Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám hozzászoktatni...

Urbán Szabó Viktória kérdése:

Hogyan tudnám hozzászoktatni a kutyámat az emberekhez (főleg a gyerekekhez)?

Figyelt kérdés
Bonnie 1,5 éves menhelyes keverékkutya. Már a legelső nap is mikor hazahoztuk, látszott rajta, hogy nem lesz vele könnyű dolgunk. Van egy 11 éves kutyánk is, aki először befogadta a kicsit, de mostanában már nagyon eldurvult a helyzet köztük is. Legutóbb fél órán keresztül nem lehetett őket szétválasztani (a nagyobbik kutyámnak el is törte a fülét). A kicsi teljesen antiszociális lett mindenkivel. Megugatja az összes kutyát, és sajnos már az embereket is, és ami a legjobban aggaszt minket a gyerekeket is. Nem engedi, hogy bárki is megsimogassa.Múltkor egy barátunk behozta a 6 éves kishúgát és sajnos nem fogadta túl jól a kislányt. Felugrott rá és folyton ugatta, meg végigkarmolta mindenét. Régen mindig játszott a kutyákkal, de már összeverekszik mindenkivel. A nővéremnek most fog megszületni a kisbabája, és azt mondta, hogy ameddig nem neveljük meg a kutyámat, addig nem hozza ide. Anyu pedig mondta, hogy akkor elmegy innen a kutya. Az a baj, hogy a lakásban egy édes és aranyos kutya. Folyton az ölembe van, játszik velem, de ahogy kimegyünk megőrül. Mindig nagyon szerettem vele sétálni, meg kimenni vele a futtatóra, de már sehova nem merek vele elmenni. Kérlek segítsetek, mert nagyon nem szeretnék megvállni tőle.

2013. dec. 4. 09:42
 1/6 Andizsuzsi ***** válasza:

"Felugrott rá és folyton ugatta, meg végigkarmolta mindenét."


erre ti? Ne haragudj, de a kutyát elsősorban nevelni kell, és nem az öledben ülve simogatni. Mi az, hogy fél órán keresztül nem lehet a saját két kutyátokat szétválasztani?

Kutyaiskola, nagyon nagyon sok gyakorlás, és nevelés. És rengeteg szakirodalom olvasása pl. a Tükör módszerről.

2013. dec. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én szerintem itt egy kutyasuli lenne az első dolog amit meg kéne próbálni, ott érdemben is tudnak neked segíteni, mi itt a gép elől nem sokat tehetünk. Keresd fel a Cerberost, nagyon jók, főleg problémás kutyák kezelésében!

Az én kutyám is menhelyi, az embereket imádja, a gyerekeket különösen, de a kutyákkal nem jött ki. Másfél évembe telt mire sikerült elérnem hogy bátran oda merem engedni a többiekhez, ismerem minden rezdülését, és simán le is állítanám ha baj lenne, de szerencsére nincs. Még akkor sem problémázik ha egy másik kutya elveszi a játékát és nem akarja visszaadni neki, sőt megugatja, volt már rá példa.

Én úgy értem el ezt, hogy első körben én magam lettem biztos a kutyában, megerősítettem hogy hozzám tartozik, én vagyok a vezére, úgyhogy ő nem pattoghat akkor sem ha mások (emberek és kutyák) vannak a közelben. Ezután egyedül mentem el a futtatóra, és beszéltem a gazdikkal kinek-milyen kutyája van, és szerveztem egy találkozót a normális, nem domináns, nagyon játékos kutyákkal. Sok-sok pozitív megerősítést, jutalmat kapott és így már minden kutyához úgy megy oda, hogy itt biztos valami jó lesz. Ezt vetítsd ki az emberekre és a kutyákra is. Nem tudom merre laksz, én budapesti vagyok, ha gondolod írj privátot és megpróbálok akár személyesen is segíteni neked.

Kutyasuli, minél több emberrel és állattal való találkozás amit élményként könyvel el a kutya. Lehet, hogy a 6 éves kislány sikítozott, félt, vagy egyéb más módon akár akaratán kívül is hergelte a kutyát, azért viselkedett vele így.

2013. dec. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha régen jó volt, akkor valószínűleg ti rontottátok el. Kiképző segítségére lenne szükségetek, mert a távgyógyítás itt tuti nem működik.

Alapvetően közömbösítéssel sokat tudsz ezen változtatni. A közömbösítés lényege az, hogy elvonod a kutya figyelmét az ingerről, pl folyamatosan feladatokat csináltatsz veleé s közben nyomod a jutit, míg elmegy mellette egy kisgyerek.

Amíg meg ilyen a kutya, senki ne akarja megsimizni. Vagy ha mégis, akkor ne felülről boruljanak rá, mert attól én is beszrnék, hanem guggoljanak mellé, szagoltassák meg vele a kezüket, és oldalról simi.

Ajánlom sétás közömbösítésre:

[link]

2013. dec. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a gyors válaszokat.

Igen, mi is nagyon jól tudjuk, hogy a kutyaiskola lenne a legjobb megoldás, csak egy a baj: nagyon rosszul állunk anyagilag, ezért ez a lehetőség sajnos nem lehetséges. Természetesen már én is utánna jártam. Mikor elkezdődtek a gondok, akkor végigkérdeztem rengeteg embert, hogy mit lehetne tenni. Természetesen a kiképzők (ez érthető is) ingyen semmiféleképpen nem foglalkoznak vele. Egyébként írtam, hogy már a legelső nap, amikor hazahoztuk a menhelyről látszott, hogy sok gond lesz még vele. A nagyobbik kutyámnak soha nem adta meg magát. De eleinte még engedékenyebb volt vele ő is, de már hihetetlenül nagy verekedések vannak közöttük. És ketten még szét tudjuk őket választani, de egyedül egyszerűen nem tudom, mert ameddig a nagy már abbahagyná, mert ő hallgat ránk, a kicsi nem engedi el. És igazából a futtatón is nagyon heves volt mindig, de a nagyobb kutyák helyrerakták, és akkor velük el tudott játszani egy kicsit. Viszont már ott sem hagyja magát. Azt mondták nekünk mindig, hogy még kicsi, ezért ilyen kis heves, meg, hogy nem érti, a gyerekeket, hogy miért olyan kicsi emberek. Nem iagzán volt kisgyerekes ismerősünk, ezért nem volt gyerekek közelébe.

Egyébként igen, a kislány sem fogadta túl jól a kutyát, meg mi se voltunk felkészülve arra, hogy kisgyerekkel fog jönni az ismerősünk. Nyílván nem úgy zajlott a dolog, hogy felugrott a gyerekre és órákig karmolgatta. Nem akarta természetesen bántani a kislányt, csak itt is megmutatkozott, hogy milyen hirtelen, heves kutya. Ugatott, mert számára idegen volt a lakásban. Ha felugrik rá, akaratlanul is végigkarmolja. Egyébként mi rontottuk el a dolgot azzal, hogy nem szoktattuk le arról, hogy felugráljon mindenkire. Egy felnőtt embernek se kellemes, ha felugrik rá, és ezáltal megkarmolja, de ugye egy kisgyereknek még rosszabb, hiszen a fejük is egy vonalban van, meg ők gyengébbek is. És ezügyben is kértem már tanácsot, de valahogy egyik módszer sem akart bevállni vele kapcsolatban.

2013. dec. 4. 10:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Sok kutyasuliban kedvezmény van a menhelyi kutyákra. Mindenképp érdemes összegyűjteni a sulira pénzt. Ha kutyád van, amúgy is költesz rá. Egy tanfolyam árát azért össze lehet gyűjteni. Addig is a dominanciáját le kell nyomni. Az idősebb kutyánál be kell segíteni. Le kell szedni róla. Be kell avatkozni, jelezni neki, hogy nem megengedett a másik kutyát bántani. Te vagy a vezér az van amit mondasz. Még nincs veszve semmi 1.5 éves most kezd felnőtt kutya lenni, persze hogy méregeti az erejét. Keményen kell fogni. Ha gyerek jön, akkor el kell küldeni a gyerektől, csak engedéllyel mehet oda, akkor is feküdjön le. Az ugrálásról gyorsan le lehet szoktatni, csak következetesnek kell lenni. Amúgy ha nem szereti hogy simogatják, akkor egyelőre (amíg a domináns viselkedése megvan) ne simogassa idegen. Nem kell olajat önteni a tűzre. Viselkedése alapján ő a vezér és Téged véd kint az utcán és az "idegenekkel" szemben is.
2013. dec. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ennyiből itt nem fogják tudni megmondani, hogy mi az oka a viselkedésének. Én is azt hittem, hogy a kutyám engem véd, meg domináns meg mittomén, aztán végre kihívtam egy kiképzőt házhoz, aki a saját közegében megnézte, és az derült ki, hogy fél. Pedig hasonló tüneteket produkált, mint a te kutyád (kivéve a verekedést). Meg én ezt dominanciából el tudtam fojtani, de attól még látszott rajta, hogy nincs rendben valami.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a te kutyád fél, csak azt szeretném prezentálni, hogy a kutyát meg kell tudni FIGYELNI ahhoz, hogy megmondhassuk, mit miért csinál, és csak akkor tudjuk hathatósan kezelni, ha ezt az okot ismerjük.

A leírásodból nekem úgy tűnik, hogy azért te se vagy nagyon toppon a kutyanevelés terén, ezért egészen biztos vagyok benne, hogy élő segítségre van szükséged.

Olvass kutyás könyveket. Ott van alapműnek a Jan Fennel könyve, de van ilyen direkt problémákkal foglalkozó könyv is.

2013. dec. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!