Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap kaptam meg 2 hónapos...

Tegnap kaptam meg 2 hónapos német boxer kutyámat, a tenyésztőtől kaptam kb 1 kg Friskis Junior tápot. Mennyit ehet 1 étkezéskor és napi hány alkalommal?

Figyelt kérdés

Még az is érdekelne hogy miért remeg. Környezet változás miatt? Kb 15 fokos helyiségben van tartva.


Etetés: 1 maréknyi vagy 2????? esetleg 2 csészényi???



2013. dec. 4. 23:59
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
90%
A tenyésztő volt képes Friskiest adni? Nem kaphat szegény eb normális tápot? a 15 fok elég neki, de egy két hónapos kutyának nagy stressz a környzetváltozás, nem engeditek be legalább az első egy-két éjszakára?
2013. dec. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
88%
Valószínűleg azért remeg mert fél (vagy fázik ha kiraktad ilyen hidegben). Friskies tápot én semmiképpen nem ajánlanám, főleg ha már fajtiszta kutyát vettetek. Szerintem elég max egy csészényi, de jobb lenne tudni az etetési útmutatót, neten talán fent van valahol.
2013. dec. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
92%

Pff..nagy tenyésztő lehet ha friskiest adott,nyakamat teszem rá hogy szaporítótól hoztad. Szerencsétlent elszakítod az anyjától 0 immunrendszerrel 15 fokos helységbe.

Ez olyan mint egy 1 éves kisbabát bezárnál egy pincébe..

Először is vegyél normális tápot (brit,taste of wild,select gold, orijen,eukunauba stb.), holnap első dolgod legyen állatorvoshoz vinni ki tudja be van e oltva normálisan,meg hát ha olyan helyről van lehet nem is egészséges.

Aztán vidd be a lakásba,és majd tavasszal legyen csak kint,ez a 3 hónap tél pont megfelelő lesz a kiszoktatáshoz majd később, napi 1 fárasztó séta minimum ha már megvan minden oltása,féreghajtása. És olvass rengeteget a fajtáról,nevelésről,nézegess kutyás műsorokat.

Ha soknak tűnik inkább keress neki másik gazdit aki normálisan tudja tartani hozzá illő módon.

2013. dec. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Sajnos az oldalon is ujj vagyok így címszót korlátoznom kellet. Tegnap előtt kaptuk 2 éjszakát velünk töltött szegénykém. Oltást már kapott farka le van vágva féreghajtva is volt jövő 7-en jutok vele állat orvoshoz.

Olvasok is elég sokat kutyákról, elég sokat törődöm is vele babusgatom etetem napi 4 szer 2-maréknyi táppal de konkrétumot étkezési adagról nem találtam semmit , apropó mi a baj Friskis Junior-al????

2013. dec. 5. 00:39
 5/33 anonim ***** válasza:
92%

Az a baj vele, hogy csupa gabona és adalékanyag (színezék, tartósítószer és mindenféle hülyeség amire a kutyának semmi szüksége). Vegyél neki egy jobb tápot. Nem sokkal drágábban pl. ott van a Brit Premium. Válaszd a Puppy vagy Junior változatot (nem tudom ebből pontosan milyen van), mindenesetre ez ezerszer jobb, mint a Friskies. Ja és a Darling, Chappi, Pedigree meg ehhez hasonló tápok ugyanúgy nem jók.

Amúgy a 15 fok szerintem kicsit kevés egy rövid szőrű kiskutyának. Lehet az én kutyáim vannak elkapatva, de még a cane corsom is fázik hosszabb távon ilyen hőmérsékleten, pedig csupa izom nagy kutya. Imád a kandalló előtt feküdni.

Én biztosan bevinném a kicsit, akár az előszobába. Milyen fekhelye van amúgy? Valahova be tud "kuckózni"?

2013. dec. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
81%
Nem babusgatni kell, hanem magad mellé venni legalább az első héten, azonnal orvoshoz vinni, és nem a leggányabb kajával etetni. Ha annyira utána néztél volna hogy a Friskies egy ócska sz@ar, annál még a moslék is többet ér. Acana, Orijen, Brit, Eukanuba... Soroljak még jó tápokat? Tenyésztő ilyet nem ad a kutyájának, újabb szaporítós kutya, várjuk további kérdéseid!
2013. dec. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
87%

Itt egyes.

1) Nekünk a Brit Care vált be legjobban. Nem is a legdrágább, az eb szereti, és az emésztése is normálisan működik vele.

2) Nekem nem lenne szívem egy ilyen kis kutyát kint tartani, jobb lenne, ha veletek lehetne a házban egy jó darabig.

3) Ha tartósan remeg, akkor tessék elvinni az állatorvoshoz.

4) A tápokra általában rá van írva az adagolás, de nekem ezzel sohasem volt gondom, az eb mindig annyit evett, amennyire éhes volt.

2013. dec. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
31%
Ja, és ha nem akarsz mindig tápot adni neki, akkor lehet ám főzni is a kutyának (vagy megosztani vele a konyhai maradékot - rizs, krumpli, hús, zöldségek...csak olajos és fűszeres dolgokat ne kapjon).
2013. dec. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Nem babusgatni kell, hanem magad mellé venni legalább az első héten, azonnal orvoshoz vinni, és nem a leggányabb kajával etetni. Ha annyira utána néztél volna hogy a Friskies egy ócska sz@ar, annál még a moslék is többet ér. Acana, Orijen, Brit, Eukanuba... Soroljak még jó tápokat? Tenyésztő ilyet nem ad a kutyájának, újabb szaporítós kutya, várjuk további kérdéseid!



"Nem babusgatni kell" Ha babusgatom nem mellettem van????? (babusgatás= simogatás hozzá beszélés)

"Leggányabb" kajával etetni , "Friskies egy ócska szar" káronkodás megy de indoklás nem. Egyébként utána néztem de nem tűnt fel semmi ami káros lenne kutyusom számára.


Még 1 kérdés mi a különbség szaporítós és tenyész kutya közt??? Ez azért is érdekelne mivel úgy tűnik nekem mintha szívetek szerint meg is ölnétek szaporított-akat

2013. dec. 5. 01:19
 10/33 A kérdező kommentje:

A kutyus 1 kazánházban van kazántól kb 2 méterre.

Kutyakosarat kapott , benne 2 gyapjú pokróc abban alszik , és 1 plüss bernáhegyi vigyáz az álmaira. Egyébként napközben sokat járhat be a házba.

Csak estére sajnos nem tudom bent tartani mivel 2 hónaposan nem szobatiszta , padlóra piszkít :S amire a többi család tagom "allergiás" de ha mondjuk van valami ötletetek hogy a padlót ki kerülje az nagyon jó lenne.

a fajta kutatása közben azt találtam 1 videóban hogy kint és bent is 1aránt tartható.

2013. dec. 5. 01:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!