Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű, kistestű kutya...

Nagytestű, kistestű kutya játszik együtt? Nem féltitek a kisebbet?

Figyelt kérdés
2013. dec. 3. 22:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

hát, az enyém éppen nem kistestű. 24 kg-s de pl kutyasuliban vannak hatalmas kutyák is, olyan 50-60 kg körül (roti, kau) Minden gond nélkül elengedem velük, mert amíg látom, hogy a játék normáis keretek között zajlik addig nincs gáz. De sajnos vannak olyan nagy testűek is, akik egyszerűen olyan durván játszanak, hogy nem engedem el velük az enyém játszani, mert az enyém is fél tőlük, ha látja, hogy szaladnak felém, akkor akármilyen messze vagyunk egymástól szalad hozzám, és bújik a hátam mögé, hogy védjem meg.

Múltkor az egyik roti játékból úgy neki ment az enyémnek, hogy túlzások nélkül repült legalább egy métert, pörögve ért földet, és olyan rosszul esett rá a lábára, hogy orvoshoz kellett vinni, mert sántított, és mint kiderült utólag elég csúnyán zúzódott, meg meghúzódott neki.

szóval előtte mérlegelem a helyzetet, és ha látom, hogy a nagyobb képes normálisan játszani, akkor természetesen elengedem. Azokkal az igen kisméretűeket is elengedik, és sosincs belőle gond.

Az ilyen buldózer kutyákat meg csak a másik buldózer kutyával engedik össze, ők egymással elvannak, talán ezért is játszanak durvábban, mert megszokták, hogy a másik bírja...

2013. dec. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Persze. Nekem egy nagyon erős, kondis staffim van. Amennyire erős annyira kis figyelmes. Van két kis barátja az egyik egy csivava keverék, a másik egy boston terrier. soha nem volt egy gond sem,még a kicsik szoktak jobban piszkálódni, az enyém állandóan megadja magát, behódol. Szóval ha rendesen van mindkét kutya szocializálva nem kell félteni a picit sem. Érdekes egy másik staff meg olyan kis hülye hogy csipkedi a kutyámat, na azzal már kevésbé jön ki jól a sajátom.
2013. dec. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kistestűm van. Nem féltem én sem az olyan nagyoktól, akik tudatában vannak az erőfölényüknek, mégsem használják ki. A bután játszó kutyát inkább otthagyjuk, legyen az kicsi vagy nagy termetű.
2013. dec. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A kistestűm sajnos mostanában balhés lett (volt pár rossz élménye nagykutyákkal), ezt igyekszem kiküszöbölni, így ha látom, hogy jólnevelt, normális nagytestű kutya, akkor odaengedem hozzá. Nem félek, látom, ha baj lesz. A rotim meg még nagyon bulldózer üzemmódú, úgyhogy egyelőre még nevelem a normális játékra.
2013. dec. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nekem két 10 kg-os mudim van.

Az egyiket kissé féltem, de azért, mert ovi és suli ellenére is borzasztó rosszul kommunikál, és többször meg akarták már harapni (ill. volt, hogy meg is harapták) azért, mert olyan hülyén viselkedik.

A másikat meg mondom őszintén, egyáltalán nem féltem. Én már láttam izomból nekirohanni fának is hogy csak úgy nyekkent, kosnak is, nagyobb testű eb is szaladt már neki véletlenül teljes sebességgel - acélból van a kutya. Csak a lelke van porcelánból. xD Mondjuk ő még életében nem játszott idegen kutyával, csak azzal, akit már jól ismer.

2013. dec. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy fel tudom mérni a helyzetet, a nagy testű kutya vehemenciáját, és a sajátom reagcióit.

Ha azt látom az enyémen, hogy maga alatt a fakra, nyalakodik, ásit, lapul, hanyatt fekszik, minden féle módon csillapítani próbál, akkor kimentem a helyzetből, és kerüljük az ilyen kutyákat.

De amelyik veszi az enyém jeleit, és hátrál ha kell, azzal engedem, úgyis nyüszít a kicsit, vagy valamilyen módon jelzi, hogy sok neki a szituáció, akkor meg majd én intézkedem.

2013. dec. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 sippara ***** válasza:
Az enyémnek tavaly (ő akkortájt 11-12kg volt) az egyik legjobb haverja 44 kilós dogo volt, a másik pedig egy hat kilós bichon. Előbbi őt forgatta a sárban, rohant neki oldalról, utóbbival pedig órákat tudtak kergetőzni. Egyikkel sem volt gond :)
2013. dec. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Imola Ágnes ***** válasza:
68%
Mindíg a kutyától függ, soha nem a mérettől. a klipp szerintem magáért beszél. A roti az enyém, a kicsi ideiglenesben volt...azóta már jópár kölyökkutyát nevelgetett: https://www.youtube.com/watch?v=84K3HmpfCh8
2013. dec. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
43%

Utolsó: Azért a videón a roti csak áll mamlasz módjára, ez minden, csak nem játék.

Ráadásul egy kölyökkel másképp bánnak a kutyák, mint egy kifejlett egyeddel.



Kérdésre válaszolva: én sose féltettem a kutyám, bár nem kicsi, 24 kilós, de volt már, hogy 40-50 kilós kutyákkal kergetőzött, birkózott.

Játszott már egészen kicsi kutyákkal is, akkor nagyon vigyázott, max. a játék hevében néha véletlenül elsodorta őket.

2013. dec. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekem bullmasztiff kutyám van, és valamiért mindig tudja kivel-hogyan kell játszani. Jobban szereti a birkózós kutyákat akikkel lehet egymást nyúzni, a vizslákkal inkább úgy játszik hogy míg azok a játékuk után futnak, ő utánuk megy és így lefárad. Ugyanakkor szokott egy yorkival (nahát, egy normális yorki gazda :D) meg két törpe uszkárral játszani, velük sokkal finomabban és óvatosabban mint a nagyokkal. Inkább csak szagolgatja őket, eszébe sem jut megütni, vagy rájuk feküdni mint a többi kutyára. Ugyanakkor néha persze akadnak balesetek, múltkor nagyon bepörgött egy kölyök kutya, az enyém meg véletlenül eltalálta a seggével, a kicsi meg elrepült. Nem lett semmi baja hála az égnek, felpattant és ment vissza, de ha ezt megcsinálja a yorkival... Szóval azért odafigyelek rá. Amúgy van egy tengerimalacom és vele is szívesen játszik, bár inkább csak nézi, meg nyalogatná de azt nem engedem nehogy ráragasszon valamit. :D
2013. dec. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!