Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy elmegy mindenki...

Normális, hogy elmegy mindenki után?

Figyelt kérdés
1 hete van nálunk a kutyus egy boxer, most 9 hetes! Tanítjuk, neveljük, rengeteget játszunk vele, de ha kint vagyunk vele elmegy az első emberrel akit meglát és vissza se néz... A nevére itthon hallgat, kint ránk se bagózik... A pórázra még csak most szokatjuk, még nem viseli el... Normális, hogy lelép mellőlünk? Abszolút nem fordul vissza az idegen emberektől, szerintem hazáig menne velük, ez életkori sajátosság vagy valamit rosszul csinálunk? :(
2013. dec. 7. 11:51
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
ne aggódj emiatt.. még csak egy hete van veletek.. ilyenkor egy 9 hetes kutyát minden érdekli és mindenki.. aki hozzá szól bárkivel elmenne:D majd hozzátok szokik d nem egy hét alatt.. ne hagyjátok őt elmenni.. vagyis ne engedjétek oda idegenekhez.. ne adjatok neki lehetőséget hogy otthagyjon titeket..
2013. dec. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Én a behívást tanítottam meg először a kutyámnak. Egy sima síppal, de a kutyaboltokban van kutyasíp is.

Odahívtam a kutyát, fújtam egyet és adtam neki jutalom falatot. Olyasmi kell amit könnyen lenyel, nálunk az akciós virslik váltak be. Fújtam-sípoltam 5-10x kb. Így a kutya megtanulta, hogy a sípra finom falat jár. Aztán növeltem a távolságot a kutya és köztem. És úgy fújtam, odajött. Minden 5. sípolás után messzebb mentem. 2 nap múlva a kert másik végéből is odajött a kutya. Néha akkor is kell sípolni mikor a kutya nem számít rá. És mindig jutalom kövesse. Mindig működik, kivéve, ha cicát lát...

:)

2013. dec. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Ja és a nevét hasonlóan lehet hamar megtanítani Neki, csak klikkerrel. Erről vannak videók, cikkek a neten.
2013. dec. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jutalomfalattal neveljük és imádja is a hasát de kint konkrétan letojja...
2013. dec. 7. 12:08
 5/10 anonim ***** válasza:

az én kutyám is ilyen volt kicsinek. most 8 hónapos, és hasonlóan érdeklik az emberek. Ha más kutya is van lenn, mindne gazdihoz odamegy simiért, vagy ha jön valaki, aki neki szimpatikus, akkor is odamegy,aztán jön vissza.


Utcán ha elhalad mellettünk valaki, csak az orrát dugja oda az illető felé és szippant egy nagyot :D korábban azt hitte, hogy mindenki hozzá jön. :D

2013. dec. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
hol van az a kint? megvan minden oltása hogy csak úgy kiviszed hosszú időre az utcára?
2013. dec. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 sippara ***** válasza:
Jutalomfalatnak sem mindig ugyanazt használjuk, nagyban függ a környezettől. Ha sok inger közé viszed (ami egy ekkora kölyöknél gyakorlatilag azt jelenti, hogy a négy falon kívül :)), valami finomabb falatot válassz. Nálunk pl lakásban táp, alacsony ingerkörnyezetben virsli, magasabban főtt máj/szív van :)
2013. dec. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amúgy, szerintem ez a jó állapot. Bizalommal, érdeklődéssel van a világ felé. Eleinte én is értetlenkedtem, hogy mi ez. mostmár örülök hogy ilyen, engem is feldob. Csak annyira kell figyelnem, hogy mindemellett vigyázzak rá, terelgessem, ha kell.


Legalábbis, ezerszer jobb, mintha kis betoji lenne, aki minden kutyától, embertől a gazdája háta mögé bújuk. Vagy agresszív, bizalmatlan, aki mindenkit elmorog, nem érdekli senki.

2013. dec. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A most 8 hónapos kutya gazdija ^
2013. dec. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Normális.Mert ő egy ilyen jellemű kutya.Semmi köze a korához...Ugyanilyen idegenimádó,emberimádó lesz 3 évesen is.A kérdés az,hogy mennyire akartál ilyen karakterű kutyát..Ha zavar ez a viselkedés már most,akkor vidd vissza a tenyésztőhöz.Hidd el,tapasztalatból írom,felnőtt korában is ugyanilyen lesz,max. ha sok munkával,kitartással eléred,hogy melletted maradjon..De a farkát mindig is csóválni fogja egy idegennek,még ha melletted marad is..Lehet az bármilyen nemű és fajtájú ember...
2013. dec. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!