Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám 6 hónapos berni...

Hogyan tudnám 6 hónapos berni szukánkat leszoktatni arról, hogy megrágja a házunkon lévő nikecell szigetelést? Távoltartó spray hatástalan, kifigyelni is reménytelen (pedig sokszor megkíséreltem) így viszont még leszidni is értelmetlen.

Figyelt kérdés
2009. nov. 22. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy olyan mozgásérzékelős(kellemetlen hangot kiadó)szerkezetet kéne oda felszerelni...Nem tudom hogy árulnak e ilyesmit?!

A póráz két végén-ben láttam úgyhogy az ötletért nem vagyok felelős!

2009. nov. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez a terület gyakorlatilag a ház külső burkolata, melynek környezetében mi is közlekedünk (járda, bejárat, teraszajtó stb.)ezért ez nemigen kivitelezhető.
2009. nov. 22. 16:03
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, a ti esetetekben kivitelezhető-e, én csak bútorokon próbáltam ki: erős paprikával bekentem mindent és azóta nem rág. De a kezelést úgy 2 hetente meg kell ismételni.
2009. nov. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is erre gondolok, amit az utolsó javasolt, de - mivel a pirospaprika foltot hagy - én a hagymát ajánlom: jó erősen dörgöld át vörös- vagy fokhagymával a nikecellt kutyamagasságban. Sem a szaga, sem az íze nem mondható vonzónak :=), hátha segít.
2009. nov. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az én bernim a falburkolót szereti :). az erőspista krém bevált, de csak ott ahol rákentem,máshol nem !

mivel unatkozik, kellene neki valami más rágható dolog ,pl: labda ( kis méretű kosárlabda ), rágó kötél,stb.

de a legjobb,ha egyszer kétszer kifigyeled, kirohansz , rákoppintasz az orrára párat( nem verünk bernit ! ),és leszidod , majd elcsalod és a játékát odaadva megdícséred .

a falrágás rossz-mert orrbavágnak és leszidnak,a játékrágás -jó,mert jön a dícséret és a jutifalat !

2009. nov. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A paprikás vagyok. :D

Nem pirospaprikáról van szó, mert az valóban foltot hagyna!

Hanem az a sima zöldpaprika, ami csípős! :) Hosszában félbevágod, és ahol van az ere -ott erős ugye - na azzal a részével bedörgölöd a tárgyakat. Nem hagy foltot, nincs szaga, de olyan az íze, hogy a kutyám egyszer nyalta meg, aztán 2 hétig a bútor közelébe sem ment.

A másik, amit javaslok, hogy vegyél neki rágókákat. Lehet kapni ilyen szárított marhabőrből készült préselt műcsontokat, szárított bikacsököt stb. Mivel a kutyád még fiatal, nála ez a rágás teljesen természetes, sőt korából kifolyólag törvényszerű cselekvés. Erről nem tudod leszoktatni, majd magától abbahagyja. Inkább védd meg a féltett tárgyakat pl. erőspaprikával, és adj neki rágókákat, hogy ne szenvedjen a kínzó ingertől és viszketéstől. Mert egy ilyen idős kutyának rágnia kell! Ezt nem vonhatod meg tőle, inkább tanítsd meg arra, hogy mit rághat és mit nem. Vagy ha van elég időd rá, figyelj nagyon oda. Ha tiltott dolgot akar rágni, szólj rá és azonnal dobj neki oda helyette egy rágókát vagy egy botot vagy valami tömörgumi játékot vagy bármi olyan tárgyat, amit rágcsálhat. Ha elkezdi azt rágni, akkor pedig dicsérd meg! Így megtanulja, hogy nem a rágás tilos, hanem bizonyos tárgyak. Én így csináltam, az összes trükköt egyszerre alkalmazva és bevált, megtanulta a kutyám, mit lehet rágnia. Persze azért néha át kell paprikázni a bútorokat, de alapvetően már tudja, mik az ő rágókái.

2009. nov. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbáltam a paprikát, és ahol lehetett (alulról befújva) a WD40 spray-t, ami petróleum tartalmú, tehát büdös. Eddig bevált, kop,kop,kop... Rágóka, labda, csont, gumijáték tömegesen áll az udvaron, de ezek csak ideig óráig kötik le. Sajnos a "kifigyelés" szinte lehetetlen, eddig órákig próbáltam kilesni mikor kártékonykodik, de abszolút reménytelen. (Persze ő se hülye).
2009. nov. 25. 19:08
 8/8 anonim ***** válasza:
délután fárazd le . futtasd, játsz vele sokat ,hamar ki fog fáradni.vacsora után eldől mint a zsák ,és alszik reggelig, a fáradt kutya-boldog kutya.
2009. nov. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!