Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökgazdik! Hogy csináljátok...

Kölyökgazdik! Hogy csináljátok, hogy a 3-4-5 hónapos kutyátok már 90%-ban szobatiszta?

Figyelt kérdés
Az enyém 4 hónapos múlt, de mindig nem szobatiszta. Mindent betartok, viszem le kajálás után, 2 óránként, nagy dícséret, jutalomfalat, de semmi. Nem jelez, egyszerűen arrébb megy a helyéről és bepisil, bekakil. Most is, reggel 6kor vitte le a párom, most mennénk le mi, de várt 1 pisi 2 kaki. Most itthon vagyok vele pár napot, de általában napközben 6-7 órát van egyedül.
2013. dec. 5. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd minden "gyerek" más, nem várhatjuk el, hogy időre mind szobatiszta legyen, kinél előbb kinél később! Az én kutyám (most 10 hetes) 2 hét alatt szinte teljesen szobatiszta lett, 8-9-10x is levittük, ébredés után azonnal mert akkor mindig pisilnek! Pár nap alatt megértette hogy mit szeretnénk és szándékosan nem pisilt/kakilt be, persze előfordult, hogy nem bírta tartani... Apránként egyre jobban kitoltuk az eü séták idejét, most kb 4 órát bír ki... Nagyon kell ár figyelni, ha látod hogy szaglászik, keresi a helyet azonnal le kell vinni, ha alszik és felébred is rögtön és etetések után kb 20 perccel!
2013. dec. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Otthon kellett volna maradnia vele valakinek 1-2 hetet, ezt az időt rá kellett volna szánnotok, szabi vagy bárhogy, ha egyedül hagyjátok sosem fogja megtanulni!
2013. dec. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Amikor hazahoztam itthon voltam vele 2 hetet...
2013. dec. 5. 10:03
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Sehogy. :D 6 hónapos és még nem szobatiszta. Illetve nem teljesen. Mondjuk nálunk csak pisi van, azt is egy helyre viszonylag, ahol kőpadló van... tartok itthon papírtörlőt, és ciff active fryzz-t. :D


Ha leviszem, mindíg elvégzi a dolgát, de néha becsúszik egy egy baki. Nem érzem különösebben tragédiának. Egy éves korára szerintem magától szobatiszta lesz.

2013. dec. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Leállítod, amikor elkezd rossz helyen pisilni vagy kakilni? Utána kéne azonnal levinni, hogy lent fejezze be. Az enyém 11 hónapos, kinti kutya, de bent is szokott velünk lenni, jobban szeret kint üríteni, ezért visszatartja, de arra még nem sikerült rávenni, hogy jelezzen, ha ki akar menni, így csak pár órát szokott bent lenni. Ettől függetlenül utolsó baleset már régebben volt, a se pisi.
2013. dec. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az enyém már akkor az volt, mikor hazahoztuk. 8 hetesen. A tenyésztő mondta, hogy 4 hetes koruk óta ki vannak engedve a kertbe, és az anyjuktól látták ahogy a fűre pisil/kakil. Innen megtanulták, és igaza lett a tenyésztőnek, mert tényleg az volt. :D Hazahoztuk, akkor 3 órás vonatozás és 1 óra a városban miatt egyből pisi/kaki szőnyegre. Nem szidtuk meg érte, vittük is le egyből este, azóta SOHA nem volt gond. Komolyan, még egy baleset se. Természetesen ehhez az is kellett, hogy jó időben születtek, simán volt 25-28 fok, és így lehettek kint a kicsik. Mi meg vittük le sétálni naponta 5-6X (nagytestű, simán tartotta addig, illetve inkább aludt a köztes időkben) és nagy óvatosság mellett a házzal szemben 5 perc alatt elintézte a fűre és jöttünk is haza, így nem kapott el semmit.

Szerintem ez egyedfüggő, meg olyat is hallottam hogy bizonyos fajták hamarabb lesznek szobatiszták (pl. shar pei) míg a többiek (yorki) lassabban tanulják meg a dolgot. Nem tudom mi ebből az igaz, de 4 hónaposan még ne aggódj. Ellenben amit tanácsolok hogy nagyon figyelj rá oda, mert BIZTOSAN jelez valahogy, csak te még nem látod hogyan.

2013. dec. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Minden kutya más. Ismertem olyat is aki 1 éves korára lett szoba tiszta, vagy később. A miénknél is már megkezdték a szobatisztaságot mikor elhoztuk.

Mi kb 4-5 hónapos koráig mindig itthon voltunk vele, vagy vittük magunkkal (buszon/vonaton/kocsiba soha nem pisilt, kicsiként sem). Kicsit rugalmasabb volt a munkaidőnk, így meg tudtuk oldani.

Mindig takarítottam utána a lakásban, de mindig besikeredett. Egyszer vettem hipokloritos felmosószert (iszonyat erős a szaga, plusz úgy mostam fel vele, hogy 2 liter vízbe tettem 2 decit), azzal felmostam, és onnantól kezdve kezdett el szó szerint szoba tiszta lenni teljesen (a kutya akkor volt olyan 5-6 hónapos). Annyira erős volt a szaga, hogy abszolút eltüntette a kutyáét. Nem mondom hogy ez mindenkinél beválik, de nálunk bevált.

2013. dec. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Még annyi hogy 4 hónaposan nem valószínű hogy 7-8 órát vissza tudja tartani. Majd olyan fél éves kora körül/után.
2013. dec. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekünk kezdetektől napi 5-6 órát egyedül volt, mégis simán megtanulta, nem ezen múlik. Sajnos ez a hideg nem nagyon segít a szobatisztaság megtanulásában. Lehetne egyszerűen nincs kedve kint a hidegben elintézni. Ilyen velünk is volt. Kint semmi, otthon szinte rögtön...Most van kabátja, így kint nem fázik, máris nincs gond. 4 hónaposan még éppen hogy tudja szabályozni a dolgokat. Ha rajtakapod hogy éppen pisil, rászólhatsz, hogy nem szabad, majd iszkiri ki, hogy ott fejezze be. De ne legyen leszidás, csak inkább jelzés, hogy nem jó amit csinál. Észrevegye magát, abbahagyja, de ne ijedjen meg.
2013. dec. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
milyen fajta?
2013. dec. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!