Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a simaszőr...

Hogyan tanítsam meg a simaszőrű foxterrierrem, hogy visszahozza az eldobott játékokat?

Figyelt kérdés

Frizbit, vagy akármit.

Eldobom, odaszalad majd rágni kezdi. Milyen módszerrel tanítsam meg neki?


2013. dec. 7. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
mennyi idős? mivel lehet motiválni?
2013. dec. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

3,5 hónapos.

Ülni jutalomfalatokkal tanítottam meg, úgyhogy szerintem a kaja az.

Viszont ha észlel valami érdekeset, felpörög nem igazán figyel rám.

Eldobom a tárgyat, mondogatom hogy 'HOZD' meg hívom magamhoz, de leteszi és anélkül jön, ha egyáltalán jön,

2013. dec. 7. 21:37
 3/7 anonim válasza:

Szia!


Az én simaszőrű foxim 3 éves lesz lassan. Mi úgy tanítottuk meg, visszahozni a dolgokat, hogy ha leült vele valahol, hogy akkor ő most ezt megeszi, akkor nem hívogattuk, meg könyörögtünk neki, hanem szép komótosan elindultuk hazafelé, hogy jólvan, ha te nem akarsz velünk játszani, akkor mi hazamegyünk. Ilyenkor általában utánunk szaladt, ha hozta a játékot is, akkor halálra dicsértük, és kapott jutifalatot. Egy idő után rájött, hogy csak akkor tudunk játszani vele, ha visszahozza amit eldobtunk. Sőt, ha visszahozza a cuccot, akkor még kaját is kap, tiszta nyereség! Azt is észrevettük, hogy nem mindegy, hogy mit dobálunk neki. Botra sokkal fogékonyabb a mai napig, mint egy sima teniszlabdára. Ja, és még egy dolog: vidd olyan kutyák közé, akik már ismerik az apportot, az enyém rengeteg dolgot úgy tanult meg, hogy nézte a többieket, és elkezdte utánozni.

2013. dec. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi!:)

Megpróbálom, hátha sikerül.

És van még valami 'trükk' amire könnyen meglehet tanitani a foxikat?:) Nagyon megköszönném,ha írnál még:)

2013. dec. 8. 11:20
 5/7 anonim válasza:

Szia!


Az előző hozzászóló vagyok. :) A foxit nagyon okos kutyák, nagyon sok trükköt képesek megtanulni, csak türelmesnek kell velük lenni. Az enyémnek kb 2-3 nap tökéletesen megérteni, megtanulni egy-egy trükköt minden napi egy 20-30 perc gyakorlással. Ha megy az ül, fekszik, behívás, maradás, akkor lehet szerintem elkezdeni a mókásabb dolgokat. Akár youtube vidik alapján is taníthatod,én pl az egy helyben pörgést onnan néztem le hogy csinálják mások. Ha még nincs 4 hónapos a kutyusod, ne várj tőle nagy dolgokat, egyenlőre az a dolga, hogy gyerek legyen és játsszon. :) Mi mindig sétálás után gyakoroljuk a vezényszavakat, mert akkor már lemozogta magát, nem kell pisilnie,és általában meg is éhezik a futásban, úgyhogy bármit megtenne egy jutifalatért. :)

2013. dec. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!:)
2013. dec. 8. 16:37
 7/7 anonim válasza:
Szerintem is az a megoldás, hogy ha nem hozza vissza, ne foglalkozz vele tovább. Nálunk is bevált :) A foxink 8 hetesen rájött, h az sokkal jobb ha visszahozza (és kezünkbe teszi!), mert akkor jön a következő kör. :) Amikor meg visszahozta, nagy ujjongás, juti fali, huzogatni előtte a játékot, és amikor jól rákattan, megint eldobni. :) Van eszük, gyorsan felfogják :)
2014. jan. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!