Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kérhet tőled valamit a kutyád?

Kérhet tőled valamit a kutyád?

Figyelt kérdés
A fegyelmezésről sokszor van itt szó. De van olyan dolog, amit megengedsz a kutyádnak, hogy ő kérjen tőled? Pl hozza a pórázt, ha sétálni akar, vagy a tálját, ha éhes... Vagy a játékát, ha játszani akar. Ilyenkor belemész a dologba, vagy csak azért sem?
2013. dec. 6. 15:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%

mi???

szerintem az hogy hozza a játékát hogy játszani akar nem sok köze van a fegyelmezéshez...most játzsani akar, és te szereted örömöt akarsz neki szerezni és játszol vele, sokat kell velük játszani...

2013. dec. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Az én kutyám elég érzékeny és nem is túl önálló amellett hogy nagyon domináns :D(elég érdekes kombó)


És azért hogy az önnállóságát fejlesszem engedek neki elég sok mindent. Pl sokszor sétánál az ő általa választott útvonalon megyünk. Vagy ha azt akarja hogy simogassam akkor direkt simogatom.

Addig amíg kutyával nem túl durva azt csinál amit akar, sőt rádícsérek az önálló dolgaira.


Kajánál sétánál játéknál ilyen nem nagyon van, mivel többnyire nem fér hozzájuk hogy kezdeményezni tudja bármelyket is.

2013. dec. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hétvégente tovább alszunk, és általában ha odaáll az ágyam mellé emberi időben (10-11) akkor felkelek és megyünk sétálni. De hét közben sosem csinálja, illetve ha túl korán van akkor visszaküldöm a helyére, ilyenkor visszasomfordál, és alszik tovább. Ez azért jó, mert egy élő ébresztőóra, úgyis csak miatta kelek fel szóval elég ha ő szól. Olyan is van néha, hogy fel akar jönni az ágyra. Nagytestű, ezért sosem akartam hogy elkanászodjon a dolog, ezért magától csak úgy nem jöhet fel. Vagy én hívom, vagy nagy ritkán ha "kéri" akkor jöhet. Játékai inkább el vannak téve, azt nem nagyon tud kezdeményezni. A nézésével kér dolgokat, tudom, nem kéne megengedni de öreg róka már, nem ettől kanászodik el.
2013. dec. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
70%

Mivel sok dologban van keményen fogva, és elvárom az abszolút engedelmességet, próbálok minél több dologban szabadságot adni Arginak.

Például sokszor nééééz kérdőn egy fatörzs, lyuk, partszakasz előtt. Ilyenkor szoktam mondani, hogy mehet rágni, ásni, patkányt vadászni :D Múltkor a Városligetben vontatni kezdett pórázon, elengedtem és én mentem utána :D

Rendezvényeken zabálhat és kunyerálhat idegenektől is.

2013. dec. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 sippara ***** válasza:
76%
Felkéredzkedhet az ágyra, nagy ritkán a vacsorakunyerálásnak is engedek, idegen emberekkel "bármit szabad" (tart az emberektől, mindennemű nyitásnak feléjük örülök :))
2013. dec. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Salx Narval ***** válasza:
100%
Amelyik kutya tud kérni és nem azt teszi amihez kedve van, az természetesen megérdemli, hogy teljesítsük a vágyát, ha nem erőszakos a követelése hanem jelző rendszerű. Nagyon elronthatjuk a kutyát ha azt hiszi, hogy ő döntött és mi teljesítettük, mindig te utasítsd, még akkor is, ha azt teheti amihez tudod, hogy kedve van és akkor legyen vége amikor te akarod. Természetesen a kutya kérhet dolgokat és ezen van a hangsúly, kérhet de nem követelhet és akkor kap is.
2013. dec. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

Van hogy a kiskutyámnak adok enni, mikor tarhál, ha olyanom van, feljöhet az ágyra, a borzasztó idegesítő nyígását sem mindig tiltom, néha csak röhögök rajta, ha ugat, az sem zavar, ha odajön simiért, általában megsimogatom. A labda elvileg csak akkor kerül elő, ha közös játék van, de néha hagyom őt több ideig rágódni rajta.


A huskymnak szinte semmilyen engedmény nincs, mert ő egy önállósági skálán 10-ből 11-es. (Hónapokig egyedül élt, fenntartotta magát.) Vele is próbáltam engedményeket tenni, de pár napon belül sajnos problémák lettek belőle (szelektív hallás, elpofátlanodás), úgyhogy vele ezt berekesztettük.


Az ideigleneseimnek nincs semmilyen engedmény, velük a szabályok maximálisan be vannak tartatva, és ezen nem tervezek változtatni a jövőben sem.

2013. dec. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az enyém magától találta ki, hogy ha nagyon sétálni akar, akkor odaül a fogas alá, ahol a póráz van, és elkezdi bökdösni a mancsával. Ha ilyet csinál, általában engedek ;)
2013. dec. 6. 16:52
 9/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ilyenkor én nem vinném le sétálni...manipulál Téged ;)

A helyedben ilyenkor nem figyelnék rá, és mikor lefekszik valahol pár percig nyugodtan, na AKKOR TE HÍVHATOD sétálni. Érzed a különbséget? :D

2013. dec. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is túl önálló. Amikor látom a nézésén, hogy szeretne valamit, pl.: odamenni egy kutyához és játszani, de még nem indult el, hanem vár arra, hogy megengedem-e, akkor odamehet. Ha önállósítja magát és egyből odafut, akkor visszarendelem. A játékról meg annyit, hogy egyszer elfogadtam egy játékra hívást és egyből meghágta a lábamat, úgyhogy azóta nem megyek bele. Neki ez egyből azt jelentette, hogy én vagyok az alárendelt. Nálunk minden ilyen apróságra figyelni kell, hogy soha ne ő irányítson, de ismerek olyan kutya-gazdi párost, akiknél sokkal kevesebb szabály van, sok-sok engedmény, és teljesen jól működik.
2013. dec. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!