Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik "elveszik" mások kutyáit,...

Akik "elveszik" mások kutyáit, azok miért nem fogadnak örökbe?

Figyelt kérdés
Konkrétan olyan szitura gondolok, hogy anno elveszett a huskynk. Középkorú, 5 éves kutya volt akkor. Hála istennek meglett, egy fiatal pár "találta meg", hoztak hozzá pórázt, nyakörvet, tálat, mert hát meg akarták tartani csak annyira rossz volt, hogy nem bírtak vele, így inkább visszahozták :D Nagy mázlink volt. De kérdem én, az ilyen emberben miért nem az van hogy "szegény kutya, biztos hazavárja valaki", hanem az hogy "hű de szép kutya, na ezt megtartom, aki kapja marja"? Még csak kölyök sem volt, akkor miért nem fogad örökbe menhelyről ilyen kutyát, ha ilyet akar? Gyönyörű huskyk vannak a fajtamentésnél. Meg így belegondolva, ha most nem egy rakoncátlan husky lett volna az áldozat, hanem mondjuk valamilyen bichon vagy bármi, akkor azt csak így benyelik? Elveszik másét, amikor ott sínylődnek a menhelyeken a gazdátlanok? Gusztustalan ez a magatartás szerintem... :/ De miért csinálják ezt?
2013. dec. 7. 18:49
 1/8 A kérdező kommentje:
ja! és ezt úgy hogy pontosan tudja hogy keresik a kutyát, mi is kiplakátoltuk mindenhol, facebookon hirdettük, rádióba bemondattuk, jutalmat ígértünk, és nem hozná vissza hanem még sunnyog :(
2013. dec. 7. 18:53
 2/8 anonim ***** válasza:

Én egy spánielt találtam októberben,de nagyon szépen kozmetikázott volt és foresto nyakörv volt a nyakában (8ezer ft az a nyakörv) így gondoltam,hogy van gazdája.Viszont nem volt rajta biléta,sem a nyakörvén telefonszám,a városunkban pedig nincs állatorvos,csak házhoz kijövős,aki 2000 ft-ot kér,még akkor is,ha chipp leolvasásért hívom.


Volt itthon kutyatál,póráz is és egyéb felszerelés,mivel régóta foglalkozom kutyákkal.

Hazahoztam és elkezdtem hirdetni neten,és körbekérdeztem a szomszédokat.

Meglett a gazdija másnap :)


Egyébként vannak,akik direkt lopják a kutyákat,amelyik egy kicsit is hasonlít valamilyen fajtatiszta kutyára...Pénzt látnak benne.Gondolom a ti esetetekben is fajtatiszta kutyának látszott,így úgy gondolták,ingyen kaphatnak fajtatiszta kutyát...


Hát elítélem én is,de sok mindent nem tudsz ellene tenni.Vigyázni kell a kutyára,chippet rakni bele és a nyakörvére is ráírni legalább egy telefonszámot.

2013. dec. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Röviden és tömören: mert sz-r ember. Volt több talált kutya is nálam, mindnek kerestem a gazdiját, nézettem chipet, pedig voltak a kedvemre valók is:) Amelyiknek nem lett gazdija, volt amelyiket befogadtam, volt akit bevittem a menhelyre. Ocsmány embertípus az ilyen, semmivel nem jobb, mint egy tolvaj.
2013. dec. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kèt hétig kötelező a gazdáját keresni,utána fogadható csak örökbe.Mondjuk az nem nagyon fordul elő,hogy tudja ki a gazda,de nem juttatja vissza,inkább nem keresik ,hanem megtartják.Mentettem már én is ház elől kutyát,mivel nem tudtam,hogy ott lakik,de természetesen fel kutattam a környéket,ill.vittem volna chipet nézetni.Nem volt kellemes,mikor a gazda megjelent és azt se mondta köszi,nyilván ő mãsképp látta.
2013. dec. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez szerintem ugyanúgy lopásnak számít. Az én szememben biztosan!
2013. dec. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem 10 éve így vitte el sz.rjankó a beagle kutyusomat :(
2013. dec. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Biglikhez már hozzá sem nyúlok,mert a többsége önsètãltató és szėpen visszamegy,amikor ki futotta magát.A legjobb az,ha a kutya nyakãban van egy teliszám,mert akkor ott helyben fel lehet hívni a gazdát,és a megtalálónak is kisebb macera.De ha a megtaláló tudja kié a kutya,az lopás.
2013. dec. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem viszi vissza ,hanem megtartja.Az is lehet,hogy az a pár menet közben derítette ki,ki a gazda.Nekem a legutóbbi ölebes gazdi utáni kutatásom három napig tartott.Szóval,nem hinném,hogy a rosszindulat tartotta vissza őket,mert akkor nem hozzád viszik vissza,hanem kirakják vagy leadják egy gyepin,mint talált kutyát.
2013. dec. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!