Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok egy...

Milyen kutyát ajánlotok egy bolond embernek?

Figyelt kérdés
elég komolytalan vagyok aki majdnem mindenből viccet csinál. perce foglalkoznék vele. milyen poénos kutya fajták vannak?
2013. dec. 6. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
fakutyát
2013. dec. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Most döntsd el: bolond az ember, vagy vicceskedő?


Az a baj, hogy a kutyatartásban van pár dolog, amit komolyan kell venni. Nem baj, ha laza vagy, de ha bizonyos dolgokat csak úgy elviccelsz, akkor az ártalmas lehet a kapcsolatotokra (s ezáltal a közös életetek minőségére is).

A "poénos kutyafajta" kifejezést nem igazán értem. :) Szerintem azt vedd számításba, hogy mennyi mozgást, tanulást és helyet tudnál neki biztosítani, utaztatnád-e, milyen és mekkora járműben, gondot okoz-e a porszívózás, egyáltalán lakásba lenne vagy kertbe...

2013. dec. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Mopsz, kínai meztelenkutya, uszkár viccesre nyírva
2013. dec. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem arra gondol, hogy nem egy komoly kutyafajtát szeretne, mint pl. egy komondor, hanem bohókásat, amelyik amolyan nemnormális, komolytalan vicces jellemű, örök gyerek. Ilyen pl. szerintem a bichon havanese, bolognase, magyar vizsla, border collie (bár ők sokszor munkamániások), beagle (ők meg nagyon makacsok tudnak lenni, de halál jófejek), foxi stb.
2013. dec. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Border?Komoly?????? Ne, azt ne.


Szerintem az, hogy mennyire bohókás egy kutya, sokban függ a neveléstől, a játéktól. Meg nem a kinézetén múlik, hanem a jellemétől.

Vannak persze szertelenebb fajták, mint amilyen a magyar vizsla.

Vannak érdekes külleműek, mint a kínai kopasz kutya (kezdőknek is nagyon jó fajta).

Amelyik fajtáról sok tartó esetében hallottam, hogy kifejezetten jópofa kutyák, akik érdekesen látják a világot, és ezért gyakran viccesek, az a mopsz. Szintén jó kezdőknek is, kis mozgásigénnyel.

2013. dec. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Bordert azért írtam, mert nekem is az van, bár én sportolok, foglalkozok, mozgok vele és többedik kutyám. És azt tapasztaltam, hogy nagyon viccesek tudnak lenni, csomószor nevetünk rajta, úgy produkálja magát. Én úgy gondolom, hogy első kutyának is mehet, mert rendkívül együttműködő fajta, de csak olyannak, aki rendszeresen napi 3 órát mozgatja, foglalkozik vele, és emellett még sokat van vele. Ha biztosítva van neki a sok szellemi és fizikai fárasztás, akkor nincs vele gond.
2013. dec. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Akiteki ***** válasza:
83%
Kis olasz agár. Annál idétlenebb kutyát még nem láttam. :)) Ha csak ránézek, elfog a nevetés. Mikor a lányom beállított vele, a fiam ránézett és percekig fuldoklott a röhögéstől. :))
2013. dec. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Boxer az örök kölyök.
2013. dec. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Számomra az egyik legviccesebb a corgi. Csak rá kell nézni... annyira rövidek a lábai, és mégis annyira gyorsan tudja szedni őket xD Most eléggé fel is kapták őket, tele van az internet mindenféle hülye dologgal velük, mert nagyon cukik. De azért nézz utána a jellemének mielőtt megveszed csak azért, mert viccesen néz ki.
2013. dec. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A corgi valóban nagyon viccesen néz ki, csak kb 2 tenyésztő van Mo-n, és náluk is horror ára van, szóval akár ezt ki is húzhatjuk. Igazából minden kutyához kell legalább is egy minimális fegyelem, és rendszer. Talán inkább menhelyen kellene körbenézni egy felnőtt vagy fiatal felnőtt kutyánál már látszik a jelleme, a gondozók biztosan tudnak neked segíteni a legmegfelelőbb kutya kiválasztásában.
2013. dec. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!