Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hónapos kutya rágja a farkát?

6 hónapos kutya rágja a farkát?

Figyelt kérdés
Kutyámnak és a testvérének is most jött elő ez a szokása. Meglátja a farkát, elkezdi kergetni, aztán rágja és húzza. Nem bolhás, nem rühes egyik sem, minden oltásuk, féreghajtás megvan, állatorvos rendszeresen látja őket, egészségesek. Ez egyszerű játék, vagy lehet valami más oka?
2013. dec. 5. 00:20
1 2
 1/12 sippara ***** válasza:
44%
Mozgással, napi fárasztással hogy álltok?
2013. dec. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyrészt bent van a lakásban, mozgatjuk, játszunk vele, sétálunk, de tény, hogy lemeríthetetlen és néha unalmában rágja a széket, a lábunkat vagy amit talál..remélem csak ennyi a gond, de azért jobb szeretem ha mások is megerősítenek, hogy nincs gond. :)
2013. dec. 5. 00:27
 3/12 anonim ***** válasza:
35%
Majd leszokik róla
2013. dec. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem lemeríteni kell egy kutyát, hanem kielégíteni az igényeit. Az enyém 3-4 órákat van parkban, szabadon... végig pörög, de nem merül le. Viszont megvolt neki a kellő inger, kellő mozgás, kellő élmény. Így a következő menetig nyugis.

Ez a farokkergetés szerintem is, mint ahogy előttem írták azért van mert sok a fölös energiája, amivel nem tud mit kezdeni, ezek belülről feszélyezik. Lakásban játék, meg ez az, semmit nem ér. Max arra jó, hogy ha kimozogta magát a kutya, vagy ahogy én mondom: "kikutyáskodhatta magát" akkor jó időtöltés lehet. De erre alapozni akkor, ha kiegyensúlyozott kutyát akarsz, nem lehet.

2013. dec. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

" jobb szeretem ha mások is megerősítenek, hogy nincs gond. :)" hát, ha engem kérdezel, így ismeretlenbe, szerintem ne legyél nyugodt. :D

Látszik amúgy egy kutyán hogy mikor van az, amikor sok a fölös energia, és mikor van az, amikor "egyensúlyban" van.

Ha kimegyek vele hosszabban, addig nem jövünk haza, míg nem látom rajta ezt a bizonyos egyensúlyt. Még ilyenkor is ő tovább játszana, maradna lenn, de ilyenkor már haza lehet hozni. Addig nem. Nálam ez a szabály. :D

2013. dec. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Nem csak lakásban van tartva, nagy kert van, amikor kedve van ki tud menni, egész nap szalad, emellett viszem még sétálni, mikor este már sötétedik nincs kedve kint lenni, ilyenkor játszom vele bent. :)
2013. dec. 5. 00:59
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát, attól is függ, milyen a kutya energiaszintje. Az enyémnek "magas", nagyon aktív. Kell neki egy "szint" ami az ingereket illeti, különben unatkozik. Pl városban, ha este vagyunk, nincs nagy forgalom, jövés menés, van hogy ásítozik séta közben :D. Nap közben, ha jönnek mennek az autók, nagy a nyüzsgés, olyankor van "rendben". :D Más kutya jól elvan egy viszonylag monoton sétával, az enyémnek mindíg kell valami izgi.


Ha azt nézzük, kertben sem történik túl sok újdonság, vagy izgalom, lehet ilyen élményekre lenne szüksége a te kutyidnak is. Az, hogy nincs kedve sötétedés után kimenni, ilyen nincs. Az is egy feladat neki, és mivel a kutyák szeretnek feladatokat teljesíteni ezért én határozottabban vinném sétálni akkor, mikor úgy tesz, mintha nem lenne kedve ahhoz a sétához.

2013. dec. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ez egy elég komoly idegrendszeri probléma, és ez egyáltalán nem normális. Lemozgathatod, lefáraszthatod ugy, hogy legszivesebben megdöglene, kipiheni magát 20 perc alatt, és kezdi előlről a farokkergetés, meg a rágást. Ez nem volt túl jó vétel:(((
2013. dec. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

a szorongás egyik tünete a farok kergetés végtag rágás, de megkereshetem róla a videót. Semmi köze nincs az idegrendszerhez, nem értem miért kell ilyen hülyeségeket előre vetíteni.


0.25 nél vannak a tünetek. Bizonyos fokú szorongás amúgy normális a kutyáknál... Azt kell megtalálni mire van szüksége, és abból eleget adni neki, nem "kihajtani a belét" úgymond. Ha pl hiányzik neki a társaság, keress neki társaságot, más kutyákat, akikkel jól elvan. Ha több törődés kell neki, akkor gyúrj rá kapcsolaterősítésre, mozduljatok ki többet. Miegymás.


Itt a videó:

http://www.youtube.com/watch?v=H9hEv3HlCtk

2013. dec. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
én ezt sajnos nem igy látom, pedig munkámból kifolyólag jó pár ilyen kutyával találkoztam már. Sőt olyat is, ahol szülő kifejezetten örökitett farokkergetős kutyát.
2013. dec. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!