Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vennétek ilyen feltételekkel...

Vennétek ilyen feltételekkel kutyát?

Figyelt kérdés

Adott egy tenyésztő (tényleg az), jó eredményekkel, egészséges, szép kutyákkal. Mellette egy másik fajtával is foglalkozik, csak éppen azokat az almokat nem törzskönyvezteti le. Én azt gondoltam, hogy ha már tenyésztő, akkor az egészségügyi szűréseket megcsináltatja a másik fajtánál is. Vagy ugyanúgy szaporítónak minősül?

Egy kennelnév alatt foglalkozhatna 2 fajtával? Ez mennyire gyakori?


2013. dec. 4. 10:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
12%
Ha csak dísznek kell,akkor nem vennék.Házikedvencnek bármelyik szőrmók megteszi,legalábbis nekem.Egy rotweiler és egy keverék boldog tulajdonosa.
2013. dec. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
Gondolom azok a kutyák inkább eladásra vannak tartva,abból él meg.Nehéz ugyanis annyi pénzt elkérni egy kutyáért,hogy a nevelés,kiállításra járkálás költségeit haszonnal behozzák,legalább is,ha hosszú szőrű,rendszeresen kiállításra vitt kutyákról van szó.Egy kennelnév alatt lehet több fajtával is foglalkozni,de minimum papirokkal,azaz Tk.el rendelkezniük kellene mindegyiknek.Ez nem akkora összeg,hogy ezen spóroljon.
2013. dec. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én is ezen gondolkodtam, hogy ha megvan a kennel, akkor annyira nagy költséget talán már nem jelent a másik fajtát is "lepapíroztatni". Csak nem tudom, hogy ilyen esetben a nem törzskönyves kiskutyák szülei is szűrve vannak-e rendesen.
2013. dec. 4. 11:29
 4/12 anonim ***** válasza:
Odamész és megkérdezed...
2013. dec. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vennék ilyen helyről. Elvből.
2013. dec. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Akiteki ***** válasza:
100%
Nehéz elképzelnem, hogy az egyik fajtában tisztességes tenyésztő, közben gyártja a tk. nélküli almokat. Miből szűrted le, hogy az általad kiválasztott fajtában ő valóban tenyésztő?
2013. dec. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem vennék ilyentől kutyát, ez egy megélhetési szaporító, tök mindegy, hogy mennyi kiállítási eredménye van.
2013. dec. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Láttam a honlapjukat, érdeklődtem lesz-e alom. Igényes a honlap, sok-sok kép, eredmények, tk-k, kiállítások... Ezért lepődtem meg nagyon, mikor kiderült hogy van más fajtája is, szaporítós áron, tk nélkül.
2013. dec. 4. 14:03
 9/12 Valletta ***** válasza:
100%
Nem egy kennelnév alatt fut a két a fajta, ha az egyik fajtájúakat le se törzskönyvezteti.. Lehet, hogy elkezdett tenyészteni, de rájött, hogy ebből nem lesz pénz, így nekilátott olcsó kutyákat gyártani. Én ilyen embernek nem adnék egy forintot se, semelyik fajtájú kutyájáért. Ez elvi kérdés, felőlem lehetnek akármilyen szuper tk-s kutyái a másik fajtából, ha amabból meg keverékeket hoz le.
2013. dec. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Egy kennel név alatt lehet szerintem 2 fajtát tenyészteni...

De ilyen embertől nem vennék kutyát semmi pénzért!

2013. dec. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!