Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Párom kiskutyát szeretne....

Párom kiskutyát szeretne. Hogyan győzzem meg, hogy "fölösleges"?

Figyelt kérdés

Külföldön dolgozik, 6 hetet van kint, 5-10 napot itthon.

Staffordshire terriert akar. Én nem vagyok falkavezér típus, és én leszek többet a kutyával, tehát szót kéne fogadnia nekem(is).

A póráz és szájkosár gondolatától irtózik, én viszont ragaszkodom, mert anélkül egy métert nem vinném a kutyát. (Jobb a békesség a többi kutyással és a kisgyerekesekkel)

Javasoltam az ivartalanítást, ő nem támogatja.

Semmiben nem tudunk megegyezni a kutyával kapcsolatban, én így NEM szeretném ha kutyánk lenne. :(


1,5 szobás albérletben lakunk.


2013. dec. 3. 20:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
13%
A lakásban tartott bármilyen állat nemhogy felesleges, de őrültség. Szerintem.
2013. dec. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
49%

Megmondod, hogy lehet kutya, de akkor jöjjön haza és dolgozzon itt!

A póráz meg már kötelező, meg is mondhatod neki!

1,5 albiba se való a kutya, gondolom dolgozol és egész nap egyedül lenne és szétszedne mindent.

Ezekkel érvelj!

2013. dec. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Érveltem. Kint 3x annyit keres, mint itthon. És nem szakad meg a munkában, csak ugye nincs velem.

Szerencsére a munkámat itthon is el tudnám végezni (tehát baba mellett is tudnék dolgozni). Szóval az nem jó érv, hogy egyedül lenne itthon, meg szétszedne mindent...

2013. dec. 3. 20:48
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

A tulajt megkérdeztétek róla?

Lehet,nem is engedné meg.

2013. dec. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
100%
Ennek a kutyának a mozgásigénye: "Mozgásigény: Elég magas. Napi 1–3 óra edzés boldoggá teszi a kutyát."
2013. dec. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim válasza:
56%
Ha lesz olyan bolond, hogy megveszi, akkor szépen vidd vissza! Nem szép dolog, de ha megveszi és megy melózni, akkor vidd vissza!
2013. dec. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
85%
Kb.: "Kedvesem, én nagyon nem szeretnék kutyát, nem akarok egy kutyával élni egy szobában, ha te akarsz, rendben, de gondoskodj nagyobb lakásról, és intézd magad a gondozását."
2013. dec. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
100%

Vegyen magának kint. Úgyis ott van több időt, és amíg hazajön, beadja kutyapanzióba!

Ja, hogy az úgy nem buli, hogy neki kell róla gondoskodni?

2013. dec. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad hol dolgozik,de nyugati országokba nem preferálják az ilyen típusú kutyákat.Szóval ha esetleg szó lenne arról,hogy kiköltöztök,nem vihetnétek magatokkal...


Mondd el neki,hogy egy kutya költség,plusz igen nagy zűr van jelenleg a staffordok körül.Ha nem jó helyről veszitek(ami ott kezdődik,hogy 100-120 ezer ft,csak a vételár) akkor lesz probléma bőven.


Jól látod,így nem való nektek kutya,gyakorlatilag a kötődés csak közted meg a kutya között alakulna ki.Ez így nem kutyatartás,mindenki a saját felelősségére vállaljon kutyát.


Illetve,albérletben laktok,lehet nem is engedné a tulaj,hogy kutyátok legyen.Illetve egy staffhoz tényleg hozzáértő ember kell.Plusz kutyaiskola sem árt.


Ivartalanítani szintén ajánlatos.


Egyszerűen mondd azt,hogy nem lesz kutya,mert nem érezné magát jól nálatok.Ráadásul így egy tenyésztő se adna kutyát,hogy te nem akarod,és nem is vagy ilyen típus,ő meg nincs itthon.

Ha meg olcsó kutyát akar,azzal millió gondotok lesz...

2013. dec. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan akar egy kutyát, de csak azért, hogy 6 hétig a párja nyakába varrja, aztán hazajön és egy szűk hétig látja csak?

Minek akar kutyát?

2013. dec. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!