Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan Kutyus mennyire érdemes...

Kan Kutyus mennyire érdemes kiheréltetni? Vettem egy kicsi vizsla kant, Sajnos az előző drága kutyámat elütötték.

Figyelt kérdés
Ő is vizsla volt folyton szökött, gondolom a szuka kutyákhoz. Azt szeretnném tudni miben befolyásolja a kutya életét ha kiherélik, Hallottam hogy elhízhat, beteg lesz stb. Ez igaz?
2013. dec. 7. 21:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz.A mozgáshiánytól és a helytelen táplálkozástól hízik el.

Nekem 2 kan kutyám volt felnőtten ivartalanítva.Ehhez képest egyik 15,másik 17 éves korig élt.

Aztán ugyan mitől betegedne meg?

2013. dec. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem befolyásolja negatívan a kutya életét, ha kiherélik. A kutyát mozgatni kell és nem szabad agyon etetni - a vizslának egyébként is nagy a mozgásigénye (mennyit mozgattad az előző kutyád? nem lehet, hogy azért szökött, mert kevés volt neki?), ezért foglalkozni kell vele, ha herélt, ha nem. Ha foglalkozol vele, nem hízik el.


Nekem szukáim vannak, ezért nem tudom biztosan, ezért csak annyit írok, hogy van vita arra nézve, hogy a kanokat mikor célszerű ivartalaníttatni - ennek érdemes jól utánanézni, nem csak egy dokit megkérdezni stb.

2013. dec. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

Csak előnye van az ivartalanításnak.Az elhízás egy városi legenda.Annak a kutyája hízik el,aki túl eteti.De ez ivarosan is bekövetkezik.


Beteg pedig pont nem lesz.Az ivarosságból több betegsége származhat,és a szukák után való szökdösésből még el is ütheti egy kocsi,vagy bármi egyéb baja is lehet.


Mozgatni kell,normálisan etetni,akkor nem hízik el.Na meg ivartalanítani.

2013. dec. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Ha ivartalanítod is, még meg kell oldanod, hogy egyáltalán ne tudjon szökni. Az új kutyáddal sokkal többet kellene majd foglalkoznod és szökés biztos helyet teremteni neki.
2013. dec. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
mennyit sétáltattad az előzőt? mennyi idős a mostani?
2013. dec. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha azt nézzük hogy szerintem a szökések közel 50%-ért az ivarzás a felelős, akkor ha ivartalanítasz, 50%-al csökkentheted a veszélyét hogy így járjon mint az előződ, szerintem ezért valóban megéri, érdemes.

A másik 50% a foglalkozás hiányának tudom be, ezen az ivartalanítás annyiban segíthet hogy esetleg nyugodtabb lesz a kutya, de ez még nem oldja meg a problémát vagyis a lemozgatás, fárasztás hiányát.


Az elhízásnak annyi alapja van, hogy a megváltozott hormon szint más lesz a tápanyag igény, vagyis ugyanannyi étel esetleg már hizlalja a kutyát.

A klimaxos nők is elkezdhetnek hízni.

Betegebb viszont nem valószínű, ha rendesen van megműtve.


Egyébként arra még nem gondoltál hogy meg kéne csinálni a kerítést, és ha eddig nem tetted meg, lemozgatni a kutyát?

2013. dec. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
gondolom a másik kutyádnál azért nem sikerült a műtét mert már idősebb volt,viszont ha fiatalon ivartalanítod nem lesz semmi baja.
2013. dec. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Sajnos mindenhol volt kerítés,de ahová felette tenni a lábát ott átmászott lehetett 2 méter magas drót is!
2013. dec. 8. 12:01
 9/12 anonim ***** válasza:
Biztosan nem sétáltattad és mozgattad eleget.
2013. dec. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
mennyit sétáltattad az előzőt? mennyi idős a mostani?
2013. dec. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!