorlatban nálam úgy nézett ki, hogy mint amit említettem, ébredés, játék és etetés után levittem. Még éjszaka is le kell vinni!

A szobatisztaságra nevelés az hosszadalmas dolog. Vannak olyan kutyák, amik csak 1-másfél éves korukra lesznek teljesen szobatiszták.

És mint ahogy írtad, mozgáskorlátozott az apukád, lehet hogy ezzel a dologgal nagyon mellélőttetek, mert gondolom feltakarítani sem tud utána. A kutyusban az fog tudatosulni, hogy lehet bárhova, bármit.

Szerintem sokkal jobban jártok és a kutyus is, ha visszaviszitek a tenyésztőhöz és inkább kihoztok egy más felnőtt menhelyi keveréket, akinek már ismerik a habitusát és már szobatiszta.

2013. dec. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 intense ***** válasza:
Sajnos így nem fog működni, ennyi idősen még sokkal többször le kell hordani ha szobatisztává akarjátok tenni. Elvileg a második parvóig nem kellene, de én amondó vagyok hogy egy gyors kör a ház körül, nagy odafigyeléssel nem gond. Ezt kéne csinálni 8-10X egy nap. De ha tudtátok hogy nem lesz megoldható a séta kölyökként, akkor miért nem előtte gondolkoztál ezen? Nagy vagy kicsi a kutyus? Kicsiket még többször kell vinni, sokkal rövidebb ideig tudják tartani.
2013. dec. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem az a baj hogy bekakil, tudom hogy nem tudja tartani órákon keresztül, az a kérdés, hogy ettől még meg fogja-e tanulni (egy idő után) hogy kint végezze a dolgát. Apukám fel tudja takarítani csak az egyik lába nagyon sánta, ezért a sétáltatás nem megy...
2013. dec. 3. 12:06
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát nézd, vagy megtanulja, vagy nem. Egy ilyen pici kutyát nem szabadott volna mozgáskorlátozottnak adni, ez az igazság. Az biztos, hogy 3 óránként le kéne vinni. Lehetséges, hogy azt szokja így meg, hogy kint is és bent is lehet kakálni, pisilni.
2013. dec. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 intense ***** válasza:

Valószínűleg megtanulja, de csak nagyon sokára, illetve esélyes hogy mindenhol üríteni fog, kint is bent is. Mellesleg neki elég nagy szenvedés ez, mivel ugye nem buliból pisil be, nem szeret a saját élőhelyére piszkítani.

Miért nem hoztatok ki menhelyről egy idősebb kutyát aki már szobatiszta? Mozgáskorlátozott embernek sokkal jobb lett volna, mivel egy kiskutyával jóval többet kell foglalkozni, és nem lesz elég neki 4X 10 perc, egy kutya több órát elvesz/nap, főleg ha kicsi, tanítani kell, szocializálni, más kutyákkal játszana, bandázna, sokat mozog... Jobban jártatok volna egy idősebb kutyával, dehát már mindegy ugyebár.

2013. dec. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Apukám választotta, hosszú idő óta az egyetlen aminek örül... Megpróbáljuk majd gyakrabban levinni.
2013. dec. 3. 12:32
 7/14 anonim ***** válasza:
48%
ezzel csak az a baj, hogy nem ez lesz az egyetlen problémátok a kutyával, sőt, majd még csak most jön a java, amikor majd elkezdi lebontani a lakást, szétrág mindent, szétkapar mindent, harapni fog és akkor még nem is beszéltünk a kamaszkori kakaskodásról, amikor majd csak azért se azt fogja csinálni amit kérnétek tőle, szerinted mennyire fog akkor örülni neki? nem csak azt kéne látni hogy jaj cuki kiskutya, hanem azt is hogy ez a kiskutya majd egyszer nagykutya lesz és biztos ez alatt a folyamat alatt 1000+1 problémátok lesz vele
2013. dec. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 intense ***** válasza:

Lakásban van tartva?

Most látom csak, hogy labrador. Nagytestű, tényleg nem lesz elég neki a napi 4X 10-15 perc, sokat kell vele mozogni, szaladgálni, stb... Fel vagytok erre készülve? Ha nem tudja levezetni a fölös energiákat, akkor csak rombolni fog, jól mondták előttem.

2013. dec. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem írtam olyat hogy 10 percekre visszük le... Most csak pár percet tölt kint alkalmanként mert nincsenek meg az oltásai, de már beszéltünk a kutyasulival is és vinni szeretném.
2013. dec. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szobakennel jó megoldás erre a problémára ;) Bár a 4 kevésnek tűnik... én úgy csinálnám, h 7kor, 11 körül, 3kor, 7kor és este még szintén 10-11kor.
2013. dec. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!