Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két szuka kutya jobban jön...

Két szuka kutya jobban jön úgy ki egymással, hogy anya/lánya? Tudom, hogy minden nevelés kérdése, de tapasztalatokat kérnék.

Figyelt kérdés
Vagy érdemesebb máshonnan egy kant vennem inkább ?
2013. dec. 3. 16:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Az én szukáim úgy is imádják egymást, hogy nem is egy idősek, és nincsenek rokoni kapcsolatban. Ez leginkább szimpátia kérdése.

Ill. az anya-lánya kapcsolat sem garantált, mert vannak olyan szukák, akik nem viszonyulnak annyira gyengéden a kölykeikhez.

Ha veszel mellé egy kant, akkor ivartalanítsd.

2013. dec. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Akiteki ***** válasza:
Mindkettőt ivartalaníttatod és a világ legjobb barátnői lesznek.
2013. dec. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

2 szuka ivarosan még durvább lehet,mint 2 kan.

Egyébként felnőttként ők nem érzékelik,hogy esetleg "anya-lánya" viszonyuk van.Tehát tök mind1.

A neveléstől függ minden,de alapból egy kan+szuka jobban kijönnek.Általában.


Csak akkor valamelyiket ivartalanítani kell,de inkább mind kettőt.

2013. dec. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Szukámat semmiképp sem ivartalanítom kiállítási,tenyészszemlés kutya, jövőre lesz az első fedeztetése és azért kérdeztem, hogy tartsak meg e szukát vagy ne.
2013. dec. 3. 17:12
 5/21 anonim ***** válasza:
tenyésztő mit tanácsol? (milyen fajta amúgy?)
2013. dec. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás nélkül is jól kijöhetnek, habitus kérdése. Csak nem árt, ha te vagy a főnök.
2013. dec. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Tenyésztő minőségi kant venne mellé azt ajánlotta, de én mindig a szuka felé hajlok inkább. Amerikai staffordshire terrierről van szó amúgy. Hál isten a "rangsor" meg van nálunk a kutyámmal szemben , nagyon könnyen kezelhető és tanítható volt 3 hónapos korától fogva .
2013. dec. 3. 17:19
 8/21 A kérdező kommentje:
Kan kutyától picit "tartok" megmondom őszintén, sok a szuka kutya az utcánkban,de azt beszéltük a tenyésztővel,ha itt a szuka nem lenne gond vele csak itt figyelnem kell nagyon tüzeléskor. De viszont dominánsabb is lesz a kan,ha van itt szuka... Mert például van már egy mentett szuka keverékem aki nem tűr meg más kutyát maga mellett (10 év felett van ) és úgy alakítottam ki nagy udvarunk van és két részre van felosztva és így elvannak, együtt is futkároznak szájkosárral máshogy sajnos nem ment.
2013. dec. 3. 17:28
 9/21 Akiteki ***** válasza:
És a tüzeléskor a hajad fog kihullani egy kan-szuka felállással. Két szuka meg vagy nagyon jóban vannak, vagy egy életen át gyűlölik egymást. A tüzeléskor így is hajlamosak összebalhézni, akkor mindegyik ideges.
2013. dec. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy tüzeléskor külön kell választani őket, nem csak szukánál hanem kannál is. Mert , ugye,ha nem lényeg, hogy anya/lánya legyen akkor nem feltétlenül ezt a fajtát választanám, hanem vagy angol bulldogot vagy argentin dogot, de hát én is félek, hogy nem jönnének ki.
2013. dec. 3. 17:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!