Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen előítéletesek a...

Miért ilyen előítéletesek a kis/nagykutyások egymással szemben?

Figyelt kérdés

Havanese-m van: tk-s, kiállítási, középfokú engedelmességivel.

A közeli nagykutyások állandóan fujjognak rám (2 kivétellel, a kutyus mindig bandázunk), de a többi (neveletlen ebű) kiskutyás is rájuk.


Miért ilyenek egymással / velem? Szerintetek.


2013. dec. 7. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

mert a legtöbb kistestű kutyát "elkényeztetik" nem tartják kutyának, babusgatják, mindenért dicsérik, még akkor is ha agresszívan támad, és ha egy másik kutya pl nagyobb testű odakap akkor meg ők vannak felháborodva.. (nem minden kutyásra igaz persze, de ilyenek tipikusan a középkorosztályos yorkis és csivavás nők... - egy közepes/kistestű kutyám van és az összes yorkis meg zsebtáskás kutyás ilyen a környéken.. pl az egyiknek ki van műtve a hangszála, a kutya kapar ezerrel támad az enyémre meg ugat amennyire tud; erre a gazdi: igen, jól van mondjak csak, igen, igen.. így kopik a kutya körme... és közben az én kutyám is kb a "hadd verjem szét hadd verjem szét" állapotig hergeli magát..


és igen tisztelet a kivételnek, itt is van hál istennek normális zsebkutyás, de szerintem mindenki tudja miről beszélek...

és így a nagykutyások alapból fújolnak az összes kistestűsre...

2013. dec. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs...De pont ezért tökéletes választás a közepes testű kutya! :)

Egyébként én úgy vettem észre, hogy a fajtatiszta és keverék kutyusok gazdái között is van ilyen ellentét.

2013. dec. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs ilyen,pedig sok nagy kutya kis kutya fut össze a futtatòn.Viszont sokszor a kis ölebesek féltik,nem engedik játszani a nagyokkal a kutyájukat,mivel vékonyabb,törékenyebb a csontozatuk.
2013. dec. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szilvi & Argos ***** válasza:
72%

Nagyon sok kistestű neveletlen-antiszoci a túlféltő gazdik miatt. Nagyon sok nagytestű szintén agresszív. A kiskutyások körében sokaktól hallom, hogy a kutyájukat megtámadta egy nagyobb, azóta fél...gazdi inkább odébb viszi-felkapkodja.

NINCS IGÉNYÜK a rehabra :(

2013. dec. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok:


az én kutyámat is támadta meg nagy testű. először egy németjuhász, aztán meg (ráadásul kutyasuli szünetében) egy border colie.. azt vettem érszre rajta hogy azóta ha egy kutya jóval nagyobb testű akkor óvatosan viselkedik a közelében, és még ha játszani is akar de "vad" (nagyon ugrál össze vissza, nem figyel a többi kutyára és elüti őket) akkor még oda is csíp neki. a kiskutyákkal nincs baja, kivéve ha ilyen ideggyenge morgos, támadásos, mert akkor azoknak is nek megy "megvédi" magát... persze az én kutyám a hülye dög mert bántja Bubukát, azt hiába mondom hogy hölgyem ne zavartassa magát de bubuka támadt először... (és ez után a mondat után felkapják a vizet mint bika a vörösposztó lobálásra..)

2013. dec. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig nincs rossz tapasztalatom nagykutyásokkal, mindig játszik velük az én havanesem.
2013. dec. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nemtudom. Az én közepes testű kutyámat már kis, és nagytestűek is támadták meg nem egyszer. ezek többnyire póráz nélkül rohangáló, hozzánk odajövő kutyák voltak.

Az én kutyám életvidám, nyílt, és soha nem mutatott még agressziót... de hiába féltem, akkor is kimegyünk a parkba, és néha becsúszik egy egy ilyen szitu.

Több agresszívan reagáló kistestűt látok pórázon. Ezek szerintem csak "ijesztgetni" akarnak, élesben tuti nem jönnének oda. Nagytestűek viszont volt hogy minden előjel nélkül random felkapták, és megcibálták. Gazdáik ugyanúgy, széttárt karokkal: hát ők nem tehetnek róóla. Szóval én előítéletes vagyok már mindenkivel szemben, míg meg nem ismerem kicsit jobban az illetőt és a kutyáját.

És komolyan nem értem, hogy adott egy kutya, ha minimálisan normálisan van velük bánva, foglalkozva, nem lesznek agresszívak. Mégis annyi nemnormális kutya van... mondhatni minden kimozdulás alkalmával találkozunk néhánnyal, és a jobbik eset, ha pórázon vannak tartva.


Azért, nem szeretnék túl borús képet festeni, mondjuk úgy, hogy errefelé 10ből 1 kutya életvidám, játékos, 5 semleges, 4 pedig agresszív/idióta. Ha pedig találok nagy nehezen egy olyat, amelyik hajlandó nyitni az enyém felé, játszani vele, nekem tökmindegy , hogy kicsi e vagy nagy.

2013. dec. 10. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
vajon tényleg ennyire rossz a dolog?? vagy egyszerűen túlreagáljuk ?? kutyatámadás?? igaz én könnyen beszélek egy 40 kg domináns kutyám van.viszont még nem találkoztam olyan kutyával ami egyértelmű támadási szándékot jelzett felénk. olyannal ,ami félt, rettegett ,vicsorgott,és morgott a póráz végén,olyannal sokkal, de azok a kutyák rosszul vannak szocializálva és egyértelműen a gazdik hibájából csak pár kutyával kedvesek,és csak kevés esetben szabadulhatnak el a póráz végéről. az viszont érdekes tény,hogy mérettől függetlenül, a szabadon lévő ,JÓl szocializált kutyák nem harcolnak egymással ! akkor sem ,ha akkor találkoztak először ! így az előítéletek sokkal inkább a gazdák, mintsem a kutyáik felé irányulnak . lsd : szőke hölgy beöltöztetett yorkival, vagy csiwivel , kopasz kigyúrt ember stafival,vagy pittel, esetleg idős hölgy beagle-vel, kisgyermek keverék kutyussal, vagy idős úr a vizslával ?? nem is kell ismerni, elég csak ránézni ???? sok kutyával találkoztam, és soha nem fordult elő ,hogy a kutya támadott volna . viszont sok ölben tartott kutya morgott már ránk ! és vajon ki a fele emel ölbe egy 30-40 kg-os kutyát :) így ,sajnos a tény az,hogy a kis testű kutyák között több a neveletlen, a nagyobb testű neveletlen kutyákat ,meg pont a neveletlenségük miatt egyre kevesebbszer viszik el sétálni. hiszen ki akar végigbirkózni egy fél órás sétát, egy erős ebbel ? nem általánosítok ,csak a tapasztalataimat írom le. ( a legjobban nevelt kutyák mifelénk nem érik el az 5 kg-ot !!!!! )
2013. dec. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

"szabadon lévő ... kutyák nem harcolnak egymással ! akkor sem ,ha akkor találkoztak először"

-> ez az állítás így helyes. a kutyák alapból nem támadnak egymásra. Nem tudom ki találta ezt ki, de vadon élő "szocializálatlan" kutyák teljesen jól megférnek egymás mellett, ha nincs velük ki*cseszve, már elnézést. Szóval hulla lilám nincs mit csinál egynémely ember a kutyájával... páran lehet jobban tennék ha csak enni adnának nekik és békénhagynák őket, plussz mennének mozogni. :D Most komolyan.

2013. dec. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%
visszatérve a fenti idézetre: ebben semmi meglepő nincs, így természetes. Nekem az a meglepő, ha valamelyik támad. Olyankor állok értetlenül, hogy ezt hogy sikerült?
2013. dec. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!