Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen módszerrel lehet...

Milyen módszerrel lehet megállapítani egy szuka kutyusról, hogy van- e ivartalanítva?

Figyelt kérdés

Augusztus végén hoztuk ki a menhelyről, ahol pedig azt mondták, május óta van náluk. Kérdeztem, hogy tudják-e, mikor tüzelt, azt mondták, náluk elvileg nem. Mostmár kezd gyanús lenni... Bár elmondásuk alapján, ahonnan bekerült, biztosan nem foglalkoztak ilyesmivel.

Visszük dokihoz, de érdekel addig is,hogyan tudják kideríteni... Csak ultrahanggal, vagy esetleg tapintással is?


2013. dec. 4. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ultrahang - 5000-6000 Ft kb
2013. dec. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Imola Ágnes ***** válasza:
Ultrahang..csak az ad biztos választ....néha látszik a varrat helye (nem összekeverni a köldökzsinór helyébel) de az még mindíg lehet egy másik műtét helye. Az ultrahang a biztos.
2013. dec. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Akiteki ***** válasza:
Az enyémeknek ki lehet tapintani a belső varratokat.
2013. dec. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Én kutyámnak a varrat helye sem látszik. Kicsi az esélye annak, hogy valaki ivartalanított kutyát ad be menhelyre, főleg úgy, hogy ezt a menhelyen nem jelzi. (ivartalanított kutyának oltási könyve van, abban az ivartalanítás ténye, dátuma, azt végző orvos jelölve van).
2013. dec. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Akiteki ***** válasza:
Már ahol. Én még sosem írattam be az oltási könyvbe. Nem éreztem szükségét, mivel ez nem oltás. Mi tudjuk, magánügy :)
2013. dec. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
minél kisebb testű egy kutya, annál nehezebben tudja az ultrahang kimutatni. a méh nyugalmi állapotban kicsi, és nehezen vehető észre. Én szintén voltam igy egy yorkival, neki ráadásul még varrat is volt a hasán, nemt volt biztos, hogy ivartalanitott, vagy császáros volt. Vártam 1 évet, mert ugy voltam vele addig biztosan betüzel. Nem akartam felvágatni feleslegesen.
2013. dec. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak se írták be az oltási könyvébe. A chipje mellett viszont regisztrálva van az is, hogy ivartalanított.
2013. dec. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm a válaszokat! Elvittem dokihoz- nem ultrahangozta meg, csak megnézte a hasàt és jól megnyomkodta, azt mondta, nem úgy tűnik, mintha műtve lenne. Mivel fiatal kutyiról van szó, azt mondta, ne aggódjunk, lehet, hogy csendesen tüzelt már, és ajánlotta az ivartalanítást. Ezt egyébként is terveztük, és mivel egy fél éven belül tervezzük megejteni, így nem kell méhgyulladástól tartani.
2013. dec. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ó bocsánat, a telefonomról másik e- mail címmel regisztráltam, de én tettem fel a kérdést.
2013. dec. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én kutyám ivartalanított, vidéken műtötték jópár éve.

Aztán 3 éve a Lehel úton hasi ultrahangot csináltattam neki, doki sorolja, hogy most épp mit látok, egyszercsak mondja, hogy itt a méhe. Micsoda?? Mondtam, hogy ivartalanított, és tudtommal a méhét is kivették. Elég sokáig nézte, aztán mondta, hogy lehet, hogy csonkot nagyra hagyták, és ezért nem lehet biztosra megállapítani.

De gondolom a petefészkeket egyértelműen lehet látni, hogy megvannak e. Tehát ultrahanggal meg tudod nézetni.

Off: ha csináltatsz neki egy hasi ultrahangot, akkor csináltass egy szív uh-t is, mert az is elég fontos. A kettő együtt olyan 9000 körül van a Lehel úton.

2013. dec. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!