Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell sajnálni egy...

Miért kell sajnálni egy kutyát aki rátámad az emberre? Miért nem szabad azonnal agyonlőni?

Figyelt kérdés

Mondjuk lelőni.

http://www.youtube.com/watch?v=P1I4ZhOc1Xg


Megmutattam ezt videót az egyik ismerősömnek amiben egy pitbull rátámadt az emberekre, és a rendőrök lelőtték, meg el akarták ütni a kocsival. És egyből a kutyát kezdte el sajnálni! Nem azt a pár embert, akire konkrétan ráharapott...

Miért?



2013. dec. 4. 20:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Gondolom azért mert le kell lőnie egy állatot aki nem tehet arról hogy rosszul nevelték amelynek köszönhetően közveszélyes és meg kell őlnie.
2013. dec. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Mert az ismerősöd talán tudja, hogy a kutya nem gonoszságból, élvezetből, titkos perverzióból harap, öl embert, hanem mert valaki valamit piszkosul elcseszett vele kapcsolatban. Én nem néztem végig a videót, de ha ez megnyugtat, én azokat is sajnálom, akiket megharapott.
2013. dec. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%
Ugyanazért,amiért nem lehet azonnal lelőni a gyerekgyilkosokat,pedofilokat stb.
2013. dec. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
És ahogy azokat az embereket sem lövik le, akik pisztollyal hadonászva kirabolnak üzleteket...
2013. dec. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
A kutya sosem magától agresszív, mindig van a háttérben egy felelőtlen/gonosz ember, aki miatt ilyen lett. Sajnálom, ha valakit megharap, de attól még nem kell azonnal lelőni, hiszen ezért vannak a rehabilitációs programok! Láttam már harapós rotit ártalmatlan, kiegyensúlyozott álomkutyává válni, mert a gazdacserénél az új gazdi elvitte szépen rehabilitálni és megnevelte (nem veréssel, agresszióval), szóval nem kell agyonlőni...
2013. dec. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem szeretem az ilyen túlokoskodást,de én itt tényleg az állatot sajnálom. Gondolj arra,ő nem élvezetből támad meg akárkit,mint egy gyilkos,hanem ösztönből! 99%-ban a neveléstől függ egy kutya személyisége...
2013. dec. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Mert alapból egy kutya sem támad emberre, még akkor sem, ha nincs nevelve, és nincs szocializálva.

Inkább félősek, elszaladnak ...


Én azért sajnálom , nos inkább azt, hogy ilyen sors jutott neki, és nem jobb. Mert ha már emberre támad ott valami nagyon de nagyon nincs rendben és arról nem a kutya tehet.

2013. dec. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

Valamelyik C.M könyvben van szó arról az esetről ami elég nagy visszhangot keltett az Államokban. Röviden annyi, hogy egy pár magához vett egy két pitbull kutyát, de nagyon nem álltak a helyzet magaslatán...

És egy napon ez a két kutya megtámadott, és végzett egy épp befelé igyekvő nővel. Hogy a kutyák sorsa mi lett, arra nem emlékszem, de a gazdákat bíróság elé állították.


Ez mondjuk a legkirívóbb eset, ami ott történt az elmúlt időszakban. És, ha ilyen történik, az az ember felelőssége, aki a kutyát tartotta. Nem a kutyáé.

2013. dec. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

Mert a kutyák nem tehettek arról, hogy bal**sz emberekhez kerültek, mint ahogy arról sem tehetnek, ha pl elaltatják őket. Ugyanezek a kutyák egy minimálisan normális gazdi kezei között a parkban játszanának, vagy kutyasuliba járnának. Nem lelőnék őket.


Szóval mindíg az ember felelőssége, hogy a kutyájának milyen sorsa lesz, mi lesz belőle. Ha valamelyiknek ennyire rossz sors jut, azt a legtöbben "sajnálják".


Ez nem jelenti azt, hogy aki áldozatul esett, az ne sajnálnák, amennyiben az egy ártatlan, rosszkor rossz helyen lévő illető volt.

2013. dec. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%

Pont egy borzalmas videót linkeltél bben a témában. Hogy miért a kutyát sajnáljuk? Nézd már meg a drága kedves vén hül.ye gazdikat, hogy bánnak a kutyával? Csodálkozol, hogy a kutya támad mikor a hátsó lábánál fogva merik csak elhúzni? Tudod egy nevelt kutya még ha csak egy másik kutyával ugrik össze, akkor egy normális gazdi megfogja anyakorvet és odébbvonszolja. De ezek hozzá sem mertek nyulni. Feltételezem mert tudták hogy vad, ami az ő nevelésük hibája.

De akkor megkérdezem miért nem lövik le ezeket a felelős állattartókat azért mert az elcseszett nevelésű kutyájukon még egy póráz és szájkosár sincs?


A kutya megy az ösztöne után. Tudod, van a mondás, pontosabban idézet:

Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél.

2013. dec. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!