Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ő fajtiszta jagd...

Szerintetek ő fajtiszta jagd terrier?

Figyelt kérdés
[link]
2013. dec. 7. 13:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
mivel nincs törzskönyve korcs és kész.
2013. dec. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
az anyja jagd terrier?
2013. dec. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
A jagd terrier (nekemis az van) Lehet drót és sima szőrű.A sztenderd jagd terrier orra fekete lábain,mellkasán és a szeme környékén cser vagy sötétebb árnyalatú.Erőteljes kiállású farka kb 5 centire van meghagyva a többit születése után eltávolítják.
2013. dec. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Liro1 ***** válasza:
0%

van sima,drót és göndör szőrű (a göndör nagyon ritka)! ám a fehér hátsóláb és az orr méretek miatt azt mondanám hogy nem fajtatiszta!


ám az egyik kommenthez csak annyit szólnék hogy attól mert nincs tk-ja a kutyának nem azt jelenti, hogy keverék (nem korcs, hanem keverék)! jagdokat egyébként is sokan feleslegesnek tartják hogy a tk-ra adjanak ki pénzt, mert nem hozza vissza az árát a kölyök és mert munka kutyák, bármikor ott maradhat a vadászmezőkön!

2014. febr. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Akiteki ***** válasza:
Kedves Liro1 . Igazad van, sokaknak nagy befektetés az az 5500 ft. amibe egy törzskönyv kerül, annyival is kevesebb hasznot hoz a kutya. Az ilyen embereket hívjuk szaporítónak.
2014. febr. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Liro1 ***** válasza:

Kedves Akiteki!


vadászok öncélra, vadászatra nem fognak tk-t csinálni, mivel vadászatra viszik őket, arra mire ki lett tenyésztve! nem kiállítási kutyák ezek, ritka is kiállításon, viszont ha a borz ráomlasztja a várát és bent marad a kutya akkor mit ér a papír? szerintem semmit! ám max 30 ezer a jagd tk-san! attól hogy nincs tk-ja nem azt jelenti hogy szaporító, nem ott kezdődik! de nézz utána a meone-nál hogy 100ezrekbe kerül egy kennel fenntartása! itt a chip a lényeg már nem a tk! tk legyen annak aki kiállításra viszi! a szaporító meg nem abból áll hogy 1-2szer befedezteti a kutyát, hanem hogy összezsúfolva beltenyészetes kutya tömeg van oltás minden nélkül! az egyik jagdom nekem is tk nélküli volt (igaz utána megcsináltattam) és vadásztól vettem.... a tesóinak a nagy része elpusztult a borz vagy a vaddisznó miatt! de attól mert nem tk-zik attól nem feltétlen szaporító így marhaságot nem kell beszélni, és főleg nem így hogy egy mai napig kemény munkakutyáról beszélünk

2014. febr. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Akiteki ***** válasza:
100%

A törzskönyv nem azért kell, mert kiállításra akarja cipelni, hanem azért, hogy a származását igazolja. De továbbmegyek: egy jól dolgozó munkavonal tenyésztéséhez meg pláne kell a törzskönyv, hogy tudja az illető melyek a vonalban a jól teljesítő kutyák.

Nem kell utánanéznem, mert nagyon jól tudom mibe kerül a tenyésztés. A legkisebb, szinte elhanyagolható tétel a törzskönyv kiváltása.

Sajnos pont a ténylegesen dolgozó kutyáknál dívik, hogy még ezt a pici összeget is sajnálják rájuk.

2014. febr. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Liro1 ***** válasza:
0%

rendben, nem megyek bele a vitába, 15 éve kutyázok, 10 éve segítek az állatvédőknek, kiállításokra jártam a kutyákkal, tenyésztettünk (amíg nem lehetetlenítették el a kutyások életét a kormány) , volt keverék, volt tk-s, vadászoktól voltak terrierjeim....stb..


de hiába a tk ha a kutya ott marad! a vadászok meg nem fialtatják össze-vissza a kutyáikat miután dolgoznak velük! attól senki nem lesz szaporító mert a kölyöknek nem csinál tk-t! akinek kell majd megcsináltatja magának!


ennyi

szia

2014. febr. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Akiteki ***** válasza:
100%
Senki nem tud magának csináltatni törzskönyvet, azt csak a tenyésztő teheti meg. Az nem csak egy darab papír, hanem a tenyésztéshez fontos információ. A vonalak ismerete nélkül nincs tenyésztés.
2014. febr. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ismerek pár atívan vadászó kutyát, mind tk-s, hogy tenyésztési szempontból követhető legyen. Ezek is bármikor ottmaradhatnak, csak épp a gazdájuk tudja, hogy egy jó vérvonal fennmaradásának egyetlen feltétele a tk.
2014. febr. 11. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!