Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a behívásra a kutya nem...

Ha a behívásra a kutya nem engedelmeskedik meg kell büntetni? Jól csináltam? Mikor "engedjek"?

Figyelt kérdés
A kutyámat egyetlen esetben nem tudom behívni: ha a másik kutya akit figyel elkezd neki ugatni. Ekkor megsüketül, é rohan oda. Ha csak elvan és játszik egy kutya semmi, ha egy ember szól hozzá semmi, mindig odajön hozzám ha hívom, kivéve ha a másik kutya acsarkodik/ugat. Ma is ez történt, nem bántotta a kutyát mert mindenkit imád, mindenkivel játszana, de az meg vicsorgott rá, pörgött a pórázon. Szerencsére hamar odaértem, milliószor bocsánatot kértem, nem is haragudott a másik gazda. Az enyém egy nagytestű keverék, az meg egy jack russel volt, nem tett volna benne kárt, de akkor is... Ezután a földre nyomtam, vagy két percig ott tartottam az oldalára fektetve, kezemmel a nyakát fogtam, a lábamat az oldalára tettem, de csak finoman. Egy pillanatig sem ellenkezett. Ezután pórázra raktam, és mindenféle kommentár vagy szemkontaktus nélkül, normál tempóban hazagyalogoltunk. Egy-két percig még szaglászott volna oldalra, aztán megértette hogy nem lehet. Most hazaértünk, még mindig nem szólok hozzá, de egyfolytában jön és produkálja magát, gondoltam ha lenyugszik majd ÉN odamegyek hozzá és megsimogatom. Mit gondoltok, így jó? Ha elrohan és látom hogy nem figyel rám mit lehet tenni? Épp nem volt nálam semmi amit utána vághatok.
2013. dec. 6. 10:53
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Egy fontos dolog kimaradt: a kutya 1 éves, keverék, valamilyen masztiff lehet benne és német juhász.
2013. dec. 6. 10:54
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

ÉN is így teszek néha, de nem ér semmit. Akkor nem megy el ha vagyok olyan összeszedett, hogy teljesen tudatában vagyok annak, hogy nem megy el. Amúgy elmegy. :D


Pont éjszakai műszak után hajnalban voltunk kinn a hegyen, látom jön 3 kutya, megörültem, van társaság. Kiskutyám rohan oda, erre azok morogva acsarkodva elkezdik üldözni, nem játékból, nem voltak túl "szociálisak" mondhatni, persze póráz az minek agresszív kutyákra?... Kicsit eldurrant az agyam.


Mindegy, ha veled is ilyen van, ne te kérj bocsánatot szerintem, hanem a másik félnek kellene. Nem a te kíváncsi és barátságos kutyádat kellett volna lenyomni, hanem a másik idegbeteg agresszív ebet. De sajnos, ahogy észrevettem, pont azok nem aggódnak, és sétálgatnak hulla nyugodtan, akiknek nem kellen...

2013. dec. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
55%

Mármint, úgy értem, az én kiskutyám is hajlamos elrohanni ha másik kutyát lát. Nem mindíg, de megesik. És az ebben a zavaró, hogy ebben nincs semmi rossz. Mármint hogy kíváncsi a kutya, odamegy , bemutatkozik majd visszajön.


De attól parázni, hogy a másik kutya vajon normális e, legalább minimálisan, vagy sem... esetleg ha agresszív, a gazdája vajon veszi e a fáradtságot, hogy helyretegye vagy sem... ez elég ciki. Miért én büntessem meg a kutyám, egy teljesen normális reakcióért, mikor a másik agresszív dög gazdája meg telefonnal a kezében sétál tovább?

2013. dec. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Szerintem jól csináltad,de az odaérés pillanatában kell büntetni,hogy összekösse a dolgokat.Ha már eltelik némi idő,nem biztos,hogy érteni fogja,persze a feszült viselkedésedre reagálni fog,de nem köti össze azzal,amiért valõjában kapja a büntit.Minden egyes ilyen alkalmakkor tetten kell érned,azaz ha hívod de nem hallja,legyen következménye rögtön.Az is hatékony,ha bünteted,otthagyod,majd kicsit később,behívod.Ha jön,nagyon jutalmazd meg,örülj neki.Fontos lenne azt is megtanítani,hogy csak akkor mehet el,amikor megengeded,de ez ne a pótázról Lecsatolom és mehet szitu legyen.
2013. dec. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon sokat gyakoroljuk hogy leveszem a pórázt, akkor ő szépen leül, rám figyel, és akkor mehet. Ezt minden alakommal teljesíti akkor is, ha éppen már előtte mókáznak a többiek és másra sem vágyik csak menni közéjük. Mikor sikerül egy-egy behívás, akkor jutifalatot kap, én meg mint egy bolond úgy örülök, halálra dicsérem hogy mennyire ügyes, okos, stb. Ennek ellenére is előfordulnak ilyen balesetek de érdekes, mert már tegnap is látta ezt a kutyust játszani, akkor kicsit ráfeszült, de el tudtam hívni, ma nem sikerült. Egy ideig nézte, az elkezdett vicsorogni, ő meg odaszaladt. Igyekeztem azonnal büntetni, szerintem megértette, de következetesen alkalmazni fogom.

Egyébként ha nincs pórázon a másik kutya akkor sosem feszülök be, feltételezem hogy normális, ezért lehet elengedni. Most viszont megijedtem egy kicsit, mert ez pórázon van és eléggé megtép mindenkit, biztos rajtam is érezte a pillanatnyi pánikot a kutyám.

2013. dec. 6. 11:20
 6/17 anonim ***** válasza:

A bünti mindenképp jó, majd elválik, hogy mennyire használt neki :)


Egyébként első válaszra reagálva:


Jól tetted, h bocsánatot kértél a másik kutya gazdájától, mert bármennyire is barátságos a kutyánk, illik előtte megkérdezni a másik gazdát, h odamehet-e a mienk ismerkedni?! Az már más kérdés, h az övé neveletlen, de hívatlanul ne rohanjon oda a kutyánk akárkihez.

(Ne vedd kioktatásnak, az első válaszolónak szót, amit írtam.)

2013. dec. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ja és egy pár órát még biztos nem foglalkoznék vele a helyedben!
2013. dec. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
55%

Ez még nem mentesíti az agresszív kutya gazdáját attól, hogy neki kellene lenyomnia , büntetnie az övét.

Én megbüntetem az enyémet, ha ilyesmi előfordul , de másik oldalon sosem látok semmi történést.


Az hogy a kutyám néha odarohan máshoz, természetes viselkedés, és nem ártalmas. Az más dolog hogy itt a városban p*kizni is csak engedélyel lehet. :D már elnézést. Én csak azt az oldalt akartam kiemelni, amelyik ártalmasabb, és azt, hogy talán ők tehetnének alkalomadtán valamit, a saját kutyájukkal.

2013. dec. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Bár lehet én vagyok az elvetemült, hogy ha a kutyám agresszívan reagálna ok nélkül, abban a pillanatban elkapnám a grabancát, és én érezném szükségét bocsánatkérésnek?
2013. dec. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
az én kutyám csak addig rohant oda idegen kutyákhoz messzire, amig az egyik rá nem támadt... azóta leül mellém vár, és ha látja hogy az idegen kutya pár méteren belül van é nem agresszív csak akkor megy oda
2013. dec. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!