Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha Dániába kellene mennem,...

Ha Dániába kellene mennem, akkor nem vihetném magammal a kutyámat? (Sárhegyi) Nekem ez új, most világosítottak fel erről a törvényről. Nem felháborító?

Figyelt kérdés
2013. dec. 6. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
állatorvosnál kell neki csináltatni útlevelet és viheted magaddal ha megvan minden oltása stb
2013. dec. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De most tiltottak ki nemrég az országból 10-12 fajtát, köztük van a Sárhegyi. Akinek meg ilyen kutyája volt, azt elaltatták, van egy videó egy lányról akinek a tök ártalmatlan keverék kutyáját altatták, mert volt benne valamennyi staffi. Most akkor mennyi igaz ebből?
2013. dec. 6. 16:42
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Miért ne vihetnéd? Én is nyáron viszem magammal németbe a rotimat. Kell "útlevél" ez egy kék füzetecske amiben ugyancsak benne vannak az oltások a te meg a kutya adatai.

(az van ráírva: Állatútlevél-Pet passport)

Aztán kész. Ez kb. 5000-7000 Ft-ba kerül

2013. dec. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]

Ezért kérdezem, hogy csak az ott élő kutyákra vonatkozik a törvény, vagy be se lehet vinni az országba?

2013. dec. 6. 16:45
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

szerintem kamu, ha "betiltják" az annyi, hogy nem engedik tovább tenyészteni de nem irtják ki a meglévőket..:D

anno mikor a pitbullt betiltották sem lettek kiirtva hanem lett a stafford.. am ugyan az kb csak más a neve és minden az állat nevelésén múlik, nekünk volt barátságos rottweiler és harcias csivava keverék (a csivava mixet találtuk kb 4 éves volt)

2013. dec. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
Hat sajnos nem kamu, Daniaban megorultek, hogy ilyen torvenyt hoztak,de sajnos igaz. Kozfelhaborodast valtott ki, de egyelore nem modositjak. En sem mehetnek oda a staffordshire bullterrieremmel, mert ilyen remiszto neve van, kozben a kutya egy oleb, meretre is csak 15 kg. Rohej, de a torveny ertelmeben elvennek ott tolem.
2013. dec. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Akiteki ***** válasza:
83%
Sajnos így van, nem viheted be az országba. Nem menj oda! :)
2013. dec. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
én is úgy tudom, hogy abból az országból ki vannak tiltva bizonyos fajták, de azért érdeklődj a nagykövetségen.
2013. dec. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!