Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudjuk, hogy a kutyáknak...

Tudjuk, hogy a kutyáknak megfelelő lemozgatás szükséges minden nap. De vajon lehet egy kutyát "túlmozgatni"?

Figyelt kérdés
Van egy nagytestű kutyám, ha leviszem és én játszom vele hamar megunja, meg alapvetően lusta fajta is. Viszont ha jön egy másik kutya, képes 1 órát szaladgálni vele/utána. Ilyenkor nagyon elfárad, itthon csak alszik és úgy közlekedik mint a lassított felvétel. Ez így szép és jó, de mi van ha ugyanazon a napon az esti sétánál szembe jön egy haver, és megint rohangál 1 órát? Ő tudni fogja hol a határ? Csak mert alapvetően annyira lusta (amúgy masztiff típus), ha csak egy órás rohangálás van is kiájul, és félek hogy a játék hevében túlhajtja magát. Hülye kérdésnek tűnhet de tényleg érdekel, ő magától ismeri a saját korlátait?
2013. dec. 3. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem hülye kérdés, és volt is már szó erről itt is.

Sajnos sok kutya nem tudja, hol a határ képes magát túlerőltetni, túlhajtani. Bár sima szaladgálós játéknál talán nem annyira.

Valószínűleg azért játszik szívesebben más kutyákkal, mert az izgalmasabb, mint amikor te viszed sétálni. Azt gondolom unja és azért tűnik úgy, mintha fáradt lenne. Vagy mert a társakkal történő játék közben nem arra koncentrál és nem veszi figyelembe. Mint pl. mi emberek, amikor gyerekkorban még este a sötétben is kint szánkóztunk már vizes nadrágban, és könyörögtünk szegény szüleinknek, hogy csak még 5 percet. Aztán másnap sírtunk, amikor betegen csak az ablakból nézhettük a havat... :)

Szóval igen, létezik olyan, hogy egy kutya túleszi, túlmozgatja, túlhajtja magát. Nem gyakori, de megesik. Mivel a te kutyád úgy tűnik hajlamos erre javaslom, hogy ha tudod, hogy aznap még lesz alkalma szaladgálni a társaival, akkor te ne mozgasd csak egy keveset, mert a fizikai lefárasztás meglesz neki, sőt részben a szellemi is. Olyankor már csak valami könnyű szellemi munkát adj neki, vagy ha nem igényli, akkor azt sem kell mindig. Ki kell tapasztalni, lehet neki inkább csak az kell, hogy a társaival lehessen és neked nem is kell annyit sétáltatnod.

2013. dec. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem hiszem. Nekünk 'sportos' kutyáink vannak, de olyan ritka esetekben, mikor nagyon elfárad valamelyik egyszerűen szól, hogy menjünk haza.
2013. dec. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem bulldogom volt. Ő volt, hogy addig futott a labda után egy whipettel a parkban, míg szó szerint összecsuklott. Több, mint egy óra volt utána annyira összekanalazni, hogy haza tudjam vinni.

Nem annyira fajtára válogatja amúgy, mint inkább egyedre: vannak olyanok, akik képesek túlhajtani magukat. Például vigyáztam olyan bullterrierre, akinél onnan láttam, hogy off lesz, hogy nagyon beledurvult a játékba, és látszott, hogy már nem kontrollálja a cselekedeteit teljesen, egyszerűen az idegrendszere nem bírta már. Először csak feltételeztem, hogy azért pörög ennyire, mert fáradt, de valahogy fura volt ez az összefüggés. Aztán mikor betettem a boxba azonnal összecsuklott és lendületből aludt 5 órát, akkor biztos lettem abban, hogy jó volt a megérzésem.

Szóval nekem az a tapasztalatom, hogy igen, tudnak túl fáradni is.

2013. dec. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, simán lehet, hogy túlmozgatod, vagy túlmozogja magát. Az, hogy hol a határ, neked kell tudnod, megismerned, kiismerned a kutyádat.
2013. dec. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem úgy, hogy összeesik a parkban, hanem pl. csak onnan veszed észre, hogy sok volt a móka, hogy hányni kezd, vagy másnapra lesántul.
2013. dec. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem kötözöd futópadhoz a kutyát és kényszeríted hogy egész nap ügessen, szerinem nem.

Annak idején, egy farmon éltünk több kutya volt. Egész nap mozgásban voltak, nyulakat üldöztek, pockokat fogtak el, jöttek mentek megállás nélkül... nekik a mozgás természetes... amikor aludtak is, fél szemük nyivta volt, őrizték a birtokot.

Amúgy, szerencse, hogy láttam annak idején, hogyan élnek a kutyák szabadon, természetes környezetben "vadon"... ha nem lenne meg ez, lehet azon aggódnék, nehogy túl gyorsan fusson a kiskutyám, illetve túl sokat. :D


Amúgy, iskolába nem jártak, de sosem volt köztük verekedés, balhé, pedig voltak a falkában kicsik, nagyok mind2 nemből.

2013. dec. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!